merhaba benim şu an adetime 4 gün var ama ben adetime 7 gün varken kan testi yaptırdım.değerim 8.65 çıktı.sizce durum nasıl.test tekrarlanacak ama adet günümümü beklemem lazım artışı öğrenmem için?? ne olur bilgilendirin beni
var gibi gbiib bişey ama kanın tekrralanmsı laızm değer artıyorsa hamielik var demktşr

mrb ben kasım 17 ilk adetim oldum dogumdan sonra şuan bebeyim 6 aylık ve sezeryanla oldum şimdi adet olmadım ve test yaptımb_hcg 0.124 5.3 nedemek oluyor lütfen bana yardımcı olun

Slm benimde sorum olcak bugun han testi yaptirdim sonuc < 2 cikti ve cok uzgunum hamile degilim sanirim dimi ve daha 5 gun var adet olmama :((

Beta hcg testi örneği

Beta hcg testi yaptırıp ta değerlerden anlamayan arkadaşlarımızın olayı ve test sonucunu daha iyi anlamaları bakımından bir tane resim ekleyeceğim kızlar.

Şimdi sizler için eklediğim resim üzerinden yürüyelim.

Hangi değerlere bakacağız ?

beta-bhcg-e2.png

En yukarıda sağda yazan HCG mIU/ml değerine bakacaksınız arkadaşlarım. Peki bu değerdeki rakkamların anlamı ne hangisi ne anlama gelmekte ve kaç haftalık hamile olduğunuzu nasıl anlayacaksınız ( tabiki hamileyseniz )

kan%20testi%20bhcg-2bb.png

Yukarıdaki tablolardan anlamayan arkadaşlarımız, lütfen konuda belirttiğimiz HCG mIU/ml değerlerinizi yazın bizlerde sizlere hamilelik durumu olup olmadığnı, var ise kaç haftalık hamile olduğunuzu yazalım.

Sevgiler. Allah, isteyen tüm meleklere hayırlı bir evlat nasip etsin İnşAllah.

Geri