Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

Cevap: Erken Gebelik Belirtileri

beracım bende oluyordu ve tanıdıklARIM O BASKININ COCUKTAN OLDUGUNU söymemişlerdı ve cıktı,günün kaç geçti berancım yıne bekle bakalım 15 gun gecıpte pozitif cıkan arkaslarda olabılır bekle bakalım sonuc drgısebılır dıye dusunuyorum işallahhhh:nazar:

ebruakercim çok teşekkürler evet bu ay gebe listesi çogaldı ne güzel allahım olmayanlarada yaşatsın o güzel duyguyu,anacım ben diş ağrısında sevınemedım bıle :laugh:şöyle hoplayıp zıplayamadım:laugh::laugh::laugh::laugh:

merhaba arkadaslarr sabah test yaptım iki çizgi silik çıktı hamileyimmmmmmmmm:)ama dişim halan ağrıyo ilaçta içtim bakalım iaşallah bebeğe bi zararı olmazzzz:seker:ya zaten emindim ama ne bıleyım işte üzerine gitmedim.belirtilerim acayip avuç içlerim ve yüzümde yanma,kasıklarımda ara ara adet sancısı gıbı sancı,göğüslerımde reglıme16 gun kala acıma ve uclarında tomurcuklanma,vucut ısımdan daha sıcak oluyodu göğüs ısım,:laugh:baş ağrısı ,tansıyonum düşüyodu ve bulantı oluyodu beraberındede,ayaklarım bacaklarım acayip halsizdiii,gece uyku düzenim bozulmustu ve ruya gormeye başlamıstım son zamanlar,devamlı açlık hissi,mide yanması hepsını yasadım arkadaslar ve en önemlisi reglıme 16 gun kala bende kı degısıklıgı hıssetmıstım,işallah allah hayırlısıyla sizlere nur topu gıbı evletler versın:nazar:
canım çok sevindim allahım sağlıklı bi şekilde kucağına almayı nasip etsin dişinede bir an önce şifa bulursun işallah canım bizede dua et tekrar tebrikler

beracım bende oluyordu ve tanıdıklARIM O BASKININ COCUKTAN OLDUGUNU söymemişlerdı ve cıktı,günün kaç geçti berancım yıne bekle bakalım 15 gun gecıpte pozitif cıkan arkaslarda olabılır bekle bakalım sonuc drgısebılır dıye dusunuyorum işallahhhh:nazar:

şirinecim ben bu ay adet oldum 8de olmam lazımdı 4de oldum benım gunum pek şasmaz ama bu ay öyle oldu canım bılmıyorum ya allah hayırlısını versın canım

tebrikler selviciğim allahım sağlıklı bi şekilde kucağına almayı ve sorunsuz bi hamilelik geçirmeni nasip etsin

teşekkürler canım cuma aksam ustu insallah ilk muayenemizde görecegiz bebişimizi :) gecen ayki kimsyasalın stresinden sevinemedik bi turlu esim de ben de temkinli yaklatık, sabah doktorumla konustum oyle olumlu konustu ki bugun artık olayı kabullendim evvet hamileyim dedim kendi kendime,

abartmıssın, iyi sabretmişsin dedi doktor 6. haftalık olmuşum :) belki kalp atısı da yakalarız ? olur mu ki :)

teşekkürler canım cuma aksam ustu insallah ilk muayenemizde görecegiz bebişimizi :) gecen ayki kimsyasalın stresinden sevinemedik bi turlu esim de ben de temkinli yaklatık, sabah doktorumla konustum oyle olumlu konustu ki bugun artık olayı kabullendim evvet hamileyim dedim kendi kendime,

abartmıssın, iyi sabretmişsin dedi doktor 6. haftalık olmuşum :) belki kalp atısı da yakalarız ? olur mu ki :)
pozitif düşün canım kötü olasılıkları aklından çıkar iyi düşün iyi olsun allahım inşallah gönlüne göre verir inşallah kalp atışlarınıda duyarsın iyi bir hamilelik dönemi geçirirsin olumlu düşünmekte fayda var

arkadaşım ya bişey soracam bu kimyasal gebelık nedemek ya ben bılmıyorum da merak ettım

arkadaşım ya bişey soracam bu kimyasal gebelık nedemek ya ben bılmıyorum da merak ettım

bera canım kimyasal gebelik okuduğum kadarıyla yumurta döllenmiş ama rahim duvarında kendine bir yer edinememiş (yani gebelik devam etmemişse) ise oluyor. bunu genelde yumurtanın sağlıklı bir embriyo olamayacaksa vücudun tepkisi olarak değerlendiriyorlar (doğal kürtaj diyor bazıları) hcg seviyen belli bir oranda çıkıyor ama dollenmiş yumurta tutunana kadar hcg seviyeleri katlanarak artmaya başlamıyor bu sebeple zayıf pozitif bir test alabiliyorsun ama hamileliğin devam etmeyebiliyor. kesinlikle düşük değil. o ayrı bir durum. aslında hayırlısı olsun diyoruz ya vücut işte hayırlısı olsun diye buna müdahale ediyor. bir de okuduğum kadarı ile kimyasal gebelik sonrası vücut üreme kapasitesini arttırıyormus 4-6 hafta kadar oldukça doğurgan olunuyor. bu da vücudun bir önlemi işte. umuyorum yardımcı olmuştur canım. tabi bunlar benim okuduklarımdan özetlediklerim sağlık sitelerine göz gezdirmen de uygun olur.

Geri