1. nisan

  nisan Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Ocak 2008
  Mesajlar:
  5.165
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  isvicre

  Klimalar ağrıları artırıyor

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

  Sıcaktan korkmam, klimam var” demeyin, çünkü klimalar ağrıları artırıyor!... G Therapy Çalışma Grubu ve Esentepe Fizik Tedavi Merkezinden Uzm. Dr. Kazım Haliloğulları, klimaların ve vantilatörlerin yoğun kullanılacağı yaz dönemine girerken özellikle bel, boyun ve baş ağrıların da ciddi artışlar görülebileceği konusuna dikkat çekti. [​IMG]Araştırmalar, romatizmal hastalıkların oluşumunda, soğukla direk temasın ciddi bir risk faktörü oluşturduğunu gösteriyor. Sıcakların artması ile çoğalan klima, fan, vanilatör kullanımına paralel olarak grip gibi solunum hastalıklarının yanı sıra artan kas spazmları ile gelen hareket kısıtlamaları ve şiddetli ağrılarla çok fazla karşılaşılıyor. Bu da daha önce yaşanmış bel, boyun fıtığı, kireçlenme vb. romatizmal hastalıklarda görülen şikayetlerin tekrarlamasına yol açıyor.
  Yüz Felci Bile Olabilirsiniz!
  Bu sıkıntıları yaşamamak için dikkat etmemiz gereken en önemli nokta, bedenimizin soğukla sabit bir noktaya direkt ve uzun süreli temasını engellemek. Özellikle araç kullanan sürücülerin sıklıkla maruz kaldıkları yüz felcinden korunmaları için, klimayı cama doğru yönlendirmeleri, yüze ve göğüs kısmına vermemeleri gerekiyor. Klimaların çok soğuk ayarlarda bedenimize doğrudan üflemesini engellememiz, aynı titizliği vantilatörlere de göstermemiz gerekiyor. Yani, soğuk hava akımlarına diğer bir değişle ceryanda kalmamaya azami dikkati göstermemiz büyük önem taşıyor.
  Peki Ya Hastalanırsanız?
  Bu tip kas ve romatizmal ağrılar G Therapy adı verilen yeni bir tedavi metodu ile çok kısa zamanda ortadan kaldırılıyor... Fizik tedavi uzman hekimleri denetiminde, özel bir cihaz ve uzmanlarca uygulanan bu tedavinin ameliyatsız, iğnesiz, ışınsız, tek seans kadar hızlı ve bir masaj kadar risksiz olduğu belirtiliyor.
  Basit bir kas spazmı ağrısından bel, boyun fıtıklarına, kireçlenmelere kadar ağır romatizmal hastalıkların teşhis ve tedavisinde kullanılan bu metod, 1-3 saat süren tek seansı ile ameliyat önerilmiş kadar ağır vakalarda bile 10 üzerinden 8,75 gibi yüksek bir hasta memnuniyeti notu almayı başarıyor. Üstelik geçici bir ağrı kesme yöntemi olmayan bu tedavide amaç, hareket kısıtlamaları, his ve güç kayıpları gibi şikayetlerin ana kaynağı olan yumuşak dokularda oluşmuş ağrı-spazm-ağrı kısırdöngüsünü kalıcı olarak kaldırmak.
  Ayrıca bu tedavi sonrasında hastalara, tekrarlama risklerine karşı önlemlerin (doğru kaldırma, duruş, egzersiz vb.) anlatıldığı “GT ağrı okulu programı” adlı uygulamalı eğitimlerle de daha da kalıcı sonuçlar alınıyor. (ailem)
   
Klimalar ağrıları artırıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Klima şişmanlatabiliyor!

  Klima şişmanlatabiliyor!

  Klimalar, vücudun kendi ısı dengesini kurmasını engelleyerek şişmanlığa yol açabiliyor! Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz, klimaların yanlış kullanıldığında sinüzit, bronşit ve zatürre gibi hastalıklara neden olabildiğini bildirdi. Yorulmaz, ABD’de yapılan araştırmalarla, klimaların vücudun kendi ısı dengesini kurmasını engelleyerek...
 2. İlk klima

  İlk klima

  İlk klima fikri 1906’ da Willis Haviland Carrier tarafından oluşturulmuştur. Klima denildiğinde aklımıza Carrier gelmesine rağmen, klima 1906 yılında Stuart H. Cramer adındaki bir tekstil mühendisi adına tescil ettirilmiştir. Cramer, klima kelimesini tekstil bitkilerinin yetiştiği ortamdaki havayı nemlendirmeye yarayan cihazı için kullanmaktaydı.
 3. Ağrı

  Ağrı

  Bir Efsanedir Ağrı Dağı*** Doğubayazıt ovasının kuzeydoğusunda yükselen ve 5165 metreyle sadece Türkiye’nin değil, aynı zamanda Avrupa’nın en yüksek zirvesi olan Ağrı dağı, ülkemizin dağ turizmi bakımından en yüksek potansiyeline sahip volkanik dağlarından biridir. Ağrı dağı, dağcılık sporuyla ilgilenenlerin aradığı bütün özelliklere sahiptir. Amatör dağcıların rahatlıkla çıkabileceği...
 4. Klima öldürebilir...!

  Klima öldürebilir...!

  Yaz artık geldi ve aşırı sıcaklar hepimizi bunaltıyor:ang:. Tabi bu sıcaklar yüzünden insanın ne iş yapası geliyor ne de başka birşey. Bu sıcak havalarda çoğumuzun imdadına koşan klimanında bir sürü tehlikeleri var. Sıcaktan korunalım diye sağlığımızdan olmayalım.. En çok da erkekleri ve sigara içenleri etkiliyor… Yaz sıcaklarında “serinleyeyim” derken hayatınızdan olmayın… Kapalı...
 5. ağrılar

  ağrılar

  slm kızlar ben yenı katılşdım benım 2.5 yasında bır kızım var ve 2 cıyı de ıstıyoruz ben 15 gun once sogan kurunu yaptım bır hafta ve sımdı 2 gundur kasıklarımda agrı var ayakta olunca belıme vuruyor göğüslerımdede arav sıra ani sızı hıssedıyorum adetıme de 8 gun var acaba nedendır bır bılgınız varmı :melek:

Sayfayı Paylaş