1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Dedektiflik Sözleşmesi

  Konu, 'Hukuk' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  DEDEKTİFLİK SÖZLEŞMESİ Bu iş akdi...................(bundan sonra başvurulan olarak anılacaktır) ile................................ (bundan sonra başvuran olarak anılacaktır) arasında imzalanmıştır.
  Başvuran tarafından yapılması istenen işin konusu...........(araştırma/takip/delil toplama/kayıp oto/kişi araştırılması vb) dur.
  1.) Bu iş akdi (1) asıl başvurulan, (1) asıl başvuranda kalmak üzere (2) nüsha olarak hazırlanmıştır.
  2.) İmzalanmış sözleşme taraflar tarafından okunmuş ve bütün şartları ile kabul edilmiş sayılır. Sözleşme, ilgili imzaların atıldığı tarihte ve ilgili kayıt numarası ile her iki nüshada da aynı olmak şartıyla geçerli sayılır.
  3.) Sözleşme üzerinde tek taraflı olarak ekleme/çıkartma/tahrifat yapılamaz. Yapılması durumunda yasal tahkikat ve sözleşme iptali sonucunu doğurur.
  4.) İşbu sözleşme 12 maddedir. Bu sözleşme genel çalışma koşullarını belirler. Özel koşullar Ek maddede belirtilmiştir.
  5.) Başvurulan ve/veya başvuranın koşullara aykırı davranması durumunda sözleşme tek taraflı olarak iptal edilebilir. Bundan başka hiç bir surette tek taraflı olarak fesih edilemez. Başvuranın tek taraflı olarak keyfiyen fesih etmesi durumunda anlaşılan ücret üzerinden kalan bakiye (3) iş günü içerisinde başvurulan kişiye ödenir. Başvurulan işi tek taraflı keyfıyen fesih etmesi durumunda aldığı meblağ (3) iş günü içerisinde başvurana iade edilir. Her iki taraf içinde gününde yapılmayan ödemeler için yasal tahkikat uygulanır.
  6.) Hizmetlerimizin tümü gizliliğe tabidir. Başvuran çalışma süreci içerisinde kimseye aldığı hizmetten bahsetmeyecek hizmeti tehlikeye atmayacak, hiç bir yayın organına vermeyecektir. Aksi takdirde başvurulan tek taraflı olarak sözleşmeyi fesh edebilir. Ve yasal tahkikat hakkını saklı tutar. Böyle bir sebepten dolayı sözleşmenin feshi halinde sözleşmede belirtilen meblağ üzerinden kalan bakiye (3) iş günü içerisinde ödenecektir.

  7.) Başvuran konuyla ilgili bütün doneleri doğru ve eksiksiz olarak Takip edecek kişi vermekle yükümlüdür. 8.) Takip edecek kişi hizmet suresince elde ettiği CD, fotoğraf, yazılı belgelerin tamamı iş bitimi ödemesi yapıldıktan sonra başvurana teslim edilir. Bu andan itibaren Takip edecek kişi hiç bir suretle sorumluluk kabul etmez.
  9.) Halka kapalı alanda (özel mülk, askeri bölge, girişi yasak olan arazı vb.) hic bir çekim, kayıt vb yapılmaz.
  10.) Ücretlendirme sözleşme imzalanması sırasında işin niteliğine ve süresine göre belirlenir. Ekstra masraflar (restaurant, cafe, bar vb.) yapılmadan önce başvurandan onay alınır. Bunun haricinde herhangi bir ödeme talep edilemez.
  11.) .../.../.... tarihleri arasında..... gün süre ile söz konusu işi yapmak üzere bu sözleşme tanzim edilmiştir. Günlük rakam..... TL.dir Toplam ödeme....gün ....TL.dir. Toplam rakam üzerinden........TL iş başında alınmıştır. Kalan....... TL. iş bitiminde sonra (1) iş günü içerisinde ödenecektir.
  12.) Türkiye Cumhuriyeti yasaları dahilinde anlaşılan işin konusuna göre hizmet verilecektir. İş esnasında ve/veya bitiminde, başvurulandan yasalara aykırı iş talep edilemez. Böyle bir talep sözleşmenin başvurulan tarafından tek taraflı olarak feshine sebebiyet verir.
  13.) Ek maddedir..........................................
  Bu sözleşme.../.../... ile. .../.../... tarihleri arasında geçerlidir.
  Dedektiflik Firması Diğer Taraf
  Kaşe Ad Soyad
  İmza İmza


   
Dedektiflik Sözleşmesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Evlilik sözleşmesi nedir ?

  Evlilik sözleşmesi nedir ?

  evlilik sözleşmesi örneği evlilik sözleşmesi nedir örnekleri örnek sözleşmeli nedir Türkiyenin henüz yabancı olduğu ve yavaş yavaş medya ve tv lerden gördüğümüz kadarı ile bildiğimiz, sanat camiasının içerisinde yer alan, normal hayatta birbirine güvenmeyip, birbirlerie şartlar sunan çiftler bu şartları sözleşme haline getirmektedir. Peki Nedir Evlilik Sözleşmesi ? Sözleşme maddeleri yine...
 2. Mal ayrılığı sözleşmesi

  Mal ayrılığı sözleşmesi

  mal ayrılığı sözleşmesi örneği mal ayrılığı sözleşmesi sözleşme örneği ayriliği rejimi Bu sözleşme gereği çiftlerin aldığı mallar ( birey olarak ) kendilerine ait olacaktır. Yani anlayacağınız şekilde bu sözleşme yapıldığı taktirde, evlilikten sonraki ilerleyen zaman içerisinde kişilerin aldığı mallar, her kim aldı ise onda kalacaktır. Kendini garanti altına almak isteyen bayanlar dilerlerse...
 3. Özel Dedektiflik Bürosunu kim buldu, özel dedektifliğin icadı

  Özel Dedektiflik Bürosunu kim buldu, özel dedektifliğin icadı

  ilk özel dedektif kim, özel dedektiflik bürosu nasıl bulundu, özel dedektiflik bürosu ne zaman kuruldu, ve merak ettiğiniz herşey bu yazımızda! Özel dedektifliğin tarihçesi hakkında bilgiler edinmek isteyen Melek'ler, sizleri böyle alalım :) “Bureaudes Renseignments au Service des Interes Prives” adıyla 1833 yılında, Paris’te eski emniyet görevlilerinden Eugene François Vidocq...
 4. Devre tatil sözleşmesi

  Devre tatil sözleşmesi

  Devre tatil sözleşmesine ilişkin aşağıdaki konulara ilişkin videoları http://www.gokhanarican.av.tr/media_dt.html linkinde bulabilirsiniz. -Devre tatil sözleşmesi ne anlama gelir? -Devre tatil sözleşmesinin sözleşmeye konu tesiste yapılması -Devre tatil sözleşmesi zorunlu şekil şartlarını içermiyorsa -Devre tatil sözleşmesi kapsıdan satış niteliğinde ise Av. Gökhan ARICAN...
 5. Iş hukukunda ibra sözleşmesi

  Iş hukukunda ibra sözleşmesi

  İş hukukunda ibra sözleşmesi, ibraname adıyla yaygın bir uygulama alanı bulmaktadır İbraname, sözlük anlamıyla, aklama belgesi; alacaklının borçludan her türlü alacağını aldığını ve böylece borçludan her hangi bir alacağı kalmadığını ve onu ibra ettiğini gösteren belgedir.[1] Bununla birlikte gerek öğretide gerek uygulamada ibraname, bir borcun tam ya da kısmen ifa edilmeden sona ermesini...

Sayfayı Paylaş