1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  İnci gibi beyaz dişler için.....

  Konu, 'Diş Sağlığı ve Diş bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  beyaz dişler sarı dişler nasıl beyazlar nasıl beyazlar sararmış beyaz için İnci gibi beyaz dişler içinSigara ve çay-kahve gibi gıdaların yanı sıra antibiyotikler yüzünden sararan dişlerinizin beyazlaması mümkün. İşte sorulan sorular ve yanıtları.


  Beyazlatma işlemi nasıl gerçekleşiyor?
  Beyazlatma jelindeki beyazlık sağlayan molekülle, dişin renklenmesini sağlayan sarı molekül yer değiştirir. Böylece dişin rengi açılır.
  Hangi renkte sonuç olumlu olur?
  Zaman içinde oluşan sarı ve hafif kahverengi renklenmeler en iyi sonucu verir. Koyu kahve, mavi-gri renklenmeler ise dişin en derin yapılarına yerleşmiştir ve zor beyazlatılır. Bu tür renklenmeler genellikle dişin gelişimi esnasında antibiyotik kullanılması ile oluşur ve tedavisi uzun zaman alabilir.
  MÜKEMMEL SONUÇ
  Ne kadar sürede dişler beyazlar?
  Kullanılan beyazlatıcı jelin tipine, kullanım süresine ve uygulanan yere (ev-muayenehane) göre sonuç bir saatte veya 4-5 gün sonunda görülebilir. Renklenmenin şiddetine göre tedavi bir haftadan birkaç aya kadar sürebilir.
  İlk muayenede ne yapılıyor?
  Diş hekiminiz beyazlatma işlemi ile ilgili seçenekleri, risk ve dikkat edilmesi gerekenleri açıklar. Çürük dişler beyazlatma işlemi öncesi tedavi edilmelidir.
  Tedavi nasıl uygulanıyor?
  Seçilebilecek üç tip tedavi yöntemi vardır. Bunlardan ikisi diş hekiminizin muayenehanesinde, diğeri de evinizde kendinizin uygulayacağı yöntemdir.
  Muayenehanede yapılan beyazlatma nasıl gerçekleşir?
  Diş hekimi dişetlerinizi koruyucu bir madde ile izole ederler. Genellikle hidrojen peroksit içeren özel beyazlatma solüsyonu dişlere uygulanır. Yüksek yoğunluktaki ışık kaynağı diş yüzeyine tutulur ve beyazlatıcı madde aktive edilir. Böylece oksijen moleküller açığa çıkar. Bu işlem 45 dakika-1 saat arası sürebilir.
  Kanal tedavisinde rengi değişen dişler de beyazlatılıyor mu?
  Travmaya veya kanal tedavisine bağlı renk değiştirmiş tek bir diş için bu yöntem uygulanabilir. Kanal içerisine beyazlatıcı madde yerleştirilir ve istenen sonuç alınana kadar 3-4 günde bu madde değiştirilir. Sonuç genellikle mükemmeldir ama bu bir haftayı alabilir.
  Evde beyazlatma nasıl yapılıyor?
  Hekim ilk randevuda dişlerin ölçüsünü alır ve dişlerin üzerine geçecek şeffaf bir kılıf hazırlar. Hasta her gece yatmadan önce bu kılıfı takar.
  Evde yapılan beyazlatma işlemi ne kadar sürer?
  Evde yapılan beyazlatma genellikle en iyi sonucu bir-üç hafta arasında verir. Tedavi süresince diş hekiminin hastayı takip etmesi gerekir.
  Ağrı duyar mıyım?
  Çok az bir hassasiyet duyulabilir ama bu da genellikle 24 saat içerisinde geçer. Eğer daha fazla sürerse diş hekiminize danışmalısınız. Bunu gidermek için beyazlatma işlemi sonuna diş hekiminiz fluorid uygulaması yapabilir. Bu arada tedaviye başlamadan önce herhangi bir ilaca karşı alerjiniz olup olmadığını doktorunuza söylemelisiniz.
  ETKİSİ ÜÇ YIL SÜRÜYOR
  Sonra nelere dikkat etmeliyim?
  Diş beyazlatmanın sonuçları değişkendir ama hastaların büyük çoğunluğu sonuçtan mutlu olur. Beyazlatma sonrası çay, kahve, sigara, kırmızı şarap, vişne suyu gibi diş rengini bozacak gıdalardan bir hafta uzak durmakta fayda vardır.
  Etkisi ne kadar sürer?
  Diş beyazlatmanın etkisi genellikle bir ila üç yıl arasında devam eder. Eğer sigara içmiyor, dişleri renklendirecek gıdalar tüketmiyorsanız bu süre uzar.
  Piyasadaki beyazlatma alternatifleri hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
  Bu saydığımız beyazlatma yöntemleri dışında, eczane ve marketlerdeki beyazlatma ürünlerine ilgi artıyor. Ancak diş hekimleri olarak tedavinin risklerini artırdığı için bunları önermiyoruz. Diş ve yumuşak dokulara zarar verebilirler.
  Herkese yapılmıyor!
  Diş beyazlatma işlemi, diş minesinin altındaki dentin' adı verilen dokunun açığa çıktığı durumlarda kesinlikle yapılmıyor. Öncelikle bu bölgenin doktor tarafından dolgu ile kapatılması gerekiyor. Minesi aşınan dişe uygalanacak beyazlatma ürünleri bazı rahatsızlıklara yol açıyor.

   
İnci gibi beyaz dişler için..... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Beyaz dişler için sirke

  Beyaz dişler için sirke

  elma sirkesi diş elma sirkesi ve diş dişler beyaz dişler için sirke için Beyaz dişler için sirke Kayseri'de liseli 4 genç kızın buluşu sağlıklı ve beyaz dişler için umut olduKayseri'de özel bir lisenin öğrencileri elma ve üzüm sirkesinin ağız ve diş sağlığını koruduğunu kanıtladı. Lise öğrencileri Pınar Muhtaroğlu, Sümeyye İltekin, Kübra Karabulut ve Şengül Akdoğan, TÜBİTAK'ın düzenlediği...
 2. Beyaz Dişler için Çilek

  Beyaz Dişler için Çilek

  Çilek yazın en sevilen meyvelerinden biridir ,güzel tadının dışında dişler içinde faydalı oldugunu biliyormuydunuz? Sigara, kahve, çay gibi nedenlerden ötürü sararan dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız çilek macunu imdadınıza yetişiyor. Büyük ve olgun bir çileği çatalla ezin. Diş fırçasının üzerine ezilmiş çileği sürün. Dişlerinizi 2 dakika boyunca fırçalayın. Her gün 2 kez bu işlemi...
 3. DAHA BEYAZ DİŞLER için !!!!

  DAHA BEYAZ DİŞLER için !!!!

  DAHA BEYAZ DİŞLER: Çilek cildimiz için inanılmaz faydalı bir meyve. C vitamini açısından da zengin olan çilek aynı zamanda peeling için de kullanılabilir ve cilde parlaklık verir. Ama çilekli maskeyi daha beyaz dişler için de uygulayabilirsiniz.
 4. daha beyaz dişler için neler yemeli

  daha beyaz dişler için neler yemeli

  daha beyaz dişler için neler tüketmemiz gerekiyor. Televizyonda çıktı ama yetişemedim. Doktoru izleyen oldu mu kızlar ya ?
 5. Gelin Adaylarımız Düğününüzde İnci Gibi Dişleriniz Olması İçin 2 Seans Yeter.....

  Gelin Adaylarımız Düğününüzde İnci Gibi Dişleriniz Olması İçin 2 Seans Yeter.....

  Gelin Adayları Diş Bakımı Evlenecekler İçin Diş Bakımı Düğün sezonunun açılmasıyla birlikte düğün hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor....Tüm gelin ve damat adayları hayatlarının en özel günlerinin kusursuz olmasını istiyor... Büyüleyici bir mekan, şık gelinlik ve damatlıklar, zarif bir saç modeli ve makyaj …ve tabii bu özel günü daima hatırlatacak olan fotoğraflarda inci gibi...

Sayfayı Paylaş