bana da 1 hafta süre verdi doktor benimde sürekli sancım vardı bu normalmiş ama benim lekem eldi o yüzden doktor agittim tekrara kan aldı 2200 çıktı artık görünür dedi baktı uştrasyonda göründü 5 dün sonra tam 5+2 idi ultrasyona göre ama son adetime göre 5+6 dı beim geriden geliyor geç döllenme olduğu için

bana da 1 hafta süre verdi doktor benimde sürekli sancım vardı bu normalmiş ama benim lekem eldi o yüzden doktor agittim tekrara kan aldı 2200 çıktı artık görünür dedi baktı uştrasyonda göründü 5 dün sonra tam 5+2 idi ultrasyona göre ama son adetime göre 5+6 dı beim geriden geliyor geç döllenme olduğu için

canım 220 değerde vajinal ultrasyonda mı yoksa normal ultrasyonda mı göründü? bana da doktor 10 gün sonra gel dedi ama cumartesi dayanamadım başka hastanede tekrar beta hcg testi yaptırdım bu sfer değer 2814 çıktı. yani çarşamba öğlenden cumartesi akşama değer 695,5 dan 2814 e çıkmış. acil doktoru artış normal dedi ama görünmez dedi:( bnde bu hafta kendi doktoruma gidicem ama bu sfer artık görünür değil mi? sizce de artış normal mi? çok meraklanıyorum inanın kaç haftalık durum normal mi? ama bakalım doktora gidene kadar merakım devam edecek sanırım. ayrıca 2 gündür akşam olunca ateşim çıkıo ve inanılmaz halsizleşiyorum elimi kolumu kaldıramayacak kadar. bu durumda endişelendiriyor beni :(

canım 220 değerde vajinal ultrasyonda mı yoksa normal ultrasyonda mı göründü? bana da doktor 10 gün sonra gel dedi ama cumartesi dayanamadım başka hastanede tekrar beta hcg testi yaptırdım bu sfer değer 2814 çıktı. yani çarşamba öğlenden cumartesi akşama değer 695,5 dan 2814 e çıkmış. acil doktoru artış normal dedi ama görünmez dedi:( bnde bu hafta kendi doktoruma gidicem ama bu sfer artık görünür değil mi? sizce de artış normal mi? çok meraklanıyorum inanın kaç haftalık durum normal mi? ama bakalım doktora gidene kadar merakım devam edecek sanırım. ayrıca 2 gündür akşam olunca ateşim çıkıo ve inanılmaz halsizleşiyorum elimi kolumu kaldıramayacak kadar. bu durumda endişelendiriyor beni :(
canım değerin çok iyi çıkmış benim 22000 çıktığında göründü vajinal ultrasyonla ama benim geç döllenm eolduğu için zor göründü benimde ilk görünmedi doktor alttan bakmak istemedi yerleşiyor diye sonra leke geldi benden acile gititm bi gece yattım ertesi gün özle doktora gittim vajinalde baktı gördü .doktorun evrdiği tarihte git sen anca yerleşir zaten bu yerleşme dönemide kasıkalrda çok ağrı oluyor halsişzlik uyku oluyor bende de çok oldu gititğinde keseyi görürsün 1 hafta sonrada kalp atışalrını duyrasın

canım değerin çok iyi çıkmış benim 22000 çıktığında göründü vajinal ultrasyonla ama benim geç döllenm eolduğu için zor göründü benimde ilk görünmedi doktor alttan bakmak istemedi yerleşiyor diye sonra leke geldi benden acile gititm bi gece yattım ertesi gün özle doktora gittim vajinalde baktı gördü .doktorun evrdiği tarihte git sen anca yerleşir zaten bu yerleşme dönemide kasıkalrda çok ağrı oluyor halsişzlik uyku oluyor bende de çok oldu gititğinde keseyi görürsün 1 hafta sonrada kalp atışalrını duyrasın

ayy inşallah canım... nasıl güzel geldi bunları söylemen. :) Hayırlısı inş. sağlıkla diye hep dua ediyorum :) peki canım ateş olması normal mi sence? akşamları ateşim çıkıo:( neden olduğunu hiç anlayamıyorum açıkçası.

ayy inşallah canım... nasıl güzel geldi bunları söylemen. :) Hayırlısı inş. sağlıkla diye hep dua ediyorum :) peki canım ateş olması normal mi sence? akşamları ateşim çıkıo:( neden olduğunu hiç anlayamıyorum açıkçası.
inşallah caım sağlıkalrla kucağına alırsın sende bebeğini benimde ilk zmanalr sanki ateşim var gibi gelirdi ab eşim yok ateşin diyodu ama şaunda göbek bölgemde ateş var neden bende bilmiyorum kontrolümde doktoruma sroacam buu nedenmiş.keseymiş kalp atışalrıymış çok heyecan veriyor meraklandırıyor insanı bide fasulye gibi bişey oluyor bebek gibi değil 10 haftada gişttiğimde bebek şeklinde gördüm leleri ayakalrı herşeyi oluşmuş hatta hareket ediyordu şok oldum ağyaldım sevinçten her gidiin bi heyecanı var bebek gittikçe büyüyor

Beta hcg testi örneği

Beta hcg testi yaptırıp ta değerlerden anlamayan arkadaşlarımızın olayı ve test sonucunu daha iyi anlamaları bakımından bir tane resim ekleyeceğim kızlar.

Şimdi sizler için eklediğim resim üzerinden yürüyelim.

Hangi değerlere bakacağız ?

beta-bhcg-e2.png

En yukarıda sağda yazan HCG mIU/ml değerine bakacaksınız arkadaşlarım. Peki bu değerdeki rakkamların anlamı ne hangisi ne anlama gelmekte ve kaç haftalık hamile olduğunuzu nasıl anlayacaksınız ( tabiki hamileyseniz )

kan%20testi%20bhcg-2bb.png

Yukarıdaki tablolardan anlamayan arkadaşlarımız, lütfen konuda belirttiğimiz HCG mIU/ml değerlerinizi yazın bizlerde sizlere hamilelik durumu olup olmadığnı, var ise kaç haftalık hamile olduğunuzu yazalım.

Sevgiler. Allah, isteyen tüm meleklere hayırlı bir evlat nasip etsin İnşAllah.

beta-hcg( totalhcg)0,49 mlU/ml mrh 27 kasım 2013 transferim oldu 07.11.2013 yani bugün hcg kan testi yaptırdım adetime 2 gün var merak ediyorum çok düşük evet ama yükselme ihtimali varmı 09.11.2013 tekrar hcg testim var doktorum istedi aranızda benim gibi olan varmı sonucu nasıl

merhaba benim şu an adetime 4 gün var ama ben adetime 7 gün varken kan testi yaptırdım.değerim 8.65 çıktı.sizce durum nasıl.test tekrarlanacak ama adet günümümü beklemem lazım artışı öğrenmem için?? ne olur bilgilendirin beni

Geri