1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Düşükle İlgili En Sık Sorulan 10 Soru

Konu, 'Gebelik' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Gebelik kayıplarına düşük denir. Düşükler genelde gebeliğin ilk 20. haftasın da görülür. Gebelik kayıpları genelde gebeliğin ilkh hatlarında meydana gelmektedir. Olası düşük riskini engellemek için anne adaylarının düzenli olarak hekim kontrolün de olmaları gerekmektedir. Peki düşük neden olur, düşüğün belirtileri nelerdir ?
    < Konu Resmi..>

Düşüğün belirtisi nasıldır ?

Düşüğün ilk belirtisi genelde vajinal kanamalardır. Vajinal kanamalara yoğun ağrı eşlik etmektedir. Tabi her düşük yoğun kanamayla başlamaz. Lekelenmelerle ağrısız gerçekleşebilir.

Et parçası düşürdüm düşükmü yaptım ?

Adetinizde gecikme olduysa , testleriniz pozitif sonuç verdiyse akabin de kanama ve parça düşürdüyseniz düşük yapma olasılığınız yüksek. Beyaz yada grimsi parça, dalak görünümünde parça düşük yaptığınızı gösterebilir.

Düşükmü yapıyorum? ( Düşük belirtileri )

Düşük yaptığımı nasıl anlarım ?

Düşük yaptığınızı düşünüyorsanız öncelikle hekime görünün. Hekimin yapacağı muayene + hcg testi durumunuzla ilgili bilgi verecektir.

Bu 3. düşüğüm neden sürekli bebek düşürüyorum ?

Tekrarlayan düşükler genetik tanı testileri ile anlaşılabilir. Servikal yetmezlik,miyom,asherman sendromıu, doğumsal uterin anormalileri,üreme sistemi ile ilgili bozukluklar,anne ve babaya ait genetik bozukluk,tiroid hastalıkları, şiddetli hipertansiyon gibi problemler düşüğe neden olabilir.

Düşükte kanama ne kadar sürer ?

Düşük tamamiyle gerçekleşti ise 1 yada 2 hafta kanamanız olabilir. Bu noktada doktor kontrolünde olmaya çalışın. Kanamanız yoğun olursa, halsizlik baş dönmesi gibi durumlar söz konusu olursa mutlaka doktorunuzla iletişime geçin

Düşük sonrası ne zaman hamile kalabilrim ?

Bu sorunun yanıtını ancak doktorunuz verebilir. Doktorunuzun tavsiye ettiği dönemde gebe kalabilirsiniz. Hormonal durumunuzun düzelmesi biraz zaman alabilir . Düşük sonrası psikolojik açıdan iyleşmeniz zor olabilir. Bu yüzden yeni bir gebelik planını ertelemeniz isabetli bir karar olucaktır.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Eylül 2017
  2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: Düşükle İlgili En Sık Sorulan 10 Soru
    paylaşım için saol canım emeğine sağlık canım

3. gülgüzeli

gülgüzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık canım bende bir hafta önce düşük yaptım paylaşımın için sağol...

4. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

zeynosum emegine saglik

gülguzeli cok uzuldum canimm,ins yine olursunn,sakin üzülme arkadasimm,sevgiler

5. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım çok üzüldüm canım geçmiş olsun allah seni bağışlasın çocuk yine olur inşallah canım sen tatlı canını üzme kendine bak yeter kısmetinizde yokmuş inşallah hayırlı evlatlar nasib eder allah öptüm canım seni.

6. angel28

angel28 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

bende 17 eylülde 3 aylık bebeğimi düşürmüştüm şimdi yeniden hamileyim.Allah kimseye yaşatmasın.şu 3.madde varya niye ben niye ben çıldırtıyo adamı

7. *BEYZA*

*BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.421
    Ödül Puanları:
    113
    Sevgili takipçilerimiz ; Düşükle ilgili en sık sorulan 10 soru adlı konumuz yeni bilgilerle güncellenmiştir. Düşüğün nedenleri genelde genetik problemlere bağlı olmakla birlikte, annenin yaşı,babanın yaşı,geçirilen bazı enfeksiyonlar , bağışıklık sistemi, b 12 eksikliği , fetus gelişiminde anomalik ve konuda yer alan diğer sebeplerdir. Olası bir düşüğü engellemk için gebe bir kadının düzenli olarak hekim kontrolün de olması gerekmektedir. Sevgili okuyucularımız ; Düşüğe dair soru ve yorumlarınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilirsiniz.

Düşükle İlgili En Sık Sorulan 10 Soru konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İŞ GÖrÜŞmelerİnde Sorulan 10 Tuzak Soru

İŞ GÖrÜŞmelerİnde Sorulan 10 Tuzak Soru

İŞ GÖRÜŞMELERİNDE SORULAN 10 TUZAK SORU İş görüşmesi yaparken, dikkat etmeniz gereken 10 soru var. 'Tuzak' soru olarak tanımlanabilecek bu soruları nasıl yanıtlamanız gerektiğini öğrenmek için bu yazıyı mutlaka okuyun. 1.En güçsüz olduğun nokta neresi? 'Güçsüz olduğum bir nokta yok' yanıtı vermekten kaçının. Bu yanıt, bu sorudan korktuğunuzu gösterir. Korku ise, gerilimli ortamlarla başa...
  2. İş Görüşmelerinde En Sık Sorulan Sorular

İş Görüşmelerinde En Sık Sorulan Sorular

iş görüşmesinde sorulan sorular ve cevapları iş görüşmelerinde tuzak sorular neden bizi tercih ettiniz bizi neden tercih ettiniz biz sorusuna cevap 1-Bana kendinizi anlatırmısınız? 2-Sizi neden işe alalım?Bu işi yapabilecek diğer 17 kişiden sizin farkınız nedir? 3-Neden bizim şirketimizi tercih ettiniz? 4-Bizden başka hangi firmalara, sektörlere başvuruda bulundunuz? 5-İşinizden neden...
  3. İş Görüşmelerinde Sorulan 10'Tuzak' Soru!

İş Görüşmelerinde Sorulan 10'Tuzak' Soru!

iş görüşmesinde sorulan sorular iş görüşmesinde sorulacak sorular sorulan ve cevapları sorulacak ve cevapları görüşmesi soruları İş Görüşmelerinde Sorulan 10'Tuzak' Soru! İş görüşmesi yaparken, dikkat etmeniz gereken 10 soru var. 'Tuzak' soru olarak tanımlanabilecek bu soruları nasıl yanıtlamanız gerektiğini öğrenmek için bu yazıyı mutlaka okuyun. 1.En güçsüz olduğun nokta neresi? 'Güçsüz...
  4. Nemlendiriciler ile ilgili en çok merak edilen 10 soru

Nemlendiriciler ile ilgili en çok merak edilen 10 soru

NEMLENDİRİCİLER İLE İLGİLİ EN ÇOK MERAK EDİLEN 10 SORU ; 1- Cildi nemlendirmeye ne zaman başlamak gerekir? Cildinizin tipi ve nemlendirilmesi konusunda mümkün olduğunca erken bilinçlenmenizde fayda var. Cilt kendi halindeyken esnek, pürüzsüz ve canlıdır. Kirli hava, ultraviyole ışınlar gibi çevresel faktörlerin etkisiyle giderek mat ve cansız bir görünüm alır. Bu yüzden yağsız ve güneş ışığı...
  5. Nemlendiriciler Hakkında En Çok Sorulan 10 Soru ve Cevabı

Nemlendiriciler Hakkında En Çok Sorulan 10 Soru ve Cevabı

hangi nemlendirici hamilelikte hangi nemlendirici hamilelikte kullanımı hava hava nasıl kullanılır Nem cildimiz için çok önemlidir...Peki cildimizin nemini nasıl sağlamalıyız...Hangi nemlendiriciyi ne şekilde kullanmalıyız... İşte nemlendiriciler hakkında en çok merak edilen 10 soru ve cevabı :tik: 1- Cildi nemlendirmeye ne zaman başlamak gerekir? Cildinizin tipi ve nemlendirilmesi...

Sayfayı Paylaş