1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  CV nasıl oluşturulur?

  Konu, 'İş ve Kariyer' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  cv ye fotoğraf ekleme cv ye resim nasıl eklenir resim ekleme fotoğraf nasıl eklenir Kariyer İlan’da CV oluşturmak için Mynet üyesi olmanız gerekmektedir.
  İş arayan anasayfasında yer alan "CV Bırak" linkinden üye girişi yaparak, CV İlan bırakma formuna ulaşabilirsiniz.
  Maksimum 3 adet, ingilizce veya türkçe, CV oluşturabilirsiniz.
  CV’inize vereceğiniz CV adı ile oluşturduğunuz CV’leri tanımlayabilirsiniz.

  CV’niz aşağıdaki bölümlerden oluşmaktadır;

  1.Bölüm:

  Bu bölümü tamamlamadığınız taktirde CV oluşturmuş sayılmazsınız (bilgileriniz saklanmaz)

  Kişisel Bilgiler:
  Ad
  Soyad
  Doğum Tarihi
  Cinsiyet
  Medeni Durum
  Askerlik Bilgisi – Bayan olmanız durumunda doldurmanız gerekmiyecektir.
  Uyruk
  Ehliyet
  İletişim Bilgileri:
  Email Adresi
  Ev Telefonu
  İş Telefonu
  Fax numarası
  Cep Telefonu
  İkametgah Adresi
  Çalışma Durumu:
  Deneyim Süresi
  Çalışma durumu
  Anahtar Kelimeler: Çalışmayı tercih ettiğiniz iş veya şahsınız ile ilgili kelimeleri yazabilirsiniz, işverenin yaptığı kelime aramalarında burada yer alan "Anahtar Kelimeler"iniz listelenmenizde önem taşır. Örnek: Anahtar kelime olarak "internet" yazdı iseniz işveren kelime ile arama yaptığında ve arama kutusuna "internet" yazdığında sizin CV’nizde listelenecek CV’ler arasında olacaktır.
  Ek Bilgiler: Eğer bu sorulara cevabınız "Evet" ise yanında yer alan text kutucuğuna ilgili açıklamayı yazmalısınız.
  Engeli var mı
  Eski Hükümlü
  Terör Mağduru
  Web sitesi: Eğer hakkınızda detaylı bilgi, fotoğraf ve özelliklerinizin bulunduğu bir web siteniz var ise, CV İlan oluşturuken bu sitenin web adresini verebilir ve böylelikle CV’niz ile ilgililenen işverenin sizinle ilgili daha detaylı bilgi almasını sağlayabilirsiniz.
  2.Bölüm

  Eğitim Bilgileri:
  Eğitim Derecesi: En son diploma aldığınız dereceyi seçmelisiniz.
  Okul Bilgisi
  Eğitim Bilgileri bölümünü tamamlayabilmek için eğitim derecenize ait okul bilgisini mutlaka girmelisiniz.
  Örnek: Lisans diplomanız var ise Eğitim Derecesi bölümüne "Lisans" seçmelisiniz. Okul Bilgisi bölümünde isterseniz ilkokul, lise ... tüm okul bilgilerinizi girebilirsiniz veya girmeyebilirsiniz. Fakat mutlaka Lisans bilgilerinizi girmelisiniz.

  3.Bölüm

  İş Deneyimi Bilgileri: Geçmiş tüm iş deneyimi bilgilerinizi girebilirsiniz.
  "İş Tanımı" text kutusuna eklemek istediğiniz açıklamaları girebilirsiniz. Örneğin çalıştığınız şirketteki "pozisyon adı"nı girmek istiyorsanız bu bölüme girebilirsiniz.
  Eğer hala çalışmakta olduğunuz şirket ile ilgili bilgi girişi yapıyorsanız, "İşten Ayrılma Tarihi" bölümündeki tarih kutularında --- işaretini seçmelisiniz.

  4.Bölüm

  Ofis Araçları
  Yabancı Dil: Bildiğiniz tüm yabancı dilleri bilgi seviyesi ile beraber seçmelisiniz.

  5.Bölüm

  Bilgisayar / Bilişim / Internet

  6.Bölüm

  Kurs ve Seminer
  Sertifika

  7.Bölüm

  Referanslar

  8.Bölüm

  Tercihler:
  İş Alanı
  Sektör
  Organizasyondaki yeri
  Şehir
  Ülke
  Ücret Beklentisi
  Çalışma şekli
  Kariyeriniz ve çalışmayı tercih ettiğiniz iş ile ilgili kriterleri bu bölümde belirleyebilirsiniz. İşveren yaptığı aramalarda listelenmeniz burada yaptığınız tercihlere bağlı olacaktır.

  9.Bölüm

  Gizlilik Bilgileri
  Aktif CV – Pasif CV
  CV’nizin Aktif / Pasif olması işverenin yaptığı arama sonucu CV’nizin listelenmesi veya listelenmemesi anlamına gelmektedir. İşveren’nin yaptığı arama sonucu CV’nizin listelenebilmesi için CV’nizin "Aktif" olması gerekmektedir. CV’niz "Pasif" durumda iken ilgilendiğiniz bir iş ilanına başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak arama sonucu listelenebilmek içn mutlaka CV’nizi "Aktif" duruma getirmelisiniz.

  Aktif bir CV ile iş başvurusunda bulunduktan sonra CV’niz işverenen’nin "Adaya Havuzu"na düşer ve "Aday Havuzu"na düşmüş CV’nizi "Pasif" duruma getirseniz dahi işveren CV’nizi görüntülemeye devam edecektir.

  Aktif olan bir CV için 2 durum sözkonusudur ve tercih size aittir.
  Aktif - Tüm Kariyer İlan kullanıcıları tarafından görülebilir.
  Aktif – Sadece paket satın almış işverenler tarafından görülebilir.

  6 ay boyunca Kariyer İlan’a log-in olmaz iseniz tüm CV’leriniz pasif duruma düşer. CV’niz aktif durumdan pasif duruma düşmeden önce Mynet sizi uyarı emaili ile durumdan haberdar edecektir.


  Extra Gizlilik
  CV arama sonucu listelendiğinde aşağıdaki 4 bölümün gizlenmesidir:
  İsim

  Soyad İletişim Bilgileri (ev adrs. - iş tel - ev tel - cep tel - fax no - email adres)
  Son Çalıştığı Firma Adı

  Extra Gizlilik seçeneğinin sadece CV’nizin arama sonucu listelenmesi konusunda işlevi vardır.

  CV’nizi her ne kadar "Extra Gizlilik" olarak seçmişte olsanız ilana başvurduğunuz an Extra Gizlilik ortadan kalkar.

  Bir CV hangi aktiflik durumunda olursa olsun "Extra Gizlilik" seçeneğinden faydalanabilir. (ister tüm kariyer İlan kullanıcıları tarafından görülebilir olsun, ister sadece paket satın almış işverenler tarafından görülebilir olsun)


  Ek Bilgiler
  Kariyer İlan CV formunda bulamadığınız ve kendiniz ve kariyeriniz ile ilgili ilave etmek istediğiniz tüm bilgileri buradaki text kutusuna girebilirsiniz.


  CV Ekleme
  Daha önceden word veya excel formatında hazırlamış olduğunuz CV’inizi Kariyer İlan servisinde yer alan CV’nize ekleyebilirsiniz. Kariyer İlan’da yarattığınız her CV’niz için farklı CV ekleme imkanız bulunmaktadır. Eklediğiniz CV’nin max. 100 Kb olmasına dikkat ediniz.


  Fotoğraf Ekleme
  CV’nize buradan fotoğraf ekleyebilirsiniz.
  CV İlanınız ile beraber eklediğiniz fotoğrafta net bir şekilde portrenizin yer alıyor olmasına, eklediğiniz resmin sadece jpg ve jpeg formatında olmasına, max 20 Kb olmasına dikkat edin. (eğer eklemek istediğiniz resim jpeg formatında değilse, bu resmi bilgisayarınzdaki görüntü işleme programlarından biriyle (photoshop, paint v.s.) açın. Menüden Save As... (Farklı Kaydet) komutunu seçtikten sonra jpeg formatını seçin ve resminizi kaydedin


   
CV nasıl oluşturulur? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. iç güzellik nasıl oluşturulur

  iç güzellik nasıl oluşturulur

  İç güzelliği oluşturmak, sevgi adamı olmak, bir insan için ne kadar önemli... Hatta bundan daha önemli konu var mı? Eğer insanlar iç güzelliği dikkate alsalar, sevgi, saygı eksenli bir anlayış oluştursalar hangi problemler çözülmez ki? Sevgi Adamı’nın olduğu yerde bütün kötülükler ve çirkinlikler yok olmaya mahkûmdur. Tıpkı ışığın olduğu yerde karanlığın, dostluğun olduğu yerde de...
 2. Hipnoz Nasıl Oluşturulur?

  Hipnoz Nasıl Oluşturulur?

  Hipnoz oluşturmak için hipnozcu genellikle gönüllü bir deneğin dikkatini kendi sesine yoğunlaştırmaya çalışarak işe başlar. Denekten özel bir nesneye odaklaşması ya da plajda uzanırken hayal etmesi de istenebilir. Yönlendirilmiş imgeleme, hayal edilen sahneye daha dikkatli bir şekilde odaklaşmak için kullanılabilir; örneğin, plajda uzandığını hayal eden bir deneğe, kumda uzanırken yavaş yavaş...
 3. Özgeçmiş(CV) nasıl yazılır?

  Özgeçmiş(CV) nasıl yazılır?

  askerlik durumu ingilizce cv ingilizce cv askerlik durumu düz yazı özgeçmiş örnekleri düz yazı özgeçmiş Özgeçmiş (CV) Nasıl Yazılır? Özgeçmiş (CV) Nasıl Yazılır? Özgeçmiş yazmanın belli başlı kuralları olduğu doğrudur. Ancak unutulmamalıdır ki; ilişkili olunan kurum, görev yapılan seviye, yerel mi yoksa yabancı pazarlarda mı iş aranıyor oluşu söz konusu kurallara eklemeler...
 4. Facebook Kapak Fotoğrafı Nasıl Oluşturulur ?

  Facebook Kapak Fotoğrafı Nasıl Oluşturulur ?

  Bu konu; facebook kapak fotoğrafı nasıl oluşturulur hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, sizlerle sık sık çeşitli facebook kapak fotoğrafları paylaşıyoruz forumumuzdan. Ancak bu kapak fotoğraflarını siz kendiniz de yapabilirsiniz. İstediğiniz resimlerden oluşturabileceğiniz kapak fotoğrafı için neler yapmanız gerekiyor bu sayfamızda bilgiler veriyoruz sizlere... Facebook...
 5. Whatsapp Gizlilik Ayarları Nasıl Oluşturulur

  Whatsapp Gizlilik Ayarları Nasıl Oluşturulur

  Son yılların en çok uygulanan uygulamalarından biri olan whassapp, gün geçtikçe hızla çoğalan bir kullanıcı ile karşı karşıya kalıyor. Whatsapp ilk kez kullanacaklar yada gizlilik ayarları hakkın da bilgi sahibi olmak isteyenler için sizlere gereken whatsapp gizlilik ayarlarını bu yazımız da paylaşıyoruz. Whatsapp uygulamasını kullanırken durumların, profil fotoğrafın ve son görülmenin...

Sayfayı Paylaş