Hamilelik Belirtileri İlişkiden Kaç Gün Sonra Belli Olur ?

Merhaba 1 yıldır bebiş istiyoruz ve bu ay hiç olmayan birşey oldu adetim biteli 14 gün oluyor 2 gündür bazen koyu kahverengi bazende açık pembe şeklinde lekelenme oluyor akıntımla beraber sizce bunun nedeni ne olabailir yerleşme kanaması olabilir mi ya da yerleşme kanaması olması için çokmu erken 12 gün var daha adet olmama çok değişik hissediyorum kendimi arada bir de kasıklarıma kramp gibi ağrı giriyor ve aşırı şişkinlik ve gaz oluyor heveslenmek de istemiyorum yardım edin lütfen böyle olup ta hamile olan oldumu hiç :KK43:((((((

Bulgulara ve yazdıklarınıza bakacak olursak sizin durumunuz tamamen psikolojik görünüyor. Bunun üzerine bir de mevsim geçisi eklendiğinde hissettiğiniz herşeyin hamilelikle alakasının olmadığını söyleyebilirim. Biraz daha beklemeniz gerekiyor.

Merhaba 1 yıldır bebiş istiyoruz ve bu ay hiç olmayan birşey oldu adetim biteli 14 gün oluyor 2 gündür bazen koyu kahverengi bazende açık pembe şeklinde lekelenme oluyor akıntımla beraber sizce bunun nedeni ne olabailir yerleşme kanaması olabilir mi ya da yerleşme kanaması olması için çokmu erken 12 gün var daha adet olmama çok değişik hissediyorum kendimi arada bir de kasıklarıma kramp gibi ağrı giriyor ve aşırı şişkinlik ve gaz oluyor heveslenmek de istemiyorum yardım edin lütfen böyle olup ta hamile olan oldumu hiç :KK43:((((((

Merhaba, ara kanamalar, ara lekelnmeler sebepsiz olmaz. Ya hormonal,ya rahim kaynaklı bir sorun vardır. Bezen ovülasyona bağlı lekelenmeler de olabiliyor.Bu lekelnmeler devam ederse hekime görünüp muayene olun.Beklenen mensinizde de en az 3 günlük gecikme söz konusu olursa test yapın.

Merhaba,Yeni evliyim.. adetimde gecikme oluyordu ama eşimle birlikte olduk 12 gün oldu ve biraz belirtileri var, hala adet olamadım adet gecikmesi oluyor ama kızkende oluyordu stresten, sizce test almam gerekli mi?

Merhaba kızlar. 1 yıllık evliyim. Geçen ay hamile olduğumu öğrendim. Hamile olabileceğimi en klasik belirtilerden biri olan adet gecikmesi yaşayarak anladım. Hemen eczaneden test aldım iki çizgi de kırmızı çıktı; daha sonra tam olarak emin olmak için kan testi yaptırdım ve hamile olduğum tam olarak netlik kazandı.

Eğer regl döngünüzde düzensizlik yaşamıyorsanız, ilk olarak regl gününüzün gecikmiş olmasıyla hamile kalmış olabileceğinizi düşünmelisiniz. Adet günlerinde hiçbir problem yaşamayan bayanlar için bu net bir hamilelik belirtisidir. Olası şüphelerde biraz sabırlı olmak gerekiyor. İlişkiden hemen sonra döllenme olmadığını da hesaba katarak hareket etmekte fayda var. Erken gebelik belirtileri denilen durum 1-2 aylık dönemi kapsıyor.

Hamileliğin en önemli habercisi hepimizin bildiği gibi adet gecikmesidir. Hamilelik belirtileri kadından kadına ve hamilelikten hamileliğe değiştiğidir. Genellikle gebeliğin 4/5 . Haftaları belirtileri yaşamak mümkün oluyor. Yorgunluk, kusma, bulantı, iştah, tiksinme, kanama vb. pek çok belirti sayılabilir. Hamileliğin erken dönem ilk belirtileri arasında hafif vajinal kanamalar da sayılmaktadır.Ayrıca hormonal değişiklikler le birlikte memeler de büyüme, hassasiyet ve sızı hissi olacaktır. Varsa gecikmeniz şayet test yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Geri