Cunda'da Nerelere Gidilir? Neler Yapılır?

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Cunda'da Nerelere Gidilir? Neler Yapılır?
cunda adası
cunda adası gezilecek yerler
Sevgili melekler, ülkemizin cennet mekanlarından biri olan Ayvalık'ta bulunan şirin Cunda Adası, yazın yerli yabancı pek çok turisti ağırlar. Kendine özgü mimarisi, muazzam denizi, pırıl pırıl güneşi ve yemekleriyle unutamayacağınız bir tatil geçireceğiniz Cunda'da neler yapabilirim, nereleri gezebilirim diyorsanız, aşağıdaki tanıtım yazısını okumanızda fayda var :tik:

Şöyle bir düşünce vardır kimi insanlarda, cunda adası sessiz, sakin yaş ortalaması yüksek insanların mekanıdır. Oysa bu kişiler ne kadarda yanıldığının farkında değillerdir. Onlar ya ada'nın gizli yüzünü keşfedememiş yada eğlenmeyi bilmeyen kişilerdir.

Öcelikle yaşınız kaç olursa olsun, ada sizi eğlendirir doyasıya, kimisine yeter sadece mehtabı izlemek; kimisi ise ister elinde içkisi çılgınca dans etmek. İlk olarak cennet köşelerden bahsedelim, bulması zor unutulması imakansız olan. Cundalı gençleri görürseniz ellerinde poşetler yürüyorlar gecenin bir yarısı, merak ederseniz nereye gidiyorlar, cevap şüphesizki; ya liman'a , deniz kenarına ya kırık iskeleye yada fahrisin tepesine... Daha bir çok yer bulunur bu cennet adada yaşamın keyfine varıp içkisini yudumlamak isteyenlere. Ulaşım aracı olan kişiler biraz daha şanslıdır olmasada her genç de bir araba, birisi çalışır onlar için minibüs gibi gece geç saatlere.

Pateriçaya gider kimisi eğlenmek için denize girmek için, öyle bir yerdir ki burası; elektriğin olmadığı, masmavi denizi ve kumsalıyla büyüleyen herkezi. Yol kenarlarında ki ufak barakalar da selamlar adalılar sizleri, misafer ederler sofralarına...Dedik ya arabası olanlar daha şanslı diye onlar sarımsaklı'da alırlar soluğu dünyanın en güzel plajlarından birine sahip olan küçük beldede. Bir eğlence merkezidir yaz aylarında Sarımsaklı, gündüzü bir başka gecesi bir başka güzel. Sayısız disco, club, bar sizleri bekler sabahın ilk ışıklarına. Gossip , Fly , Kaçamak , vb.

Canınız canlı müzik dinlemek isterse Lara barda alırsınız soluğu, eski rum evlerinin arasında üzeri açık tam bir yazlık mekan! Dilinizde şarkılar kafanızda biraz güzel yürümeye başlarsınız otelinize doğru cunda'nın sokaklarında.

Yetmezse canınız daha fazla eğlence isterse bakının etrafınıza, çalgıcılar göreceksiniz adanın sokaklarında birinde keman birinde klarnet diğerinde darbuka yapmanız gereken tek şey şarkınızı seçmek onlarla birlikte dile getirmek sabaha...
Sabah Kahvaltıları & Yemekler

Sabah, kahvaltı saati, unutun açık büfe kahvaltıları inin adanın merkezine, bir sabah sıcacık ada böreği, diğerinde "ayvalık tostu" yanında tavşan kanı çay ve sakızlı girit kurabiyesi... "Taş kahve'nin çardağında gülümseyin sabaha. Öğlene doğru eğer bakarsanız etrafınıza kolayca farkedeceksiniz ufacık çok şirin mekanlar, sizleri bekliyor olacaklar denemeniz için adaya özgü tatları, kalamar'ı papalina'yı zeytin yağlıları. Akşam üstüne doğru kendiniz hazırlayın ziyafete, boş yer bırakın midenizde. O kadar çok seçeneğiniz var ki...

Doğrusunu söylemek gerkirse denizin havasındanmıdır nedir bilinmez insan fazla iştahlanır cunda adasında işte o onda yardımınıza yetişir sahildeki restaurantlar güler yüzlü personeliyle. Hafta sonu ise rezervasyonunuzu sabahtan yaptırmanızda fayda var ,bu da aklınızda ola.

Yemekten sonra şöyle bir sahil gezintisi, elinizde dondurma işte o an anlarsınız yaşamak güzeldir cunda adasında. .
cundada.com
 
Üst