Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.448
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  Kedi Burçları

  Konu, 'Burçlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  kedi burçları KOÇ - Hareketliliğinden tanımak kolaydır

  Bu kedi çok neşeli ve hareketlidir. Tek bir sıçrayışta yüksek masaların üzerine çıkabilir. Bağımsız bir yaradılışı vardır. Terazi ve Koç'un iki kutup oluşturması nedeniyle bu kedinin arkadaşlığından hoşlanabilirsiniz, fakat pençelerine dikkat etmelisiniz. Koç, güçlü avcıların burcudur. Bu nedenle, eğer kedinizin özellikle belli bir gölgeye odaklandığını fark ederseniz, orada fare olma olasılığı çok yüksektir. Bu kedinin kötü bir davranışını cezasız bırakmayın, aksi takdirde çok pişman olabilirsiniz.

  BOĞA - İltifatlar onun için çok değerlidir

  Boğa burcundan olan bir kedi bütün gün güneşin altında yatıp keyif yapabilir. İyi bir avcıdır ve size istediği şeyleri yaptırmak için kurnazca taktikler geliştirebilir. Dokunulmaktan ve sevilmekten çok hoşlanır. İlgi görmek ister ve saatlerce dizinizde yatıp onu sevmenizi bekler. İltifatlar onun için çok değerlidir ve tabi çok pahalı ve gösterişli bir tasma da çok hoşuna gider.

  İKİZLER - Çocuklar için çok iyi oyun arkadaşı olur

  Genellikle bu burca mensup kediler iletişim kurmak konusunda başarılıdırlar. Miyavlamadıkları zaman size ilgi istediklerini mırıltıyla belli ederler. Bacaklarınıza sürtünerek size bir şeyler anlatmak isterler. Sonra da arkaların dönüp giderler. Bu seçici kedinin hareketlerini sürekli takip etmeniz gerekebilir, yoksa çok değerli eşyalarınız onun elinde oyuncak olacak ve zarar görecektir. Çocuklar için çok iyi bir oyun arkadaşı olabilir. Özellikle kendi kardeşleriyle birlikte olmak onu çok mutlu edecektir.

  YENGEÇ - Ödüllendirilmeye çok ihtiyaç duyar

  Kederli fakat sevgi dolu olan bu kedi ödüllendirilmeye çok ihtiyaç duyar. Eğer oyuncu bir kedi istiyorsanız Ay'ı İkizler Burcu'nda olan bir Yengeç seçmelisiniz. Ruh hali genellikle değişkendir ve bir kedi için pek alışılmamış bir durum olsa da banyo yapmayı sever. Bir an ilgi odağıyken, bir bakarsınız ortadan kaybolmuş. Bazen ne yapacağı belli olmaz ama bir dakika sonra dünyanın en uyumlu ve uysal kedisi olur. Tam bir ev kedisidir.

  ASLAN - Evin tek hakimi olmaya bayılır

  Aslan, kedileri yöneten burçtur ve bu burca mensup kedi evin tek hakimidir. Yaşadığı evi çok iyi korur, sevgi ve ilgi görmeye bayılır. Yemeğin ve oyuncağın en iyisini ister. Kendisinden önceki evcil hayvana ait olan bir oyuncağa asla dokunmaz. Sahte bile olsa elmas taşlı bir tasma onu çok mutlu edecektir. Bu kediye patronluk taslamaya çalışmayın, yoksa huysuzluk ve öfke nöbetleriyle başa çıkamayabilirsiniz. Fırsat verildiğinde son derece iyi bir avcı olabilir. Ailede birden fazla kedi varsa, ona ayrıcalıklı ve öncelikli davranmadığınız sürece mutsuz olacaktır.

  BAŞAK - Yaşadığı evin çok temiz olmasını ister

  Başak burcunda doğan kedi çok titizdir ve evdeki herşeyin çok temiz olmasını ister. Kirli bir yatağa asla tahammülü yoktur ve onu temiz bir ortamda bakmazsanız sizden çok şikayetçi olacaktır. Son derece sevgi dolu olan bu kedi hastalandığınızı hissedecek ve hatta ağrıyan ya da acıyan yerinize sokulmaya çalışacaktır. Olaylar kontrolden çıktığında gidebileceği güvenli bir yer olsun ister. Bu nedenle ona evde özel bir yer ayırın.

  TERAZİ - Sevgi ve ilgi bekler

  Bu kedi sevgi ve ilgi bekler. Güzel olduğunu bilmek ve çevresindekilerin de bunu fark ettiğinden emin olmak istediği için banyo yapmaktan, tüylerini taratmaktan, tırnaklarını kestirmekten çok hoşlanır. Çok duygusaldır. Tırnaklarının güzelliğini sergilemek için sürekli gerinir ve kadife yastıkları çok sever. Ona ne kadar güzel olduğunu söylemeyi ihmal etmeyin, yoksa evde surat asarak dolaşacak, kapris yapacaktır. Evde yalnız bırakılmaktan hoşlanmaz. Ona arkadaşlık edecek bir ev hayvanı daha bulmanız iyi olacaktır.

  AKREP - Size kızdığında yatağınızı darmadağın edebilir

  Eğer kedinizin her an kanepenin arkasından fırlayıp sizi tırmalayacağı endişesi taşıyorsanız o muhtemelen bir Akrep burcudur (ya da onu etkileyen gezegenlerden biri Akrep burcundadır) Size kızdığında, yatağınızı darmadağın edecek kadar ileri gidebilir. Hatta neye kızdığını bile anlayamayabilirsiniz. Eğer bekarsanız ve biriyle çıkmaya başladıysanız, onu eve davet ettiğinizde kediniz size epey sorun çıkaracaktır. Yatağında veya yastığında kırmızı, bordo gibi koyu renkler olmasını tercih eder. Birkaç parça karides ya da ton balığı onu sakinleştirebilir fakat ihmal edilmişse, bunu asla unutmaz. Ona, eve geldiğinizde merhaba, evden çıkarken hoşçakal demeyi unutmayın.

  YAY - Gezmeye bayılır

  Kediler dünyasının en gezmeye düşkün yaratığıdır. Uyuşuk, evden çıkmayan kedilerle anlaşamaz. Ancak bir Koç Burcu kedisiyle uğraşmak bu kediyle uğraşmaktan daha zor olabilir. Çeşitlilik ve canlılık onun için vazgeçilmezdir. Çok iyi bir iş arkadaşı olabilir (Akrep gibi) ve hayatınıza gerçekten renk katabilir. Seyahat etmeniz gerektiğinde yanınıza kedinizi de almanın bir yolunu bulun. Eğer şehirde yaşıyorsanız bu kedinin tasmasına bir yular takmak oldukça iyi bir fikir çünkü yürümek onun uzmanlık alanıdır.

  OĞLAK - Her zaman biraz ciddidir

  Oğlak burcunda doğan bir kedi yaşı ilerledikçe gençleşecektir. Her zaman biraz ciddidir ve herşeyin en iyisini istediği için evin en konforlu yerlerini seçecektir. Evden çıkarken önüne fazladan kuru mama koymayı unutmayın yoksa öfkelenebilir. Bütün burçlar arasında en sadık olanıdır ve çok iyi bir ev kedisidir. Çocuklarla çok iyi anlaşır. Yaşlanmaya başladığında ona arkadaşlık etmesi için eve bir yavru kedi getirmenizi memnunlukla karşılayacaktır.

  KOVA - Özgürlüğüne son derece düşkündür

  Bu kedinin en önemli özelliği kimseye benzemeyen bir karakter yapısına sahip olmasıdır. Çevredeki diğer canlılarla çok iyi iletişim kurar. Muhtemelen ilgi çekici ve ilginç bir görüntüsü vardır. Bazen şaklabanlık yapsa da bildiğiniz diğer tüm kedilerden farklı bir duruşa sahiptir. Özgürlüğüne çok düşkündür ve tek başına kaliteli vakit geçirmeye ihtiyaç duyar. Eğer çok çalışan biriyseniz ve bir kediniz olsun istiyorsanız, Kova burcunda doğan bir kedi sizin için idealdir.

  BALIK - Uyumayı ve rüya görmeyi sever

  Bu kediyi mutlu etmek için ona bir miktar kedi nanesi vermeniz ya da önüne gerçekmiş gibi yapıp oynayabileceği tüylü oyuncaklar koymanız yeterlidir. Gerçek dünyaya aitmiş gibi görünen ve oynayabileceği her şeyi çok sever. Çok duygusal bir yapısı vardır ve sezgileri güçlüdür. Bu nedenle, siz daha sokağınıza bile girmemişken o sizin eve doğru yaklaştığınızı anlar. Çok uyumak ve çok rüya görmek onun için önemlidir. Bir tabak dolusu balığa (üzeri kapalı olmalı) saatlerce bakmaktan çok büyük zevk alır.
  __________________
  [​IMG]

  [​IMG]

   
Kedi Burçları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kedınızin burçlara göre uyumu koç

  kedınızin burçlara göre uyumu koç

  KOÇ - Lider Karamsarlık koç kedinizin temel düşüncesidir. Zaman zaman bunalıma girer, bir köşeye çekilip patilerini yalamaya başlar ve çok uzun düşünür. Size şaşkınlığını ve sevincini özletir çünkü onun evin eğlence odağı olmasından yoksun kalırsınız. Bu gibi durumlarda onunla biraz oynamanız gerekir. Yanına yün yumaklar atın, oyuncak bir fareyi bir makaraya bağlayarak sallayın, başının...
 2. kedınızin burçlara göre uyumu ikizler

  kedınızin burçlara göre uyumu ikizler

  isim uyumu falı uyum falı yıldızname uyumu isim uyum İKİZLER - Geveze kedi O hep meşguldür, ikide bir yok olur. Gidilecek yerleri, karşılaşılacak kedi dostları, yapılacak şeyleri her zaman vardır. Çok sıkı bir çapkındır ve böyle olduğu için başı hep derde girer. Eğer kediniz dişi ise veterinerden hiç çıkmazsınız. Çok akıllı olduğundan ne yaptığını ancak iş işten geçtikten sonra anlasınız....
 3. kedınızin burçlara göre uyumu yengeç

  kedınızin burçlara göre uyumu yengeç

  YENGEÇ - Evcimen kedi Yengeç kediniz genelde keyifsiz görünür. Hatta biraz sinirli ve paranoyak olabilir ve çoğu zaman köşesine çekilebilir. Sokakta yaşayan yengeç kedileri çöp tenekelerinde vakit geçirirler. Ona özel günlerde diyet çikolata alın. Bir parça kağıda sarıp önüne atın. Açmak için deli olacak ve yaptıklarıyla sizi mutlu edecektir. Çoğu zaman yatakta olabilir, yemeğini muhakkak...
 4. kedınızin burçlara göre uyumu akrep

  kedınızin burçlara göre uyumu akrep

  AKREP - Dedektif kedi "Beni yanlız bırak", "Başımdan çekil", "Yürüyüş yap", "Tatil yap", bütün bunlar küçük akrep kedinizden gelen isteklerdir. Daima kendi yaşam alanını ister ve orada tek başına yaşamalıdır. Sürekli onun peşinde dolaşır ve onunla ilgilenirseniz, pençeleri çıkacaktır. Çocuklardan hiç hoşlanmaz, yakaladığı an canlarına okur. Çocuklar...
 5. kedınızin burçlara göre uyumu yay

  kedınızin burçlara göre uyumu yay

  YAY - Yuvarlanan taş Ayak altında dolaşır durur. Yay kedisinin en belirgin özelliği budur işte. Etrafında olduğunuz sürece ayağınıza sürünür. Bir türlü olgunlaşmaz, aksine daha da çocuklaşır. İleri derecede yaşlansa bile, bütün ağrılarına rağmen yumakları ve küçük oyuncakları kovalamaya çabalar. Yapabildiğiniz kadar onu eğlendirin. Abur cubur yemeğe bayılır. Mutfaktaki her şeyden tatmaya...

Sayfayı Paylaş