1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.113
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113

  geçici epilayon yöntemleri

  Konu, 'Lazer Epilasyon' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  kıl döken bitkiler geçiçi dövme ne kadar sürer yapışkanlı dövme yapışkan yapışkan dövmeler Kılın deri üzerinde kalan bölümünün alınmasıyla yapılan işleme depilasyon,kılın kökünden alınması işlemi ise epilasyon olarak tanımlanmaktadır. Kılın deri üzerinde kalan bölümünün alınmasıyla yapılan işleme depilasyon,kılın kökünden alınması işlemi ise epilasyon olarak tanımlanmaktadır.

  Jilet,kıl döken krem ve jeller,elektrikli traş makineleri depilasyon yoluyla kılları temizleyen araçlardır.Bunların etkisi,bir kaç saat ile bir kaç gün arasında değişmektedir.

  Ağda,yapışkan bantlar, cımbız,elektrikli epilatörler ise epilasyon sağlayan araç ve yöntemlerdir.Bunların etkinlikleri ise bir kaç günden bir kaç haftaya kadar uzayabilmektedir.


  Depilatörler(Kıl dökücü kremler)

  Yüksek asid içerikli (sodium thioglycolate, or calcium thioglycolate) gibi kimyasal maddeleri içeren kremlerin cilt üzerine sürülmesiyle bu asid içerikli maddeler kıl yapısında bulunan proteini parçalayarak kılın deri üzerinde kalan kısmını eritirler.Kıl köküne etkileri yoktur.

  Etkileri 5-10 dk içinde başlar ve kişiden kişiye değişmek üzere bir kaç gün ile bir kaç hafta arasında değişir.Etkileri genellikle jiletden daha uzun sürer.

  Ağız,burun, göz, genital bölge gibi hassas dokulara yakın bölgelere uygulanmamalıdırlar.Hassas cilt yapısına sahip,egzamatöz yada allerjik cilt sorunları olanların dikkatli kullanması önerilmektedir.

  Depilatör için faydalı bir kaç ipucu

  Kaba, kalın ve koyu renk kıllar kimyasal depilatörlere daha dirençlidirler.

  Depilatörleri sıcak bir banyodan sonra cildin temiz kılların daha yumaşak olduğu bir sırada kullanın.

  Depilatörleri, zedelenmiş, yara ve yanık deri üzerine asla uygulamayın.

  Depilasyon sonrası bir kaç gün güneş banyosu yapmayın, güneş kremi kullanmadan güneşe çıkmayın.

  Depilatör kullanıken cimrilik yapmayın kremi bol bol sürün.

  Depilasyondan sonra aynı bölgede ikinci bir depilatör kullanmak için en az 28 gün bekleyin.Depilatörün uygulandığı bölgede cildin tekrar kendini yenilemesi 28 gün sürmektedir.  Ağda-Sir Ağda

  Ağda eritilmiş şekerden yapılan yapışkan bir madde olup,eski Mısırlılardan beri kullanıla gelen en yaygın epilasyon yöntemlerinden biridir..Cilt üzerine hafif sıcak olarak uygulandıktan sonra kıllara yapışır ve kökünden çıkarır.Uygulama sırasında biraz ağrı duyulabilir.Erkekler gibi kalın ve derin köklere sahip kişilerde çok daha ağrılıdır.

  Etkisi kişiden kişiye değişmek üzere 4-6 hf dır.Tekrar eden uygulamalar ile kıllar zayıflar ve etki süresi uzar.

  Uygulama sırasında ağrı, uygulama sonrası 24 saat içinde düzelen kızarıklık dışında bir yan etkisi yoktur.

  Sir ağda, yapışkan kimyasal madde içeren bantlardan oluşan modern bir ağda sistemidir.Geleneksel ağdadan farklı olarak, yapışma sadece kıla değil, cilde de olmaktadır.Bu nedenle uygulama daha ağrılı ve cilt üzeride tahriş edici etkisi daha fazla olabilmektedir.

  Jilet-Traş

  Erkeklerin, ergenlikten itibaren ellerinden düşürmedikleri,yüz yıllardır geçerliliğini koruyan bir depilatördür.Ucuz, etkin ve güvenlidir.Gelişen teknoloji ile birlikte, jiletlerde de kalite çok artmıştır.Krom platin esaslı jiletler ile daha keskin tıraş bıçakları üretilmiştir.Çift bıçaklı modeller daha derinden kesim olanağı sağlamıştır.Ayırıca aleovera katkılı,yumuşatıcılı,kayganlaştırıcı katkılı bıçaklar ile traş konforu artırılmıştır.

  Ucuz,etkin ve pratik olmaları yanında etkinlikleri, bir kaç saat ile bir kaç gün arasındadır.Uygulama sırasında kesikler, cilt tahrişleri ve kıl batmaları sık görülür.Ayrıca hijyene dikkat edilmeyen berber salonlarında,hepatit B,hepatit C ve AİDS gibi infeksiyon hastalıkların bulaşmasına neden olan olabilmektedir.

  Elektrikli Epilatörler

  Döner bir cımbuz başlık ile kılları yakalayıp kökünden alan cihazlardır.Uygulama sırasında batma, yanma şeklinde ağrı duyulabilir,uygulama sonrası kıl foliküllerinini şişmesinden kaynaklanan cilt üzerinde kızarık kabartılar oluşabilir.Bunlar bir kaç saat içinde kaybolur.

  Etkileri 3-8 hafta kadar sürer.

  Elektrikli epilasyon un en büyük olası yan etkisi kıl köklerinde enfeksiyon gelişmesidir.Bunu önlemek için işlem öncesi ve sonrası antibakteriyel kremler sürülebilir.

  Çoğu ucuza temin edilen elektrikli epilastörlerin en büyük avantajı ekonomik bir epilasyon sağlamalarıdır.Bunun yanında, ağrılı bir işlem olması ve uygulamanın uzun zaman alması en büyük handikaplarıdır
   
 2. esena

  esena Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  14 Ocak 2008
  Mesajlar:
  3.498
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  TRABZON
  Ce: geçici epilayon yöntemleri
  paylaşım için saol
   
 3. nisan

  nisan Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Ocak 2008
  Mesajlar:
  5.165
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  isvicre
  Ce: geçici epilayon yöntemleri
  paylasim icin cok tsklerrr
   
geçici epilayon yöntemleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Geçici yasaklar

  Geçici yasaklar

  Madde 31 - Savaş halinde, genel veya kısmî seferberlik süresince grev ve lokavt yapılamaz. Yangın, su baskını, toprak veya çığ kayması veya depremlerin sebebiyet verdiği ve genel hayatı felce uğratan felaket hallerinde Bakanlar Kurulu, bu hallerin vuku bulduğu yerlere inhisar etmek ve bu hallerin devamı süresince yürürlükte kalmak üzere, gerekli gördüğü işyerleri veya işkollarında grev ve...
 2. Geçici Şişmanlıklar

  Geçici Şişmanlıklar

  vücut neden şişer vücut neden su tutar turşu bozulur şişmesi olur vucut şişer Bu tür şişmanlıkları, nedenleri açısından, iki gruba ayırmak gerekir. Bunlardan bir kısmı kendi, arzu ve is*teğimizle oluşan geçici şişmanlıklardır. Diğerleri ise, kendi arzu ve isteğimiz dışında normal ve fizyolojik olaylar sonucu oluşan geçici şişmanlıklardır. A) Kendi Arzu ve isteğimizle Oluşan Geçici...
 3. Geçici dövme istiyorsanız buyrun..

  Geçici dövme istiyorsanız buyrun..

  hobiler geçici dövme malzemeleri Geçici dövme yapıyoruzzz Geçici dövme yapımı için malzemeler Oksijen suyu ( Eczaneden alabilirsiniz ) Hint kınası (aktarlarda satılabilir) Kürdan Koltuk altı deodorantı (Roll on, sürülenlerden hani) Aydınger kağıdı ( Kırtasiyeden ) Dövme deseni STABİLO KALEM (Her kırtasiyede vardır belki evinizde de vardır ) Hint kinasini küçük bir kapak gibi bir...
 4. hepimiz geçiciyiz

  hepimiz geçiciyiz

  İster genç..ister ihtiyar olsun,ruhumuzun,güzelliği saf,temiz olsun :) Güvenme güzelliğine, gençliğine güvenme. Ne o ten senin, ne de o eller... Bir emanettir kullandıkların. Kullandığımız beden aslında bir elbisedir. Eskiyecek, eskiyeceğiz... Gün gelecek, tükenip gideceğiz. Güvenme gençliğine, güzelliğine güvenme. Hepimiz geçiciyiz...
 5. geçici hafıza kaybı

  geçici hafıza kaybı

  ben dün gece birden aylar önce gördügüm rüyaları hatırlamaya başladım bu hayataki yaşadıklarımı unutum

Sayfayı Paylaş