Hamilelik Belirtileri İlişkiden Kaç Gün Sonra Belli Olur ?

Mrb ben üç aylık evliyim internetten yumurtlama dönemini araştırdım o dönemde de eşimle ilişkiye girdik hamile olduğuma çok emindim halsizlik kasık ağrısı bel ağrısı gögüş şişliği hassasiyeti tüm belirtiler var. adet günümden 16 gün sonra kan testi yaptım negatif çıktı yanlış olma ihtimali var mı belirtiler daha devam ediyor

Merhaba , Adetiniz gecikmeden test yaptıysanız negatif sonuç almanız normal . Belirtileriniz psikolojik bu kadar erken gebelik belirtisi olmaz. Mensinizde en az 3 günlük gecikme olursa test yaparsınız..

Merhaba son adet tarihim 25 aralıktı adet takvimime göre 4 ocak ve 10 ocak arası yumurtlama dönemindeydim.7,8,9,10 ocakta eşimle ilişkiye girdik.bugün 12 ocak sabah uyandığımda adetlenecekmiş gibi bir hissiyat kasık ağrılarım vardı Bebek sahibi olmayı çok istiyorum Rabbim tüm isteyenlere nasip etsin beni Bi aydınlığa kavuşturun lütfen yaklaşık 8aydır korunmuyoruz ilaçla hiç korunmadım doktor ikimizde de sıkıntı olmadığını testledi sizce gebe olma ihtimalim var mı

Merhaba gebe olma ihtimaliniz varda gebesiniz diyemeyiz. Daha adet tarihinize çok var. Saydıklarınız hamilelik belirtisi değil onuda belirteyim. Kasık ağrısı biz kadınlarda zaman zaman olan bir durum yani hemen gebeliğe bağlamayın. Üşütürüz kasık ağrısı olur, kist olur kasık ağrısı olur,enfeksiyon kaynaklı kasık ağrısı olur,yumurtlama olur kasık ağrısı olur, adete yakın yada adetliyken kasık ağrısı olur yani sadece kasık ağrısı hamilelikte olmuyor. İnşallah yeteri kadar aydınlatabildim arkadaşım. Bu arada hamilelik belirtileri baş dönmesi,mide bulantısı, gögüslerde hassasiyet, kokulara karşı tiksinme ,aşerme ve adet gecikmesidir. Adet gecikmesi dışında tüm belirtilerde gebeliğin 4-5 haftası başlar. Her kadın belirti yaşayacak diye bir kuralda yok. 9 ay boyunca belirti yaşamadan gebe olanlar var. Ne diyelim Allah size ve tüm isteyen hanımlara hayırlı evlat versin.Adetinizde bir kaç günlük gecikme olursa test yapın. En net şekilde test yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Beyza Hanım Selamlar
Size merak ettiğim bir soru soracağım anlayamadığım daha doğrusu;şimdi eşimle çocuk istiyoruz bu yüzden yumurtlama gününü takip ediyor iki günde bir ilişkiye giriyoruz. ovulasyon günü hamilelik tuttu diyelim internetten araştırdıgım kadarıyla 1 saatte dölleniyormuş 9 gün rahme iniyormuş benim anlamadığım biz eşimle yumurtlamadan sonra yine ilişkiye giriyoruz adetim olana kadar bu oluşan fetusu etkilemez mi yani herhangi bir gebelik gerçekleşse bile zararı olmaz mı?

Merhaba son adet tarihim 25 aralıktı adet takvimime göre 4 ocak ve 10 ocak arası yumurtlama dönemindeydim.7,8,9,10 ocakta eşimle ilişkiye girdik.bugün 12 ocak sabah uyandığımda adetlenecekmiş gibi bir hissiyat kasık ağrılarım vardı Bebek sahibi olmayı çok istiyorum Rabbim tüm isteyenlere nasip etsin beni Bi aydınlığa kavuşturun lütfen yaklaşık 8aydır korunmuyoruz ilaçla hiç korunmadım doktor ikimizde de sıkıntı olmadığını testledi sizce gebe olma ihtimalim var mı
Hüssedeylül arkadaşım benim de adet tarihlerim aynı tarihlerde yumrtlamam günümüzde aynı gün benimde oluyor o kasık ağrısı yumurtalıklarının büyüdüğü anlamına geliyor yani yumurtlama gerçekleşiyor. Benimde siklus dönemim aynı aralıkta... en az 10 gün beklemen lazım bu da regl tarihine denk geliyor reglin gecikirse kan testi yaptır bende beklemedeyim meleğimi... umarım ikimizin bu ay gelir....

Merhaba,

Öyle bir durum söz konusu değil gereksiz korkuya kapılmayın.. Gebelikte birlikteliğin risk oluşturması düşüncesi kesinlikle yanlıştır. Bilakis ilişkinin olmaması bebek açısından risk oluşturur. Anne adayından salgılanan seratonin hormonu bebeğin gelişmesine katkı sağlar. Yapmanız gereken tek şey birliktelik esnasında hassas olmak. Gebeliğin sonlarına doğru birliktelik risk oluşturabilir .Erkeğin sperminde bulunan bir madde , kadının rahminin aşırı uyarılıp kasılması erken doğuma neden olabilir . Kısacası henüz yeni oluşmaya başlayan fetus ilişkinizden etkilenmez. Diyelimki gebesiniz İlk gebelik kontrolünde hekim muayenesi ile düşük riskinin olup olmadığı anlaşılır . Düşüğün , düşük riskinin bazı nedenleri vardır. Düşüğü tetiklememek adına birliktelik o zaman yasaklanabilir.

Manolya06 arkadaşım inşallah buradan müjdeli haberini okurum bende aynı şekilde yazacağım çok dua ediyorum çok kafaya takıyorum biliyorum belki psikolojik olarak etkileyecek beni ama elimde değil allahım evlat kokusu hissetmeyi tatmayı tüm isteyenlere nasip etsin inşallah meleklerimiz olur en kısa zamanda

Yazıma yorumu geçen arkadaşlarıma teşekkür ederim beni aydınlattığınız için çok sağolun sevimli cadıcımız

Yazıma yorumu geçen arkadaşlarıma teşekkür ederim beni aydınlattığınız için çok sağolun sevimli cadıcımız
Canım ben teşekkür ederim benim gibi birilerini görmek ne yalan söyliyim biraz destek oluyor bana çünkü evrende bu duruda sadece olan benmişim gibi hissediyorum bu ay umarım hayırlı haberlerle geliriz ikimizde... bende forumlardan öğrendiğim kadar öğrenebiliyorum işte umarım Rabbim gönlümüze göre verir...

Geri