CV nasıl oluşturulur?

M

Misafir

Forum Okuru
#1
CV nasıl oluşturulur?
cv ye fotoğraf ekleme cv ye resim nasıl eklenir resim ekleme fotoğraf nasıl eklenir Kariyer İlan’da CV oluşturmak için Mynet üyesi olmanız gerekmektedir. İş arayan anasayfasında yer alan "CV Bırak" linkinden üye girişi yaparak, CV İlan bırakma formuna ulaşabilirsiniz.
Maksimum 3 adet, ingilizce veya türkçe, CV oluşturabilirsiniz.

CV’inize vereceğiniz CV adı ile oluşturduğunuz CV’leri tanımlayabilirsiniz.
CV’niz aşağıdaki bölümlerden oluşmaktadır;

1.Bölüm:

Bu bölümü tamamlamadığınız taktirde CV oluşturmuş sayılmazsınız (bilgileriniz saklanmaz)

Kişisel Bilgiler:
Ad
Soyad
Doğum Tarihi
Cinsiyet
Medeni Durum
Askerlik Bilgisi – Bayan olmanız durumunda doldurmanız gerekmiyecektir.
Uyruk
Ehliyet
İletişim Bilgileri:
Email Adresi
Ev Telefonu
İş Telefonu
Fax numarası
Cep Telefonu
İkametgah Adresi
Çalışma Durumu:
Deneyim Süresi
Çalışma durumu
Anahtar Kelimeler: Çalışmayı tercih ettiğiniz iş veya şahsınız ile ilgili kelimeleri yazabilirsiniz, işverenin yaptığı kelime aramalarında burada yer alan "Anahtar Kelimeler"iniz listelenmenizde önem taşır. Örnek: Anahtar kelime olarak "internet" yazdı iseniz işveren kelime ile arama yaptığında ve arama kutusuna "internet" yazdığında sizin CV’nizde listelenecek CV’ler arasında olacaktır.
Ek Bilgiler: Eğer bu sorulara cevabınız "Evet" ise yanında yer alan text kutucuğuna ilgili açıklamayı yazmalısınız.
Engeli var mı
Eski Hükümlü
Terör Mağduru
Web sitesi: Eğer hakkınızda detaylı bilgi, fotoğraf ve özelliklerinizin bulunduğu bir web siteniz var ise, CV İlan oluşturuken bu sitenin web adresini verebilir ve böylelikle CV’niz ile ilgililenen işverenin sizinle ilgili daha detaylı bilgi almasını sağlayabilirsiniz.
2.Bölüm

Eğitim Bilgileri:
Eğitim Derecesi: En son diploma aldığınız dereceyi seçmelisiniz.
Okul Bilgisi
Eğitim Bilgileri bölümünü tamamlayabilmek için eğitim derecenize ait okul bilgisini mutlaka girmelisiniz.
Örnek: Lisans diplomanız var ise Eğitim Derecesi bölümüne "Lisans" seçmelisiniz. Okul Bilgisi bölümünde isterseniz ilkokul, lise ... tüm okul bilgilerinizi girebilirsiniz veya girmeyebilirsiniz. Fakat mutlaka Lisans bilgilerinizi girmelisiniz.

3.Bölüm

İş Deneyimi Bilgileri: Geçmiş tüm iş deneyimi bilgilerinizi girebilirsiniz.
"İş Tanımı" text kutusuna eklemek istediğiniz açıklamaları girebilirsiniz. Örneğin çalıştığınız şirketteki "pozisyon adı"nı girmek istiyorsanız bu bölüme girebilirsiniz.
Eğer hala çalışmakta olduğunuz şirket ile ilgili bilgi girişi yapıyorsanız, "İşten Ayrılma Tarihi" bölümündeki tarih kutularında --- işaretini seçmelisiniz.

4.Bölüm

Ofis Araçları
Yabancı Dil: Bildiğiniz tüm yabancı dilleri bilgi seviyesi ile beraber seçmelisiniz.

5.Bölüm

Bilgisayar / Bilişim / Internet

6.Bölüm

Kurs ve Seminer
Sertifika

7.Bölüm

Referanslar

8.Bölüm

Tercihler:
İş Alanı
Sektör
Organizasyondaki yeri
Şehir
Ülke
Ücret Beklentisi
Çalışma şekli
Kariyeriniz ve çalışmayı tercih ettiğiniz iş ile ilgili kriterleri bu bölümde belirleyebilirsiniz. İşveren yaptığı aramalarda listelenmeniz burada yaptığınız tercihlere bağlı olacaktır.

9.Bölüm

Gizlilik Bilgileri
Aktif CV – Pasif CV
CV’nizin Aktif / Pasif olması işverenin yaptığı arama sonucu CV’nizin listelenmesi veya listelenmemesi anlamına gelmektedir. İşveren’nin yaptığı arama sonucu CV’nizin listelenebilmesi için CV’nizin "Aktif" olması gerekmektedir. CV’niz "Pasif" durumda iken ilgilendiğiniz bir iş ilanına başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak arama sonucu listelenebilmek içn mutlaka CV’nizi "Aktif" duruma getirmelisiniz.

Aktif bir CV ile iş başvurusunda bulunduktan sonra CV’niz işverenen’nin "Adaya Havuzu"na düşer ve "Aday Havuzu"na düşmüş CV’nizi "Pasif" duruma getirseniz dahi işveren CV’nizi görüntülemeye devam edecektir.

Aktif olan bir CV için 2 durum sözkonusudur ve tercih size aittir.
Aktif - Tüm Kariyer İlan kullanıcıları tarafından görülebilir.
Aktif – Sadece paket satın almış işverenler tarafından görülebilir.

6 ay boyunca Kariyer İlan’a log-in olmaz iseniz tüm CV’leriniz pasif duruma düşer. CV’niz aktif durumdan pasif duruma düşmeden önce Mynet sizi uyarı emaili ile durumdan haberdar edecektir.


Extra Gizlilik
CV arama sonucu listelendiğinde aşağıdaki 4 bölümün gizlenmesidir:
İsim
Soyad
İletişim Bilgileri (ev adrs. - iş tel - ev tel - cep tel - fax no - email adres)
Son Çalıştığı Firma Adı

Extra Gizlilik seçeneğinin sadece CV’nizin arama sonucu listelenmesi konusunda işlevi vardır.

CV’nizi her ne kadar "Extra Gizlilik" olarak seçmişte olsanız ilana başvurduğunuz an Extra Gizlilik ortadan kalkar.

Bir CV hangi aktiflik durumunda olursa olsun "Extra Gizlilik" seçeneğinden faydalanabilir. (ister tüm kariyer İlan kullanıcıları tarafından görülebilir olsun, ister sadece paket satın almış işverenler tarafından görülebilir olsun)


Ek Bilgiler
Kariyer İlan CV formunda bulamadığınız ve kendiniz ve kariyeriniz ile ilgili ilave etmek istediğiniz tüm bilgileri buradaki text kutusuna girebilirsiniz.


CV Ekleme
Daha önceden word veya excel formatında hazırlamış olduğunuz CV’inizi Kariyer İlan servisinde yer alan CV’nize ekleyebilirsiniz. Kariyer İlan’da yarattığınız her CV’niz için farklı CV ekleme imkanız bulunmaktadır. Eklediğiniz CV’nin max. 100 Kb olmasına dikkat ediniz.


Fotoğraf Ekleme
CV’nize buradan fotoğraf ekleyebilirsiniz.
CV İlanınız ile beraber eklediğiniz fotoğrafta net bir şekilde portrenizin yer alıyor olmasına, eklediğiniz resmin sadece jpg ve jpeg formatında olmasına, max 20 Kb olmasına dikkat edin. (eğer eklemek istediğiniz resim jpeg formatında değilse, bu resmi bilgisayarınzdaki görüntü işleme programlarından biriyle (photoshop, paint v.s.) açın. Menüden Save As... (Farklı Kaydet) komutunu seçtikten sonra jpeg formatını seçin ve resminizi kaydedin 
  iç güzellik nasıl oluşturulur hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Dar Mutfaklarda Yemek Alanı Nasıl Oluşturulur? Dar Mutfaklarda Yemek Alanı Nasıl Oluşturulur?
Mutfak dekorasyonunuza farklı bir dokunuşta bulunmaya ne dersiniz? Yemek hazırlığı telaşınızı bile gerçekleştirirken zor yer bulduğunuz mutfaklarınızda yemek yeme alanı oluşturma düşüncesi içerisinde iseniz sizlere vereceğim fikirler...
Tatlı Evim 0
Whatsapp Gizlilik Ayarları Nasıl Oluşturulur Whatsapp Gizlilik Ayarları Nasıl Oluşturulur
Son yılların en çok uygulanan uygulamalarından biri olan whassapp, gün geçtikçe hızla çoğalan bir kullanıcı ile karşı karşıya kalıyor. Whatsapp ilk kez kullanacaklar yada gizlilik ayarları hakkın da bilgi sahibi olmak isteyenler için sizlere...
Meleko Destek 0
Facebook Kapak Fotoğrafı Nasıl Oluşturulur ? Facebook Kapak Fotoğrafı Nasıl Oluşturulur ?
Bu konu; facebook kapak fotoğrafı nasıl oluşturulur hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, sizlerle sık sık çeşitli facebook kapak...
Teknik Destek 0
Hipnoz Nasıl Oluşturulur? Hipnoz Nasıl Oluşturulur?
Hipnoz oluşturmak için hipnozcu genellikle gönüllü bir deneğin dikkatini kendi sesine yoğunlaştırmaya çalışarak işe başlar. Denekten özel bir nesneye odaklaşması ya da plajda uzanırken hayal etmesi de istenebilir. Yönlendirilmiş imgeleme, hayal...
Hipnoz 0
iç güzellik nasıl oluşturulur iç güzellik nasıl oluşturulur
İç güzelliği oluşturmak, sevgi adamı olmak, bir insan için ne kadar önemli... Hatta bundan daha önemli konu var mı? Eğer insanlar iç güzelliği dikkate alsalar, sevgi, saygı eksenli bir anlayış oluştursalar hangi problemler...
Dini Hikayeler ve Şiirler 1

Benzer Konular