1. EspanOL

  EspanOL Forum Okuru

  Colisa fasciata (Bantlı Gurami)

  Konu, 'Akvaryum' kısmında EspanOL tarafından paylaşıldı.

  colisa fasciata < Konu Resmi..>


  Boy:10 cm kadar büyüyebilirler

  Sıcaklık:26 derece uygundur.

  Ph:6.7-7.0 olmalıdır.


  Sertlik:Sertliğin yumuşak olması üremeleri açısından oldukça önemlidir.Yumuşak-orta olmalıdır.
  Üreme:Üreme de erkek atmosferden O2 alır ve su yüzeyine gelerek kabarcıklar oluşturur.Çiftleşmede kabarcıkların yani köpüğün altında gerçekleşir.Erkek aynı şekilde dişi yumurta çıkartırken döller.Yavrular 1 haftaya kadar çatlar.Bu sırada erkek çok saldırgan bir şekilde yuvayı korur.Dişi 1000 e varan yumurta döker.

  Yavru Gelişimi:
  Yavru gelişimi aynı cüce guramideki gibidir.Yavrular orta hızda gelişir.İlk birkaç hafta akvaryumda su değişimlerine ve su sıcaklığına dikkat etmelisiniz.Az az su değişimi yapıp yeni koyduğunuz suyun akvaryum sıcaklığıyla aynı derecede olmasına özen göstermelisiniz.

  Akvaryum Dekoru:Dekorda ise akvaryumunuzun bol bitkili olması tavsiye edilir.Ortası balığın rahat yüzmesi için boş bırakılmalıdır.


   
Colisa fasciata (Bantlı Gurami) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Colisa labiosa (Kalın Dudaklı Gurami)

  Colisa labiosa (Kalın Dudaklı Gurami)

  dünyanın en büyük dudaklı kadını kalın dudaklı ünlüler kalın kadınlar gurami en büyük kadın Boy:10 cm kadar büyüyebilirler Sıcaklık:Sıcaklık 26-28 derece aralarında olmalıdır. Ph:6.5-7.5 arasında olması tavsiye edilir. Sertlik:Sertlik ise yumuşak-orta olmalıdır ama üremeler için yumuşak su oldukça önemlidir. Üreme:Erkek yuva oluşturmak için su yüzeyinden oksijen alarak su yüzeyinde...
 2. Colisa lalia (Cüce Gurami)

  Colisa lalia (Cüce Gurami)

  Boy:En fazla 6 cm ye kadar büyüyebilirler. Sıcaklık:Sıcaklığın 26 derece olması en iyisidir.Ancak 22 ye kadar düşük sıcaklıklardada yaşayabilirler. Ph:Ph 6.5-7.5 arasında olmalıdır. Su sertliği:Yumuşak-orta idealdir. Üreme:Üremeleri oldukça kolaydır.Erkek labirentlerdeki gibi su yüzeyine köpük yuva yapar.Havadan oksijen alır ve köpükten yuva yapar.Dişi yumurtaları dökerken tam bu yuvanın...
 3. Bal gurami

  Bal gurami

  bal gurami Bal gurami Bal gurami (Colisa chuna): Anavatanı Hindistan ve Bangladeş olan bu balık, cüce guraminin çok yakın akrabasıdır. Farklı olarak vücudunda tatlı sarı bir bal rengi hakimdir.6 cm. boya ulaşabilir. En az 100 litrelik bir akvaryumda bakılması gerekir. Bakımı biraz tecrübe ister. pH 6,7 olmalıdır. 26°C sıcaklık idealdir.Su yüzeyine köpükten yuva yaparlar.
 4. Dev gurami

  Dev gurami

  gurami fiyatları dev gurami balığı çeşitleri öpüşen fiyatı Dev gurami Dev gurami (Osphronemus goramy): Anavatanı Asya'nın güneydoğusundaki tatlı sular olan bu balık gerçekten de dev bir balıktır. Ev akvaryumlarında bakılamayacak derecede iri bir balık türüdür.Aslında bu tür Asya'da sofra balığı olarak yetiştirilen bir balıktır.pH 7 cvarında olmalıdır, 27°C sıcaklık yeterlidir.70 cm. boya...
 5. İnci gurami

  İnci gurami

  inci gurami gurami İnci gurami İnci gurami (Trichogaster leeri): Anavatanı Malezya, Borneo, Sumatra'dır. 12 cm. boya ulaşabilen bu balıklar skin ve barışçıldır, karma akvaryumlarda bakılabilirler.Etçil ve otçuldur.pH 6-7 arasında olmalıdır. 24-30°C sıcaklık uygundur.Su yüzeyine köpükten yuva yapar.En az 100 litrelik bir akvaryum gerekir. Bakımı biraz tecrübe ister.

Sayfayı Paylaş