gebe kalmak için neler yapıyoruz

tabi doğru söylüyorsun bide iyiki fazla devam etmemişim o şekilde yaa zaten korktum bikaç kişi zararı olmasın filan deyince kullanayım o zaman ben bunu esasen güloşum var burda arkadaş o demişti suyu varmış onun suyunu bulamadım tohumunu aldım bende

Canım suyunu yeni duydum birde sen sakız felan çiğniyorsan sakızına tarçın dök öyle çiğne iyi geliyor buda:))

ayy çok severim sakızı tarçınlı nasıl olur yaa bi deneyim senden bayağı bişi öğrendim şu 10 dk da seninle kalsam neler öğrenirim aceb hahaha

Servikal Mukus un salgısını artırmak ve kolay hamile kalmak için nasıl beslenmeliyim.

Servikal mukus hamile kalmanın önemli bir parçasıdır. Bu jöle madde bir kadının vücut tarafından üretilen gibi bir kez
38046_article.jpg
bir kadın vücudunun içinde hayatta kalmak için spermin yumurta ile döllenmesine yardımcı olur.Servikal mukusu doğal hale getirmek için beslenme takviyeleri gerekir

Sağlıklı beslenme için en önemli bileşenlerden biri vücüda düzenli su girişidir.Vücudun sulu tutulması servikal mukus un da sıvı üretmesine yardımcı olur .Her gün yeterli miktarda su içmek için servikal mukus dengeli hale getirmek için yardımcı olacaktır .
Balık, baklagiller, tavuk gibi, kuruyemiş, kepekli tahıllar, meyve, sebze ile dengeli beslenme servikal mukusun çalışmasını düzene sokar .
Kafein tüketiminin servikal mukusun olumsuz yönde etkilenmesine neden olduğuna dair kesin olmayan çalışmalar bulunmaktadır.Eğer hamile kalma konusunda kararlı iseniz günde en az 300 mg dan fazla kafein tüketmemeli, hamile kalma olasılığı azaltmamalısınız
C Vitamini C vitamini rahimi çevreleyen kan damarı duvarlarını güçlendirmekte ,enfeksiyonlara karşı daha güçlü hale getirmektedir.Yaraların iyileşme hızı artar.Ayrıca C vitamini servikal mukusun çoğalmasına neden olduğu düşünülmektedir
- Nitrik Oksit. Nitrik oksit, genital bölge, rahim dahil üreme organlarında yumurtalıklardaki kan akışına yardımcı olur. Bazı çalışmalar mukus serviks tarafından salgılanan miktarını artırmaya yardımcı olduğu yönündedir.Sebze ve meyve konusunda dengeli beslenen kişilerde vücut kendiliğinden nitrik oksit yapmaktadır.
- Üzüm Çekirdeği ayıklayın. Üzüm Çekirdeği daha verimli hale getirmek için C vitamini ile kullanın. Ayrıca, antioksidan varlığı ile spermlere destek verir .
- Çuhaçiçeği yağı. özellikle servikal mukus artırmak için kullanılan bir bitki olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda bir anti-inflamatuar bir esansiyel yağ asididir.. Sadece servikal mukus artırmaya yardımcı olmayacaktır ,aynı zamanda kalite ve servikal mukus etkinliğini artırmak için yardımcı olabilir.
Bu takviyeleri ek olarak, artan servikal mukus yardımcı olabilir ilaç alternatifi vardır. Eğer gebe çalıştığınız ve diğer seçenekler hakkında sağlık hizmeti sağlayıcınıza danışın servikal mukus bir sorun inanıyorum ki size göre olabilir için.
kaynak:cocukistiyorum.com

Çitosum öncelikle seni tanıdığıma çok sevindim ve bu sitede 1-2 konuşmayla yüzünü görmek istediğim yani şahsen tanışmak istediğim insanlardan birisin.Öncelikle şunu söylemeliyim maaşallah sabrına hayran oldum ve gerçekten bana çok şey kattın teşekkür ederim.:) İnşallah sen de evlat sevgisini tadarsın! :bebeğim:
gelelim benim hamile kalabilmek için yaptıklarıma;
07.07.2007de evlendik, ilk başlarda evliliğin tadını çıkarmak ve gezip tozalım diye bebek istemedik korunduk(eşim korundu).Evliliğimizde 2.yıla girdiğimiz zamanlarda yaz tatilinde tanıştığımız bir çiftin bebeği bizi çok etkiledi şans bu ya eve döndüğümüzdede alt katımıza taşınan komşumuzhamileydi ve biz de artık bir bebeğimiz olsun istedik.Ben astım hastasıyım kronik ve allerjik ama gebeliğe engel teşkil etmiyor,eşim de tıp1 diyabet hastası ama sağlığına çok dikkat eder ve onunda hastalığı bebeğe engel değil.İlk 3-4 ay kendimiz denedik sonra bir dr gidip hormonlara baktırmak iyi olur dedik hiçbir sorun yok hamile kalabilirsiniz dendi ama dr bana hamileliğini erkene almak için gonalf diye bir ilaç verdi bu normalde diyabetliler için olan bir ilaçmış ben kullanınca hastahanelik oldum tansiyonumu sıfırladı mecburen bıraktım :uhu: sonra tabi yine normal deniyoruz bu arada ben incir kürü yaptım eşime fındık falan filan derken bir seneyi aştı ancak halen bebiş yok biz yine dr gittik çok erken niye sıkıntı yapıyorsunuz dedi ama ısrarımıza dayanamadı eşime sprem testi yapıldı sayı gayet iyi hareketlilikte tamam biraz hızı düşük ama hamileliğe engel değil dedi ve bana klomen verdi gebelik şansını artırmak için (!) ilk 2 ay klomenle bişey olmadı 3. ay klomen bende kist yaptı ve dr yumurta takibi yapmıyordu ben de bıraktım gitmeyi doğu şartlarının çilesi yani...Şimdi bebek isteyeli 18 ay oldu henüz nasip olmadı ve bende nasipse bu sene tayinle gidicez buradan daha iyi bir dr bulup meramımızı anlatacağız o zamanı bekliyorum esas böyle sıkıntı etmemin sebebiyse eltim 7 yıllık evli ve türkiyede gitmedikleri dr kalmadı karı koca hiçbir sorunları olmamasına rağmen bebekleri olmuyor aşılama tüp bebek sonuç vermedi anlayacağınız gözler üstümüzde baskı fena :18: hiçbir sorun yok dendi ama bizdede henüz yok inşallah tayinden önce hamiş kalabilirim ve dr kapılarında sürünmem :uhu:
ÇİTOS bana ayakta durmam gerektiğini anlattın Allah senden razı olsun!

Canım benim bu güzel iltifaltların için sana çok teşekkür ederim:kiss: Yazdıklarını üzülerek okudum.Neler yaşadığını çok iyi anlıyorum aynı şeyleri yaşamış biri olarak.Çok zor biliyorum ama kendime şöyle bir teselli veriyorum.Bizler bu dünyaya gerçekten yemek içmek için gelmedik hepimiz türlü sınavlar veriyoruz.Ya gözlerimiz olmasaydı yada sakat olsaydık şükürler olsunki Allaha bizi de böyle sınıyor.İnsan oğlu gerçekten çiğ süt emmiş.Her kez sana laf sokmaya kalkar hayatında ki eksik tarafınla uğraşıp dururlar.Bizlerin göz yaşı bile Allaha beddua olarak çıkar.O tavus kuşu gibi kibirli havalı gezen analar varya onlar rabbın gazabını eninde sonunda görecektir.Kendini asla üzme bu dert Allahtandır ne biliyoruz ki bu bize bir hediyedir.Belki de böyle hayırlıdır..Senin durumun iyi çok şükür hiç merak etme Allahın izniyle evladın olur çünkü bir sorununuz yok..Sadece sebepsiz infertilitete sorun piskolojiktir bana göre..Kafana takma zamanını bekliyordur hep hayırlısını iste.Ben Allahtan eyüp peygamberin sabrını istedim Öyle verdiki bu sabrı taki bri bana laf sokmayana kadar bebek gelmez aklıma.Sana önerim bak netten ben preseed diye bir ürün aldım yanında ovülasyon testiyle.preseed hamile kalmaya yardımcı bir ürün hatta bu ürünle ilgili konum var ürünün içeriğini kullanım şekli ni yazdım .Birde şunu merak ediyorum doktorun nasıl seni yumurta takibine almaz?Doktorunu iyi seç her kezin önerdiği doktorlara gitme..Sen adam akıllı tedavi olsan inşallah bebeğin en kısa zamanda olur.Çünkü sorunun yok..Doğuda olduğunu yazmışssın sakıncası yoksa nerde olduğunu öğrenmek istiyorum.Ben diyarbakırlıyım evim orda ama eşimin görevi nedeniyle başka ildeyim eğer diyarbakırdaysan sana doktor önerim olucak. Her şey gönlünce olsun canım Allah en kısa zamanda bizim gibilerede evlat sevgisini tattırsın:)))))

Çitosum ben Iğdırdayım devlette 2 tane özelde 3 tane kadın doğumcu var ve devlettekilerin umrunda değilim özeldende 2 dr denedim diğerini zaten sorunlu diyorlar gitmedim ben nasip olursa bu sene tayinciyiz Aydına gitmek istiyoruz oraya gidersek İzmir de yakın illaki adam akıllı bir dr bulurum belki de buna hiç gerek kalmadan Rabbim evladımı gönderir.Canım varya okadar güzel anlatmışsın ki evet insanoğlu çiğ süt emmiş kendin hatırlamasanda zorla hatırlatıyorlar ama tavsiyene kulak asacağım Rabbim Eyyüp sabrı versin diye dualarıma ekleyeceğim ve inşallah Allahım gönlümüzü ferahlatır ben sakıncası yoksa senin son durumunu öğrenmek isterim bir de Salatı tefriciye okuyalım sana istersen geçen ay arkadaşlarla bana okumuştuk bu dua çok hayırlı en son birdaha tüp bebek demişsin sonrasını bilmiyorum inşallah seninde en kısa zamanda meleğini gönderir Allahım :) iyiki varsın :kiss:

Canım benim haklısın..Ancak özelde ilgiyi görürsün zaten hiç boşuna vakit kaybetme biliyormusun benim en büyük hatam beklemiş olmam bundan ne kadar oldu tam hatırlamıyorum tüp bebeği yaptığımız zaman bile geç kalmıştım.2000 yılında yapsaydım eğer şansım çok yüksekti şimdi sorunlara birde yaş faktörü eklendi..Diğer hatam insanları çok takmam oldu gerçekten kötü sözler unutulmuyor kurşun yarasından beter..İnşallah tayin işiniz hayırlısıyla olur da izmirde iyi bir doktora gidersin Benim yaptığım araştırmalarda prof.Dr. Ahmet memiş canım İnşallah gerek kalmaz doktorsuz hamile kalırsın.Yumurtalama dönemini iyi hesapla bol incir ve fındık yiyin eşinle biraz kendine dikkat et bakarsın kendiliğinden oluverir.Canım dualar neler okunmadıki :( kim bilir ne sebep olucak.Ben bundan sonra sanda dua edicem inşallah müminin mümine duası kabul olur derler.Birde meryem suresi var onu okuycam ve hz zekeriyanın duasını sende oku canım.Benim son durumum şimdi preseed ve tükürükten ovülasyon testi aldım birde destek haplar.Yaza kadar böyle idare edicem benim kendiliğinden gerçekten olması tıbben mümkün değil ama Allahtan ümit kesilmez.Senin gibi tayin bekliyorum tayin işi olursa bizde istanbulda tüp bebek düşünüyoruz ama sen gibi Allah tarafından olsun doktorlarda sürinmiyim diye dua ediyorum Allahım sana bana tüm evlat isteyene versin hayırlısıyla en kısa zamanda canım benim :kiss:

inşallah çitosum inşallah güzel Allahım büyüktür gösterir hikmetini o ol dedimi imkansız yok inşallah bebeklerimizi kucağımıza alıp bu yazdıklarımıza bakıp güleceğiz de :bebeğim: meryem suresini felan bende okuyorum ama Kuran bilmediğimden arapçasının türkçe okunuşunu yani inşallah Allahım vesile eder fındık olayı tamam nede olsa Orduluyuz :D:D preseed bende aldım ama düzenli kullanmadım bu ay geri kalanı kullanayım belki o vesile olıur :D avatarlarımıza bebeklerimizin fotoğrafını koyacağımız günler yakındır Allahın izniyle Çitosum :D iyiki seni tanıdım ne güzel bir arkadaş edindirdi Rabbim bana bak :kiss:

Geri