gebe kalmak için neler yapıyoruz

Canım benim inşallah inşallah Rabbim bu yıl bizleride anne yapsın:bebeğim:canım sadece fındık değil incirde ye.Bak Kuran-ı kerim incirden bahsediyor.Yararları saymakla bitmez birde adaçayı iç üreme için çok iyimiş..Bak kuran okumayı bilmiyorsun bence bu senin için fırsat hem Allaha kulluk görevini yerine getirirsin hemde manen çok rahatlarsın.İnsana huzur veriyor okumak.Bende bilmiyordum Kuranı okumayı 4 yıl oldu öğreneli inan okuduğum zaman çok rahatlıyorum..Şimdi sendeboş sun etrafında varsa öğretecek biri öğren yoksa netten öğrenmeye çalış..Preseed i bende aldım ama kullanmadım ovülasyon durumuma göre kullancam şu ovülasyon testleri çok iyi inan yumurtanın olup olmadığını gösteriyor..Sana sadece artık dikkat etmek ve dua etmek kalıyor..Bende seni tanıdığıma sevindim canım Allahım bizlerede annelik duygusunu tattırsın inşallah amin:kiss:

bende durumumu anlatmak istiyorum..2009un yaz ayında evlendim...bebek düşüncesi aslında evlendiğimiz ilk günden beri aklımızdaydı..fakat çok düzenli birliktelik olmuyordu..evlendiğimin 3.ayına kadar doğal yollarla korunduk..daha sonra bebek düşüncesiyle yola devam ettim..1 yıl beklememin normal olduğunu daha öncede okuduklarımdan duymuştum...geçen sene 2010 yılında mart ayıydı adet olmadım..kendimi hamile zannetmiştim..doktora gittim..iki yumrtalığımdada kist olduğunu söyledi..bu kistler hamileliğe engel dedi...ayrıca kist kaç aydır vardıki hamiliğe engel dedi doktor...bana çocuk düşünüyormusunz dedi evet dedim..bu kist tekrarlamasın diye 6 ay doğum kontrol kullanman gerekir dedi..ama bebek için sadece 1 ay öneriyorum dedi..yazz adlı bir doğum kontrol hapıydı..doktor kistlerin yok olmazsa ameliyat dedi..bende korkmuştum haliyle..sonra doktora gittiğimde şükürler olsunki kistlerim yook olmuştu..bana kullanmam için serophone ve klomen ilacı verdi..yumurtlama günü belirledi..2 gün ilişki önerdi..adetin gelmeden kan testi yaptırabilirsin dedi..bende yaptırdım..o kadar umutluydumkiii umutluydukki...birde doktor ultrasonda küçük bi kesecik gördüm demişti...çok heyecanlıydım..kan testimin sonucu negatifti...eşimin sperm tahlili yaptırdı sonra üroloji uzmanı bi sıkıntı olmadığını söylemiş..benim gittiğim doktorda sonuçları görmek istedi..ve dediki sperm de hareketsizlik var yüzde otuz az dedi..yüzde elli ve üzeri olması lazım dedi..klomen verdi eşime sende eşinde sürekli kullanacaksınız dedi.hapa bağlı kalmak istemedik..1 ay kullandık başkada kullanmadık..bazı doktorlara soruyorum sperm sonucunu kimi normal kimide hareketsizlik var diyor anlamadım...doktor olmazsa aşılama yaptırırız dedi..ben akışına bırakmıştım..geçtiğimiz mart ayındada preseed kullandım incir kürü yaptım..eşime keçiboynuzu yaptım..o kadar çok kasıklarımda batma olmuştuki..belim kopacak gibi ağrıdı..iştahım hiç olmadığı kadar açıktı..sonra kan tahlili yaptırdım..doktor yine negatif dedi....yine hayal kırıklığııı...özel hastaneye gittim o gün ultrasonda baktı hiç bi sıkıntı olmadığını söyledi adetin geldi gelecek dedi...benim moralim çook bozulmuştu..kendimi o kadar kötü hissediyordumki hayattamıyım değilmiyim onun bile farkında olamamıştım eve geldim hüngür hüngür ağlamaya başlamıştımki birde baktım adet oldum..ama çok dğişik bir kanamaydı kaverengi krem şeklinde başladı daha sonra 2 gün geldi..arkasında nokta nokta şeklinde hiç böyle olmazdı..ilk gün pıhtı çok geldimişti.adetimde 40 günde oldu..geç olmama rağmen çok az ve koyu gelmişti...şimdide doktor tüplerine bakmam lazım dedi..adet düzensizliğim var dedim 3 ay önce 28 günde bir 2 ay önce 37 günde bir ve son adetim 40 günde bir oldum..yumurtlama düzensizliği var dedi..klomen verdi..bu ay içtim...geçen sene klomen kullanırken felaket sancı yapmıştı..şimdi ise tam tersi...hiç ağrı yok..

Canım çok geçmiş olsun yazdıklarını gerçekten üzülerek okudum.Ama sevindirici nokta şuki çok şükür kanal ve tüplerde defermasyon yok.Yumurtlama da ki aksama adetinin düzensiz olmasını sağlar ama bunlar telafisi olmayan rahatsızlıklar değil hiç üzülme Allahın izniye inşallah olucak bebeğin bir tanem:)Eşin için sperm harektliliğini hızlandırmak için netten araştır çakışır suyu var onuda bir deneyin.Rabbim tüm isteyene hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah canım.Tekrar geçmiş olsun:kiss:

Çitosum böyle bir konu açtığın için teşekkür ederim.Yaklaşık 7 aydır korunmuyorum.1 ay önce hormon test yaptırdım.Gayet normaldi.Fakat evliliğimin en başından beri kist tedavisi için doğum kontrol hapı kullanıyorum.4 seneye yaklaştı evliliğimiz.Eşiminde sayısı gayet yüksek ama hızı düşük.Önümüzde birkaç testimiz var.Onlarıda yaptırıp önümüze bakıcaz.Ama ben üstüme düşeni yapıyorum.Yumurtalama günlerimi takip ediyorum ve sonrasında mutlaka ayaklarımı kaldırıp yatıyorum.Her ay dahada dikkatli oluyorum.Böle işte.......Ama henüz tık yok.Hayırlısı bakalım.

Çitosum böyle bir konu açtığın için teşekkür ederim.Yaklaşık 7 aydır korunmuyorum.1 ay önce hormon test yaptırdım.Gayet normaldi.Fakat evliliğimin en başından beri kist tedavisi için doğum kontrol hapı kullanıyorum.4 seneye yaklaştı evliliğimiz.Eşiminde sayısı gayet yüksek ama hızı düşük.Önümüzde birkaç testimiz var.Onlarıda yaptırıp önümüze bakıcaz.Ama ben üstüme düşeni yapıyorum.Yumurtalama günlerimi takip ediyorum ve sonrasında mutlaka ayaklarımı kaldırıp yatıyorum.Her ay dahada dikkatli oluyorum.Böle işte.......Ama henüz tık yok.Hayırlısı bakalım.
Canım ya bana göre seninki çok yakında olcak inşallah .Bak arkadaşa dediğim çakışır suyunu sizde deneyin sperm hareketlilğini hızlandırıyor.Ayrıca eşine harnup pekmezide içir Allahım yardımcınız olsun umarım en kısa zamanda hayırlı evlatlarımız olur canım çok geçmiş olsun:kiss:

İnşallah canım Allahın izniyle kıymetlilerimiz olucak herkezler bebişlerimizi el üstünde tutucak.Ailenin en çok sevilen torunları olucaklar ben inanıyorum hapimizin bebeğinin olucağına:kiss:

Canım çok geçmiş olsun yazdıklarını gerçekten üzülerek okudum.Ama sevindirici nokta şuki çok şükür kanal ve tüplerde defermasyon yok.Yumurtlama da ki aksama adetinin düzensiz olmasını sağlar ama bunlar telafisi olmayan rahatsızlıklar değil hiç üzülme Allahın izniye inşallah olucak bebeğin bir tanem:)Eşin için sperm harektliliğini hızlandırmak için netten araştır çakışır suyu var onuda bir deneyin.Rabbim tüm isteyene hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah canım.Tekrar geçmiş olsun:kiss:

saoll bitanemm ama gebelik oluşmazsa rahim filmi çektiricem çaresiz...şu foruma üye olduktan sonra öncelikle Allahın izniyle o kadar cesaret buldumkiii..tedavi olma konusunda...Rabbim kimseyi evlatsız bırakmasınnn..cümlemize nasip etsinnn...bu arada bi arkadaşımın 5 yıl çocuğu olmamıştı.kist ameliyatı falan oldu..ondan sonraki ay her gün maydonoz tohumu ve bal karışımı yapmış..toz haline getirmiş önce..sabah akşam aç karnına bi kaşık yemiş bir ay boyunca..şimdi 2 tane dünyalar tatlısı evladı var..

Canım rahim filminden korkma ben iki kez çektim.En azından tedavin sonuca göre başlar.Bak kistler için maranknin soğan kürünü biliyorsundur.Ben hayatta nane limon bile içmedim ama çaresizlik demekki insana her şeyi yaptırıyor.İğrenmeme rağmen soğan suyunu içtim.Civan perçemi var karışım kavanozda ondan yedim tavsiye ederim sana rahimi tedavi eden bir karışım.Allah büyük kim bilir bize neler vesile olucak.Allah arkadaşının yavrularını bağışlasın darısı başına olsun canım:)

Geri