Hamile kalmak isteyenlerin paylaşım alanı

Ezgi1980, canım, üzülme dünyan da yıkılmasın. Varikosel erkeklerde oluyor, bazen ciddiye bile alınmıyor, en kötüsü tedavi ediliyor. Bir de şöyle bir şey var, spermiyogramı bir daha başka yere yaptırırn. Bir yer bize de sıfır çıkarmıştı. Sonra başka bir yer de 20 milyon çıktı. 3. de 20 çıkınca rahatladık. Doktor bu değerler sınırda, ilk seferde hamile kalamayabilirsin dedi. Biz de uğraşıyoruz ama bu sayılar engel değil. O yüzden ben de uyarıcı ilaçlar alıyorum, spermlerin işi kolaylaşsındiye:))) Eğer rahim filmi çekildiysen ve sorun yoksa da aşılama kafi geliyormuş, doktorum öyle demişti. Eğer kadında her şey normal oluyorsa da gebelik ihtimali aşılama ile %65leri bulabiliyormuş. Benim eltimde de varikosel vardı, sperm değeri de 5 milyon. Sonra bir vitamin ilacı aldı. Eşi şimdi hamile 4-5 aylık. Tüp bebeği aklına getirmeden, bir emin olun değerlerden şekerim. Sonra dokturn sana doğru yolu gösterecek merak etme. Biraz yavaş oluyor bizim bebeklerimiz, napalım, ümidimiz kırılmadan beklicez:) Güzel düşünelim güzel olsun hayatım

Arkadaşlar Merhaba,

bizde yaklaşık 1,5 yıldır deniyoruz çocuk için sonra benim tüplerim tıkanıktı açıldı rahim filmi esnasında. Oluruna bırakalım bekleyelim derken eşimde varikosel çıktı. Ve geçen yıl 24milyon olan spermi şimdi ise 12 milyon olmuş. Eşimin dünyası yıkıldı adeta. Bende çok üzgünüm onu teselli etmeye çalışıyorum tabiki ama elimizden geleni yapacağız. Bir doktora daha görünecek. 12 Milyon sperm ile normal gebelik olabilir mi, sınır 20 Milyon diye biliyorum. Aşılamayı hiç denemedik, hemen aşılamaya geçmek istiyoruz ama aşılama olmaz direk tüp bebek mi derler acaba, bana yardımcı olurmusunuz? Hepimiz için herşeyin hayırlısı olsun inşallah!!

Aramıza yeni katılan arkadaşlar hoş geldiniz. Ovulasyon testi için media smart pahalı. Netten alın 20 si 30 bir arada olanlar var. Aralarında hiç bir kalite farkı yok. Gebelik tstlerindeLH oranı daha düşük olp hassas ölçenler oluyor ama bunda öyle bir şey yok. Netten alın geçin sizlere tavsiyem:)))

Aramıza yeni katılan arkadaşlar hoş geldiniz. Ovulasyon testi için media smart pahalı. Netten alın 20 si 30 bir arada olanlar var. Aralarında hiç bir kalite farkı yok. Gebelik tstlerindeLH oranı daha düşük olp hassas ölçenler oluyor ama bunda öyle bir şey yok. Netten alın geçin sizlere tavsiyem:)))
Hoşbulduk koza saol beni hep üzdüğü için gebelik testlerinden soğudum en son geçen ay reglime 1 gün vardı meraktan ölüyorum dedim kendi kendime bu sefer kan testi yaptırıcam gittim sabah sabah acile 400 lerde bi numara verdiler :) sonra eczaneye gidip gebelik testi alıp eve geldim sonra sonuç hüsran tabi akşamı regl oldum:(bu olaydan eşime dahil kimseye anlatamamıştım oh be rahatladım:))psikolojimi anlatamam nasıl suçluluk duyuyorum çok zor şeyler hastaneye gittim ya acile niye kan testi yaptırmaya başkasına desem arkasıyla güler ama siz gülmezsiniz deme:(anlarsınız beni melek arkadaslarım sizi sevıyorum

Canım göğüste hassasiyet herkezde olmuyormuş içini ferah tut tutacak inş. tutacak....
hanımlar adetim düzensiz ama eğer bi sarkma olmazsa 19 mart regl olmam gerekio.ve bende bel ağrısı ve karın şişkinliğinden başka belirti yok gögüslerim falan acımıyo hamile belirtilerim yok offfff.... beklemek yoruyo...

Geri