eviniz daha düzenli nasıl olur ?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
eviniz daha düzenli nasıl olur ?
nasıl düzenli olunur düzenli dolaplar eski eşyaları nasıl değerlendirebiliriz ev düzeni olmalı ev olur

Her eve lazım depolama önerileri
Tam bir düzen tutkunuysanız sorun yok ama bunun için yeterince zamanınız yoksa, evdeki karmaşaya bir türlü çözüm bulamıyorsanız ya da tüm çözümler ekstra maliyet gerektiriyorsa, kendi çözümlerinizi üretmelisiniz. Üstelik hiç ummadığınız kadar şık olabilir.

Her şey düzen içinde
Belki de en büyük karmaşayı yatak odasında yaşıyorsunuz. Raflara yığılmış kazaklar, üst üste asılmış gömlekler ve bunların arasına sıkıştırılmış ayakkabılar sizi bunaltabilir. Oysa giysi dolapları için piyasadan satın alabileceğiniz birkaç karton kutu, elbise askılığı ya da şeffaf torbalarla farklı çözümler üretebilir ve kendinize göre bir düzen sağlayabilirsiniz.

Düzenli bir dolap: Dolabınızın içine girip tüm giysilerinizi aynı anda görebileceğiniz bir sistem son derece rahat. Ayrıca bu şekilde düzeni sağlamanız da çok kolay.

Pratik bir çözüm: Dolap içine asacağınız cepli bir organizer fularlarınız, eşarplarınız, gözlükleriniz için kullanışlı bir alternatif.

Şeffaf çekmece: Günlük aksesuarlarınızı dolabınızda sürekli aramamak için şeffaf çekmeceler yaptırabilirsiniz. Ayakkabılarınız için dolabınızda yer açmak istiyorsanız, piyasada satılan plastik ya da karton kapaklı kutuları bu iş için kullanabilirsiniz.

Basit ve işlevsel: Kemer ve ayakkabılarınız için dolabınızda yer açmak istiyorsanız çekmece içi bölücüler ve kapaklı kutuları bu iş için kullanabilirsiniz.

Banyo da organize olmalı:Banyo seramiklerinizi açık renklerde tercih ederseniz aralara serpiştireceğiniz birkaç renkli aksesuar, atmosferi her zaman taze ve aydınlık kılacaktır. Takılarınız, makyaj malzemeleriniz ya da banyo ürünlerinizi doğru organize etmek de keyifli olabilir. Bunlar için küçük depolama kutuları yapabilir ve biriken dağınıklığı yok edebilirsiniz.

İyi fikir: Kullanmadığınız beyaz kaşıklığınızın gözlerini kolye, bileklik ve küpeleriniz için ayırarak değerlendirebilirsiniz. Böylece takılarınız birbirine de karışmamış olur. Banyo ürünleri, Durance en Provance.

Günlük kullanım için: Herşeyi dolaplara yerleştireceksiniz diye bir kural yok. Günlük kullandığınız ojenizi, kreminizi ve makyaj malzemelerinizi cam kavanozlara koyarak lavabonuzun yanına yerleştirebilirsiniz.

Küçük banyolar için: Dar ve kullanışsız olduğunu düşündüğünüz banyonuz için çok pratik bir çözüm. Metal aksesuar borularını lavabonuzun yanına sabitleyerek, banyo malzemeleriniz ve havlularınız için fazladan bir alan kazanabilirsiniz.

Renkli ve eğlenceli: Cepli bir fileyi dekoratif askı kancaları ile duvarınıza asarak duş jellerinin, fazla sabunların ve misafir havlularının etrafa dağılmasını önleyebilirsiniz. Üstelik banyonuza biraz hareket de katmış olursunuz.

Düzenle, depola, sakla:Her zaman hatırlamak zorunda olduğunuz telefonları kolayca bulmak ya da projelerinizi kaybetmemek için çalışma odanızı organize edebilirsiniz. Örneğin duvarlara asacağınız açık raf sistemleri fazla ajandalar ve kalemliklerinizi depolamak için çok kullanışlı.

Dergiler duvara: Çalışma odanızda her zaman takip ettiğiniz gazete ve dergileriniz için fazladan yeriniz yoksa, duvara asma bir dergilikten ya da asma bir şarap şişeliğinden yaralanabilirsiniz.

Raf düzeni: Açık raflarınızın düzenli durmasını istiyorsanız bir kaç renkli kutu işinize yarayabilir.

Kutu kutu evrak: Masanızın üstü derli toplu olsun istiyorsanız, kolayı var. Farklı boylarda ahşap kutuları mektup, kitap ve evrak dosyaları için kullanabilirsiniz.

Açık sistem: Açık raf sistemleri en dar alanlarda bile işe yarıyor. İçini dolduracağınız gibi üstünü de değerlendirebilirsiniz.

Dağınıklığa ve karmaşaya son:Etrafa dağılmış oyuncaklar, nereye koyduğunuzu hatırlamadığınız faturalar ya da takımı bozulan çatal bıçaklarınızı bir daha kaybetmemek için hobi marketlerde bulabileceğiniz hasır sepetleri etiketleyerek ya da farklı renklerde cam kavanozları, depolama için kullanabilirsiniz.

At sepete: Çocuklar etrafı dağıtmakta özgürdür ama arkalarında bıraktıklarını toplamak tam bir kabus. Size basit bir önerimiz var. Piyasada rahatça bulabileceğiniz kapaklı hasır çamaşır sepetlerini oyuncak deposu haline dönüştürmeye ne dersiniz. Üstelik kapağı kapandığında çok da dekoratif duruyor.

Sakın unutma: Unutabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızın bıraktığı notlar, ödenmesi gereken faturalar ve önemli telefon numaraları. Hepsi için tek bir çözüm var: Hatırlatma panosu. Dekorasyonunuza uygun bir ayna çerçevesinin içine süngerle doldurulmuş kumaş yerleştirin ve asın. Dilerseniz sevdiklerinizin resimleriyle süsleyebilirsiniz de.

Dar alanlara uygun çözümler:Küçük ya da salona açılan bir antreniz varsa ve ani bastıran misafirinizin eşyalarını nereye koyacağınızı bilemiyorsanız duvarlarınızı değerlendirebilirsiniz.
  • Kapı ya da ayakkabılığınızın üstüne asacağınız açık raflar, ayakkabı kutularını, kullanılmayan aksesuarları saklamak ve derli toplu bir düzen yaratmak için ideal. Tavana kadar dolaplar yerine açık raflı modüler portmanto sistemleri antreler için şık ve işlevsel çözümler sunuyor.

Yazı tahtası: Tahtalara not yazmak okuldan kalma bir alışkanlık. Peki, bunu evde de uygulamaya ne dersiniz?

Modern bir çözüm: Antrenizde paltolarınızı asmak için yer bulmakta zorlanıyorsanız üstten ve alttan sabitlenen bu çok raflı askılık, şık bir portmanto çözümü sunuyor. Ayrıca hareketli raflara şapka ve çantalarınızı asabilirsiniz.

Çat kapı arkasında: Her sabah evden çıkarken eşinizle anahtar kavgası yapıyorsanız ya da çocuklarınız evde kaybolan anahtarını bulamıyorlarsa, buna son vermek elinizde. Kapı arkasına asılabilen cepli kapı üstü organizer, aynı zamanda kullanışlı bir anahtarlık.
 
Geri
Üst