1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Koç Ailesi'ne Hadrian ödülü

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Dünya Anıtlar Vakfı (World Monuments Fund) tarafından her yıl, dünya kültür mirasına katkıda bulunan kişi ya da kurumlara verilen Hadrian Ödülünün bu yılki sahibi Koç ailesi oldu.

  Koç Holding'ten yapılan açıklamada, New York'ta gerçekleşen ödül törenine Koç ailesinin yanı sıra Amerika'nın pek çok kanaat önderinin de katıldığı belirtildi.

  açıklamada, ödüle aday gösterilen isimlerin, mimarlık, şehir planlaması ve kültürel varlıkların korunması gibi alanlarda çalışmalar yapan ya da projelere katkı sağlayan insanlar arasından seçildiği kaydedildi.
  Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç, ödül töreninde yaptığı konuşmada, aldıkları bu ödülün kendileri için anlamına değinirken, Doğu ve Batı kültürlerinin iç içe geçtiği ve birbirini en iyi biçimde tamamlayan Anadolu topraklarının kültürel tüm değerlerine sahip çıkmanın önemine dikkati çekti.
  Rahmi Koç, Koç Ailesi olarak, özellikle kültür mirasına yönelik ilgilerinin merhum Sadberk Koç'un etkisi ile şekillenerek, kuşaktan kuşağa artan bir bilinç ile sürdüğünün altını çizdi. Koç, müzeler ve proje desteklerinin yanı sıra Sagalasos, Çatalhöyük ve Afrodisias gibi pek çok antik kentin kazısına destek verdiklerini söyledi.
  Söz konusu ödül, M.S 76-138 yılları arasında yaşayan ve şehircilik adına önemli işler başarmış olan Roma imparatoru Hadrian'ın adını taşıyor.

  Koç Ailesi, Vehbi Koç Vakfı aracılığı ile kültür sanata her alanda verdiği destek ve kültür mirasının korunmasına yardımcı olan önemli merkezleri kurmuş olması nedeniyle bu ödüle layık görüldü. Türkiye'nin ilk sanayi müzesi olan Rahmi Koç Müzesi, Türkiye'nin ilk özel müzesi ve bu konudaki öncüsü olan Sadberk Hanım Müzesi, Suna-İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Enstitüsü, Anadolu Uygarlıkları Araştırma Merkezi'nin yanı sıra pek çok kazı ve kültürel projeye de katkıda bulunan Koç Ailesi, Kültür ve sanata verdiği desteği Vehbi Koç Vakfı çatısı altında kurumsallaştırdı.


   
Koç Ailesi'ne Hadrian ödülü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. koca

  koca

  Koca Rüyada bir kadinin kendi kocasini görmesi, son derece sevindirici bir haber alacagina, bakire bir kizin evlenmis oldugunu ve bir kocasi bulundugunu görmesi, kisa zamanda evlenecegine; kocasini ölmüs görmek, ummadigi çok kiymetli bir hediye alacagina, kendisini iki kocali görmek, aile içinde bazi anlasmazliklarin bulunduguna delalet
 2. KOÇ

  KOÇ

  30 Mart 2008 Sağlığınızı kafanıza çok taktınız. Adeta hastalık hastası oldunuz. Dostlarınız bu durumdan çok şikayetçi. Sizin yanınızda rahat değiller. Bu huyunuzdan vazgeçin. İşlerinize dört elle sarılın. Yüzdünüz ve kuyruğuna geldiniz. Bundan sonrası başarı. Enerjinizi dikkatli kullanın. Bol paralı ve başarılı günler yakında. Duygusal alanda biraz sakinlik gerekiyor size. Bir süre...
 3. Ödüller

  Ödüller

  fatih dershanesi ödülleri fatih dersanesi ödülleri ۞ arı okulları öğrencileri tarafından yapılan anket'te yılın en çok dinlenen radyosu süper fm seçilmiştir. ۞ fatih dershaneleri "2006 yılı en iyi radyosu süper fm" ۞ rayad(radyo yayıncıları derneği) radyonun yıldızları 2006 halk oylaması "en iyi ulusal radyo süper fm" ۞ rayad(radyo yayıncıları derneği) radyonun...
 4. Ben Koç Sevgilim Koç

  Ben Koç Sevgilim Koç

  koçla koç anlaşırmı koç burcu koçla anlaşırmı burcuyla burcu Bu beraberlik çok enerjik ve heyecanlı olacaktır. Koçların güçlü fikirleri vardır. Herşeyden önce ben diyerek hareket ederler. Aranızdaki güç savaşından kurtulabilirseniz, birlikte çok eğlenebilirsiniz. Birbirinizle yarışmayın ve rekabet duygunuzu dış dünyaya yöneltin. İki Koç'un beraberliğinden kıvılcımlar çıkabilir. Elele...
 5. Koca..

  Koca..

  Bir kadının evlenmiş olduğu erkek, eş..

Sayfayı Paylaş