Etiketler:
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Eskisini ver, yenisini al

  Konu, 'Satıyorum & Arıyorum' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Turyap Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, takas sistemi olarak nitelendirebilecekleri uygulama ile takas edilen gayrimenkulün değerinin, alınmak istenen konutun peşinatına sayılacağını ve aradaki fiyat farkı için müşteriye uygun koşullarda kredi sağlamada yardımcı olunacağını ifade etti. "Meydan okuyoruz, eskisini ver yenisini al" sloganlı uygulamaya, 2007 Aralık ayı sonunda İstanbul Başakşehir Misstanbul projesinde başladıklarını hatırlatan Sarıbay, şimdiye kadar 37 satış gerçekleştirdiklerini, geçen hafta da Çerkezköy’deki Dream City’de aynı uygulamayı başlattıklarını anlattı. İskanı olmayan gayrimenkullerin de bu işleme alınabileceğini belirten Sarıbay, "Her kör satıcının kör alıcısı oluyor" dedi. Azmi Sarıbay, yurt çapında da bireysel takas sistemini başlattıklarını belirterek, bu sistem ile daha büyüğünü almak isteyen ile küçüğünü satmak isteyeni buluşturacaklarını bildirdi.

  TURYAP’ın "eskisini ver yenisin al" uygulamasında takas yapılan konutların bulunduğu Çerkezköy’deki Dream City 204 adet lüks konuttan, Misstanbul Evleri ise 936 daireden oluşuyor.

  ‘Konut fiyatları gevşeyebilir’
  Konut sektörüne ilişkin sorular üzerine de Sarıbay, özellikle 2001 krizinin ardından talebin birden yoğunlaşmasının gayrimenkulde az olan üretimi tetiklediğini ve şu anda üretimin, talep dengesine göre daha fazla ortaya çıktığını ifade etti. Bazı projelerde bu anlamda zorluk yaşanabileceğine dikkat çeken Sarıbay, "Son 3-4 yılda satın alma gücü olan aldı. Ben biraz sıkıntılı dönemin başlayacağını düşünüyorum. Ayrıca fiyatlarda biraz gevşeme olabilir" diye konuştu.


   
Eskisini ver, yenisini al konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Eski ahşapa hayat verin...

  Eski ahşapa hayat verin...

  Eski ahşapa hayat verin... Evlerde kadınların en büyük problemi kendi zevkine uygun olan eşyayı bulamamaktır. Ve pek çoğumuz sadece aradığımızı bulmak için ufacık objelerin peşinde günlerce koşarız. Ahşap boyama sanatıyla artık siz de zevkinize uygun objeler yapabilirsiniz. ‘Ben beceremem’ diye önyargılı olmayın. Çünkü ihtiyacınız olan tek şey ilgi ve sabır… Ahşap boyama...
 2. Rep alın verin siteye can verin

  Rep alın verin siteye can verin

  Herkes bi üsttekinin bi mesajını veya konusunu değerlendirsin....Rep alın verin siteye can verin..... :dil:
 3. ESKi KADROYLA YENiDEN

  ESKi KADROYLA YENiDEN

  avrupa yakası yeniden başlıyor mu yeni başlayan diziler,avrupa yakası, yeniden aynı oyuncular, sarp apak, gülse birsel Yeniden meleklerim aynı kadro bakın.. ESKi KADROYLA YENiDEN Bir dönemin fenomen dizisi ‘Avrupa Yakası’nın oyuncuları, yeni bir dizide buluşuyor. Müjde, dizinin senaristi ve başrol oyuncusu Gülse Birsel’den geldi * Aralarında Gülse Birsel, Sarp Apak ve Hasibe Eren’in...

Sayfayı Paylaş