1. EspanOL

  EspanOL Forum Okuru

  Beyin takımı Yahoo'yu terkediyor

  Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında EspanOL tarafından paylaşıldı.

  Yahoo'nun beyin takımı, Google ile girilen mücadelede alınan yenilginin ardından görevlerini bırakmaya devam ediyor. Son olarak CEO Terry Semel istifa etti.

  Son altı ayda dördüncü istifa geldi. Bu kez Yahoo’nun en üst düzey yöneticisi olan Terry Semel görevi bıraktı. Semel’in yerine kurucu ortaklarından olan Jerry Yang atandı.


  2001 yılından beri görevde bulunan Semel, Yahoo’nun Google karşısında aldığı olumsuz sonuçlardan dolayı eleştiri alıyordu. Şirket 2007’nin ilk üç ayında yüzde 16 küçülerek hem hissedarlarında hem de şirket çalışanlarında hayal kırıklığı yaratmıştı.

  Semel’in yerine atanan Yang, 1995 yılında Yahoo’nun dünya genelinde 500 milyon kullanıcı sayısına ulaşmasını sağlayan kişi olarak biliniyor.

  Yahoo, tüm dünyada liderliği eline almışken Google karşısında özellikle son yıllarda küçülme sendromundan kurtulamamıştı. Yahoo’nın ABD pazarındaki payı yüzde 26’ya küçülürken Google, yüzde 49’a yükseldi. Daha sonra Avrupa’da da Yahoo gerileme sürecine girdi. Bunun üzerine son 6 ay için şirketin beyin takımı istifa etmeye başladı.  JERRY YANG’IN KISA ÖZGEÇMİŞİ

  Tayvan’dan ABD’ye göçtü. Henüz 10 yaşındaydı. Stanford Universitesi’nde wes sitesi yapmaya başladı. 1995’te Yahoo’nun kurucu ortağı oldu. Kişisel serveti 2.2 milyar dolar civarında. 38, yaşındaki Yang, ortağı David Filo ile birlikte geliştirdikleri internet arama motoru ile büyük bir devrim yaptılar. Borsaya giren ilk internet şirketlerinden birini yarattılar. Yahoo, Google’un yükselişi karşısında Microsoft’la çok farklı anlaşmalara imza attı.

  6 ay önce Yahoo'nun en önemli üç yöneticisinden biri konumuna getirilen Farzad Nazem Yahoo'nun medya grup başkanı Lloyd Braun ve operasyonlar sorumlusu Dan Rosensweig da görevlerinden ayrılmıştı.

  Yahoo'da son 6 ay içerisinde gerçekleşen bu önemli değişiklerin arkasında Google ile girilen mücadele elde edilen yenilginin yattığı söyleniyor. Yahoo'nun bu yılın ilk çeyreğinde açıkladığı gelirleri, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %11 düşüş gösterirken, 1.67 milyar dolar olarak gerçekleşti. Aynı dönemde Google'ın elde ettiği gelir ise 3.66 milyar dolar oldu

   
Beyin takımı Yahoo'yu terkediyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Deniz kaplumbağaları bizi terkediyor

  Deniz kaplumbağaları bizi terkediyor

  Kıyıya yakın yerlerde yapılan avcılık ve çevre kirliliği gibi insan kaynaklı faktörlerin, caretta caretta ve chelonia mydas türü deniz kaplumbağalarının sahillerimizden uzaklaşmasına neden olduğu bildirildi. Mersin Üniversitesi (MEÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Serap Ergene, bilinçsiz faaliyetlerin sahile çıkan deniz kaplumbağası sayısının her geçen yıl...
 2. Türkiye'yi terkediyorum

  Türkiye'yi terkediyorum

  Şöhretler dünyasında kendisine gizli ambargo uygulanıp ,iş verilmediğini öne süren Aydın Türkiye'yi terkediyor.... Şarkıcı, sanat hayatını artık Almanya'da sürdürecek. TÜRKİYE'DE YAŞANMAZ! Aydın 'acı vatan'a gidiyor! Günaydın'ın haberine göre, iki yıldır yaşadığı Hollanda'dan 'Şeker' isimli yeni albümü nedeniyle dönen Kuşum Aydın, medya dahil kimsenin destek vermediğini söyleyerek, piyasada...
 3. Feriha Emir'i terkediyor

  Feriha Emir'i terkediyor

  Feriha Emir'i terkediyor Feriha Emir'den yediği tokadın ardından evi terkediyor. Emir'in bir çocuğu olacağını sürpriz bir şekilde öğrenen ve bunu kabullenemeyen Feriha bir yol ayrımındadır. Yeni bölüm fragmanında evi terkeden Feriha boşanma hazırlıklarına başlıyor.

Sayfayı Paylaş