Hamilemiyim Değilmiyim yorumları

merhabalar ben 21 yaşındayım 1 buçuk senedir evliyim ve bebek istiyoruz ama her adet döneminde hayal kırıklığına uğruyoruz doktora da gittik bi sorun olmadığını söylendi ve adetim her ay bir gün gecikiyor acaba yumurtlama dönemini mi tutturamıyoruz lütfen yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkür ederim

Yumurtlama döneminizi tespit edin
Kadınların en fazla doğurgan oldukları döneme ait şöyle küçük formüller söz konusu: Adetin başladığı gün "1. Gün" olarak kabul ediliyor ve 28 günde bir adet gören kadında yumurtlama 13.- 15. gün arasında gerçekleşiyor, işte bu dönem en fazla doğurgan olunan zaman. Ancak kadınların tümü bu dönemde yu-murtlamıyor. Bazıları biraz daha önce veya sonra yumurtlayabiliyor. Bazıları da hiç yumurtlamıyor.
Unutulmaması gereken nokta şu! Yumurtlama problemleri olmasına rağmen kadınlar adet görebiliyor ve yumurtlama gücü aydan aya değişebiliyor. Yumurtlamanın olup olmadığı ultrason ya da kan testleriyle belirlenebiliyor.
Erkek spermi cinsel ilişkiden sonra yaklaşık 48-72 saat kadın vücudunda canlı olarak kalabiliyor, işte kadının en doğurgan olduğu bu zamanda, spermin de orada olması gerekiyor, bir de yeterli sperm bulunabilmesi için her gün yerine gün aşırı cinsel ilişkiye girilmesi.
Çünkü fazla sayıda cinsel ilişkide bulunmak erkeğin menisindeki sperm sayısını azaltıyor.

Yumurtlamanın gerçekleştiği nasıl anlaşılır?
Göğüslerde hassasiyet, karın bölgesi ve kasıklarda ağrı, rahatsızlık hissi, vajinal akıntıların ve vajinada ıslaklığın artması gibi şikayetler yumurtlamanın gerçekleştiğinin belirgin işaretleridir. Ayrıca eczanelerde satılan ovülasyon belirleme testleri ile de yumurtlamanın gerçekleşip gerçekleşmediği belirlenebilir.

Test yaptırabilirsiniz
Jinekologların yumurtlama zamanını izlemek için kullandıkları en önemli yöntem LH düzeyinin tespiti. LH düzeyindeki ani yükseliş, yumurtlamanın 1-1.5 gün içinde başlayacağını, dolayısıyla kadının adet dönemi içindeki en verimli 2-3 gününün başladığını işaret eder. İşte bebek sahibi olmaya karar veren çiftler için cinsel ilişkiye girilmesi en öncelikli günler, bu günlerdir. İdrardaki LH düzeyindeki ani yükselişi artık eczanelerde satılan testler sayesinde evinizde de zamanında ve kolayca tespit edebilirsiniz.

Siz yine de tedbirli olun!
İlişki sırasında kayganlaştırıcı olarak tükürük veya diğer krem vs. gibi maddelerin kullanılması spermleri öldürerek hamileliği önleyebilir. Ayrıca yer çekiminin etkisiyle ayakta veya oturur pozisyonda kurulan ilişkide ya da ilişkiden hemen sonra ayağa kalkıldığında spermlerin rahim ağzındaki açıklıktan geçmeleri zorlaşır, ilişki sonrası kadının bir süre sırt üstü yatması hamilelik ihtimalini artırabilir. Her şeye rağmen tamamen sağlıklı bir çiftin hamilelik elde etme şansı her ay yüzde 25'tir. Hamilelik ve öncesindeki dönemde çiftlerin yüksek ısıya maruz kalmaktan kaçınmaları gerekir. Saunadan ve çok sıcak suyla banyo yapmaktan kaçınılmalıdır. Ayrıca hamilelik ve hamilelik öncesi dönemde çalışma ortamında böcek öldürücü, kurşun, etilen oksit gibi kimyasal maddelere ve radyasyona maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Bu dönemde çamaşır suyu vs. gibi temizlik maddeleri kullanırken eldiven kullanmaya ve bu maddeleri solumamaya özen gösterilmelidir. Günümüzde bilgisayar kullanımının yaygınlaşmasıyla video, display terminallerinden (bilgisayar ve televizyon ekranı) yayılan elektromanyetik alanın da hamilelere zararlı, olabileceği düşünülmektedir. Bu tip enerjiye maruz kalan kadınlarda düşük oranının arttığı gösterilmiştir. Bu zararlı etkiden korunmak için bilgisayar ekranından 80 cm. uzakta oturulması önerilir. Özellikle monitörlerin arka bölgelerinden uzakta oturmak gerekir.

merhabalar
bende hamilelik düşünüyorum bu ay korunmayı bıraktık adetime 12 gün var
1 haftadır aşırı derecede geçmeyen ara sıra azalan bir kasık ağrım var göğüslerimdede çok hassasiyet birde hafif yorgunluk hissi var çok efor harcamama birde idrara çıkmam biraz sıklaştı. sizce bu belirtiler hamile olduğumun belirtisimidir yoksa ben mi kendimi çok dinliyorum. etrafımda herkes hamilelik için çok uğraştığı için bu bnm çok büyük bir korkum oldu. acaba hamilemiym fikrini kafamdan atmak istiyorum lütfen yardım edin

slm kızlar ben 8 aylık yeni anneyim ve bu ay adetimi tam 14 gün geçti hiç adet belirtim yok olsada geçiyor hemen ve istemiyorum 2-3 gün önce idrar testi yaptım 2 tane tek çizgi ama çoook korkuyorummmmm

yaseminc sana bi sorm olck tecrubelısın takıp edıyorm senı.2 aydır dogum kontrol hapını bıraktm ben en son 13 aralıkda adet oldm 5 gun surdu bıttıgı gun esımle ılışkıye gırdık bı kac defa daha bu aralar kasık agrım mıde yanması ve az bulantı gaz gogus ucu sızısıve beyaz akıntım fln var sence hamılemıyım yada hamıle oldumu nasıl anlarım anlayacagm sekılde yazarsan sevınırım lutfennn smdıden cok tskr..

merhabalar..ben orgametril kullandım 20 gün kadar bırakalı da 11 gün oldu. fakat adet görmedim ayrıca bu dönemde ilişkide de bulundum fakat idrar testi yaptım ama negatif çıktı.. birde sık idrara çıkma yeni başladı çok az.. belkide psikolojik mide bulantılarım var kasıklarımda da 4 5 gündür batma var aşırı halsizlik ve sürekli uyku modum var bana yardımcı olun lütfenn

Merhaba Ben 25 yaşında yaklaşık 2 senelik evliyim evliliğim ilk aylarında gebelik belirtilerini yaşadım ama bazı sorunlardan ötürü kısa sürdü ve bitti :( Şuanda eşimle erken oldğ. düşüncesiyle korunuyoruz. 2012 Nisan ayı ilk olmak üzere aralıklarla regli döneminde sorunlar yaşıorm. 19 kasım da son reglimin başlagıcını yaşadım ocak ayına girdik nerdeyse hala tekrarlamadı nerdeyse 2 hafta önce şikayetlerimden ötürü idrar testi yaptım sonuç negatif. Fakat sabahları yoğunlukla aşırı miğde bulantısı yaşıorm, dişlerimi fırçalarkende aynı durumu yaşıorm acı acı su istifra ediorm, zaman zman yemek yiğemiorm zorlaya zorlaya yedikten sonra kendi tabağımı kaldırmak bile miğdemi kaldırmaya yetior kokulara olan hassasiyetimi anlatamam lavobadaki sıvı el sabununu bile kullanmıorm kabızlık sorunumda var ama yiyeme sorunundan kaynaklandığını düşünüyrm :( ağzımda tarif edemiyeceğim iğrenç bir tat, sürekli tatlı birşeyler yiyip yada içip o tattan kurtulma çabası içerisindeym yeni bir test daha almalımıyım yoksa pisikolejik mi emin olamadım bir bilene danışmak istedm birde geçen hafta göğüslerimde hassasiyet ve ağrı başladı bel ağrısı kasık ağrısıda tamam ama olmadım işte daha regli :( Bu arada sigara kullanıorm ondanda tiksindim içmek istiorm ama içemiyorum.. (Not.. Miğdem normaldede hassas gastirt var, üzüldüğümde direk ağrı miğdeme vurur..)

Merhaba Ben 25 yaşında yaklaşık 2 senelik evliyim evliliğim ilk aylarında gebelik belirtilerini yaşadım ama bazı sorunlardan ötürü kısa sürdü ve bitti :( Şuanda eşimle erken oldğ. düşüncesiyle korunuyoruz. 2012 Nisan ayı ilk olmak üzere aralıklarla regli döneminde sorunlar yaşıorm. 19 kasım da son reglimin başlagıcını yaşadım ocak ayına girdik nerdeyse hala tekrarlamadı nerdeyse 2 hafta önce şikayetlerimden ötürü idrar testi yaptım sonuç negatif. Fakat sabahları yoğunlukla aşırı miğde bulantısı yaşıorm, dişlerimi fırçalarkende aynı durumu yaşıorm acı acı su istifra ediorm, zaman zman yemek yiğemiorm zorlaya zorlaya yedikten sonra kendi tabağımı kaldırmak bile miğdemi kaldırmaya yetior kokulara olan hassasiyetimi anlatamam lavobadaki sıvı el sabununu bile kullanmıorm kabızlık sorunumda var ama yiyeme sorunundan kaynaklandığını düşünüyrm :( ağzımda tarif edemiyeceğim iğrenç bir tat, sürekli tatlı birşeyler yiyip yada içip o tattan kurtulma çabası içerisindeym yeni bir test daha almalımıyım yoksa pisikolejik mi emin olamadım bir bilene danışmak istedm birde geçen hafta göğüslerimde hassasiyet ve ağrı başladı bel ağrısı kasık ağrısıda tamam ama olmadım işte daha regli :( Bu arada sigara kullanıorm ondanda tiksindim içmek istiorm ama içemiyorum.. (Not.. Miğdem normaldede hassas gastirt var, üzüldüğümde direk ağrı miğdeme vurur..)

cnm neden bi kan testi yaptırmıosun

Canım benim o bendede var mide bulantısından çektiğim kadar ondan çekmiyorum ama yerinden yavas kalk yavaş otur yoksa bir ağrı giriyorki gözleri doluyor insanın, bu arada eşim bekleyemedi nöbetci eczane bulup ona gitti evlenirken böyle heyecanlandığını görmemiştim :) test alıp gelcek ben sabahı bekleyemem heyecandan hemen yaparım :)
güneşveay sana bi sorm olck tecrubelısın takıp edıyorm senı.2 aydır dogum kontrol hapını bıraktm ben en son 13 aralıkda adet oldm 5 gun surdu bıttıgı gun esımle ılışkıye gırdık bı kac defa daha bu aralar kasık agrım mıde yanması ve az bulantı gaz gogus ucu sızısıve beyaz akıntım fln var sence hamılemıyım yada hamıle oldumu nasıl anlarım anlayacagm sekılde yazarsan sevınırım lutfennn smdıden cok tskr..

merhabalar,bnm adet günüm nomalde hiç şaşmazdı,bu sefer gününde olmadı bende 2 sona falan kan testi yaptımayı düşünüyorum(ancak o kadar sabredebilirim de :)) bu yüzden merakım adet günü gecikmesinden 2-3 gün sonra kan testinde hamilelik çıkarmı acaba? cevap verirseniz çok sevinirim

adetım 2 gun gecıktı sarı akıntım var idrarımda sarı gelıyor mıde bulantısı ve karnmda batmalar var yardmcı olurmusunuz idrar testınde cıkar mı

Geri