Hamilelik Belirtileri İlişkiden Kaç Gün Sonra Belli Olur ?

Ben sevgilimle ilişkiye girdim ancak bakireyim ama korkularım var. Kanamam oldu. Sonrasında halsizlik mide bulantısı falan başladı. İlişkiden kaç gün sonra belirtiler ortaya çıkar yada kaç günde hamile kalınır bebek oluşumu başlar

Merhaba,

Bakire olmanız gebe olmanızı engellemez . Mensiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu olmaz. Çok tedirginlik yaşıyorsanız test yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Gebelik belirtileri gebeliğin 4-5. haftası başlar. + Yumurtlama dönemin de gebe kalınır . Ayrıntılı bilgi için linki ziyaret edin.

Hamile kalmak için en verimli günler

Baktığım linke göre hesaplarsak yumurtlama dönemine denk geliyor. Kanamam ilişkiden sonra oldu. 1 gün sürdü. İlişkiden sonra tartışmamız olduğu için stresten kaynaklanacağını düşündük. Test yaptırmak için erken bence daha üzerinden çok zamn geçmedi 1 hafta daha geçsin test yapcam. Mensniz gerçekleşmiş diyorsunuz ama öyle değildi bence olan kanama.

Sorunuzu eksik bilgilerle sorarsanız bizde sizlere doğru yanıt vermekte böyle hata yapabiliriz. Kanama yazmışsınız lekelenme yazmamışsınız + Adetinize kaç gün kaldığını yada son adet tarihinizi belirtmemişsiniz. İlişkiden hemen sonra stresten lekelenme olmaz + İlişkiden sonra lekelenme olması rahimde yara , hormonal problem , ilişki esnasında rahmin zedelenmesi vs. gibi nedenler den kaynaklanabilir. Biz olası nedenleri anlatıyoruz. Doktor değiliz. Gecikmeniz olursa test yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Teşekkür ederim kusura bakmayın haklısınız ama bu konu da hiç bilgiye sahip olmadığım için böyle. Gerçekten kusura bakmayın.

Arkadaşlar Merhaba ben aslında pekte yenindeğilim ama hesabımın şifresini unuttum yeni hesap açtım :(
Neyse bugun tam 4 haftalık hamile olduğumu öğrendim akşımda sorusu olanlar bana yazabilir Allah herkese nasipnetsin

Arkadaşlar hemen anlaşılmıyor bir de his meselesi ben hissediyordum 15 gündür.. nasıl dersiniz anlatamam his işte. Neyse bugun öğrendim 4 haftalık hamile olduğumu... değiliyorsunuz en basiti duygusallaşıyorsunuz herşeye ağlıyorsunuz. Adet ağrısına benzer ağrınız var ama gelen giden yok... neyse test yapmak nedir derseniz ben yaptım erken gebelik için 15 tl. İkinci çizgi silik çıktı bugün dayanamadım kan verdim beta htg 150.9 çıktı anladım hemen zaten neyse hala güvenemiyorum doktora danıştım pozitif sadece pozitif düşünün ve hayırlısınj dileyin... hisseder kadın

Arkadaşlar hemen anlaşılmıyor bir de his meselesi ben hissediyordum 15 gündür.. nasıl dersiniz anlatamam his işte. Neyse bugun öğrendim 4 haftalık hamile olduğumu...
değiliyorsunuz en basiti duygusallaşıyorsunuz herşeye ağlıyorsunuz. Adet ağrısına benzer ağrınız var ama gelen giden yok... neyse test yapmak nedir derseniz ben yaptım erken gebelik için 15 tl. İkinci çizgi silik çıktı bugün dayanamadım kan verdim beta htg 150.9 çıktı anladım hemen zaten neyse hala güvenemiyorum doktora danıştım pozitif sadece pozitif düşünün ve hayırlısınj dileyin... hisseder kadın
Gözün aydın canım Allah kucağına da almayı da nasip etsin

Pkos , kadınlarda en sık görülen yumurtlama fonksiyon bozukluğunun adıdır.Pkos düzensiz yumurtlamanın veya gebe kalamama şikayeti ile başvuran kadınlardaki yumurtlama bozukluğunun en sık nedeni olarak bilinmektedir.Pkos tanısı hastanın hikayesi ilk adet yaşı, adet düzeni, kanama süresi vs, şikayetleri, fizik muayene, ultrason ve kan testleri ile konabilir

Geri