1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Deutsche Post'un gözü PTT ve TCDD'de

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Önümüzdeki dönemde Türkiye'ye yatırım için gelebileceklerini söyleyen Alman postacılık şirketi Deutsche Post'un CEO'su Werner Scheller, "PTT'yi alabiliriz. Bunun dışında TCDD'nin özelleştirmesiyle de ilgiliyiz" dedi
  Deutsche Post CEO'su Werner Scheller, Türkiye'de PTT ve TCDD özelleştirmelerine ilişkin gelişmeleri izleyeceklerini, bu kuruluşların özelleştirilmeleri durumunda potansiyel alıcı olabileceklerini açıkladı.

  Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TATSO/TD-IHK) önceki gün Berlin'de gerçekleştirilen genel kurulunun ardından yeni yönetim kurulunu basına tanıştıran TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bu sırada Alman şirketlerinin yöneticilerine Türkiye'deki yatırım planlarını sordu.

  Zaman zaman söz konusu yöneticileri yatırıma ikna etmek amacıyla Türkiye'nin cazip yönlerini anlatan ve adeta pazarlık yapan Hisarcıklıoğlu'nun sorularına Deutsche Post CEO'su Werner Scheller şu yanıtı verdi:

  "Biz Türkiye'de DHL olarak biliniyoruz. Bize PTT'yi alacak mısınız diye soruyorlar. Bu stratejik bir karar, değerlendirebiliriz. Bunun dışında TCDD'nin özelleştirilmesi de söz konusu, bu konuyla da ilgiliyiz."

  Hisarcıklıoğlu da Deutsche Post'un yıllık cirosunun 60.5 milyar euro, çalışan sayısının da 520 bin olduğunu söyledi.

  3 yeni tesis geliyor

  Metro Group Kurumsal İletişim Müdürü Dr. Rainhardt Leoprechting de Türkiye'de Metro, Real ve MediaMarkt'ın yeni yatırımları için arsa aradıklarını anlattı.
  Türkiye'de bugüne dek kurduğu beş fabrikada otomotiv tekstili ve oto koltuğu ürettiklerini anlatan Aunde CEO'su Rolf A. Königs de yatırımlarının süreceğini, yakın gelecekte üç fabrika daha kuracaklarını açıkladı.

  Aunde'nin yıllık toplam cirosunun 2.7 milyar dolar olduğunu belirten Königs şu bilgileri verdi: "2010 yılına kadar Türkiye'de 120 milyon euro yatırımla üç fabrika daha kuracağız. Halen Türkiye'de 2 bin çalışanımız var, yeni fabrikalarımızda da 1000-1200 kişi çalışacak."

  Hisarcıklıoğlu Lenin gibi konuştu!

  TATSO Genel Kurulu'nda üye işadamlarına seslenen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Lenin'in bir sözüne atıf yaptı. Birlikte hareket etmenin önemini anlatan Hisarcıklıoğlu, "Örgütlü küçük gruplar, örgütsüz büyük yığınlara hükmeder" dedi.

  Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: "TATSO üyeliğinin, üyelerimiz için önemli imkânlar sağlayacağına inanıyorum. Bu üyelik sayesinde Almanya'yı ve buna bağlı olarak Avrupa pazarını daha yakından tanıma fırsatını bulacaksınız, Avrupa ile iş yapmanın yolu açılmış olacak."

  VW'nin gündeminde fabrika yatırımı var

  Oturumda Hisarcıklıoğlu ile Volkswagen AG (VW) Satış Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Michael Kern arasında Türkiye'ye yatırım konusunda sıkı pazarlık yaşandı. Hisarcıklıoğlu, Volkswagen'in yıllık cirosunun 104 milyar euro, çalışan sayısının da 324 bin kişi olduğunu hatırlattı.

  Bu takdimin ardından sözü alan Kern ise Türkiye'deki partnerleri Doğuş grubuyla pazar paylarını hızla artırdıklarını anlattı. Doğuş'un başarılı bir partner olduğunu ifade eden Kern, "Türkiye'de fabrika kurmak gündemimizde yer alıyor. Hindistan'da da bir fabrika yapıyoruz" dedi.

  Bunun üzerine Hisarcıklıoğlu fabrikayı ne zaman kuracaklarını sordu ve "Türkiye'deki yatırım yaparsanız Volkswagen'ler sıfır hatayla üretilecek. Bugün Türkiye, Toyota üretiminde birinci sırada, Türkiye'deki Ford fabrikası verimlilikle bir numara. Kern'den sözü alalım" dedi. Kern, bu sözlere "Biz pozitifiz" diye yanıt verdi. Hisarcıklıoğlu'nun ısrarlı soruları, katılımcıların "Başkan Kayserili olduğunu gösterdi" yorumlarına yol açtı.

  Kaynak


   
Deutsche Post'un gözü PTT ve TCDD'de konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Göz ve gözde yaralanmalar..

  Göz ve gözde yaralanmalar..

  Göz, oldukça hassas olan yapısı itibariyle, çocukluk döneminde daha fazla olmak üzere hayatın her döneminde, dış etkenlere ve yabancı cisimlere bağlı travmalardan etkilenebilir. Yaralanmalı gözde zamanında ve yeterli tedavi uygulanmadığında körlük gelişebilir. Yaralanmalı gözde gelişen görme kaybı ve çevre yapılarını ilgilendiren estetik sorunlar tazminat ve ceza hukuku kapsamında yaptırımlar...
 2. Göz ve görme

  Göz ve görme

  Beş duyu organımızdan biri olan GÖZ ve GÖRME, bildiklerimizin % 80 nini öğrenmemizi sağlayan yoldur. Göz, kafatası içinde 25 cm3 orbita kemik yuvasına yerleşmiş, 7 gr ağırlığında top şeklinde, ön kısmı şeffaf bir küredir. Her gözün yukarı, sağa, sola ve yanlara kontrollü hareketini sağlayan altı kası vardır. Işık enerjisinin kimyasal enerjiye dönüşmesi, gözün iç arka tabakasında...
 3. göz kanlanması ve çözümleri

  göz kanlanması ve çözümleri

  gözde kanlanma göz kanlanması gözdeki kanlanma göz kanlanması tedavisi kanlanmasına ne iyi gelir Gözlerin kanlanması, gözün damarların genişle*mesi ve gözdeki beyaz kısmının iltihaplı bir durum alması sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. İlk olarak yapılması gereken bir doktora başvurulmalıdır. Bitkilerle ya*pılacak maskeler: a) Birer tutam papatya, ebegümeci, mavi kantaron ve kır*mızı gül...
 4. Sezonun göz makyajı ve göz farları

  Sezonun göz makyajı ve göz farları

  göz farı fiyatları sade göz makyajı abartılı makyaj oyunları farları fiyatları sade makyajı örnekleri Sezonun göz farı modasında ilk göze çarpan renklerin oldukça cıvıl cıvıl ve parıltılı olması Yıllar önce bu renkleri eğer biri kullansa bana göre ayıplanırdı çok fazla göze battığı için ve makyajı fazla abartılı bulunurdu ama artık modada olduğu gibi makyajdada abartılı parıltılı renkli...
 5. Cumartesi Günleri İstanbul'da Açık Olan PTT Şubeleri ve Saatleri

  Cumartesi Günleri İstanbul'da Açık Olan PTT Şubeleri ve Saatleri

  Cumartesi Günü Açık Olan Ptt Şubeleri Cumartesi Günü Açık Olan Ptt Şubesi İsimleri Sevgili melekler, bu sayfamızda sizlere İstanbul'da Cumartesi Günü Açık Olan Ptt Şubesi İsimleri ile çalışma saatleri bilgilerini verdiğimiz listemizi paylaşıyoruz.... ACIBADEM ptt merkez şubesi 08.30-17.30 BEYKOZ ptt merkez şubesi 08.30-17.30 BOSTANCI ptt merkez şubesi 08.30-17.30 BÜYÜKADA...

Sayfayı Paylaş