gebe
 1. almira

  almira Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  7 Kasım 2007
  Mesajlar:
  724
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  konya itfaiyesiyle telefon diyalaogları

  Konu, 'Siz Geyikmisinz?:))' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

  Konya İtfaiyesi Telefon Diyalogları İtfaiyeden, kimi patlayan lastiği için levye, kimi de yemek için ekmek istiyor. Tuvalete düşürdüğü cep telefonu çıkarılması için itfaiyeden yardım isteyenin kayıt sistemine geçen diyalogu ise gülmekten kırılacak türden.


  Konya’da, itfaiyeyi arayan bazı kişiler patlayan lastiğini tamir için levye, bazıları ekmek istiyor. Tuvalete düşürdüğü cep telefonunun çıkarılması için de itfaiyeden yardım bekleyenler var.

  Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, itfaiye hizmetlerinin daha etkin yürütülebilmesi için 1 yıl önce 14 bin YTL ödenerek, itfaiyeyi arayanların seslerinin kaydedilmesi için ses kayıt sistemi alındı.

  Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hasan Oğuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, asılsız ve ciddiyetsiz aramaların yangınlara zamanında müdahale edilmesini zorlaştırdığını söyledi.

  Oğuz, 110 Alo İtfaiye Hattı’nı meşgul edenlerin başında müzik dinletenlerin veya sohbet etmek için arayanların geldiğini belirtti.

  İtfaiyenin gereksiz meşgul edildiğinin ses kayıt sistemi sayesinde anlaşıldığını vurgulayan Oğuz, "Kimi annesiyle babasının boşandığını şarkıyla anlatıyor, kimi patlayan lastiğini tamir için levye, kimi de ekmek istiyor" diye konuştu.

  GÜLÜMSETEN DİYALOGLAR

  İtfaiyeyi arayanlar arasında, tuvalete düşürülen cep telefonunun çıkarılması için yardım isteyenler de bulunuyor.

  İtfaiyenin ses kayıt sisteminde bu talepte ilgili olarak yer alan diyalog şöyle:

  Görevli: "Efendim"

  Arayan kişi: "Biraz önce de aramıştım, bir şey soracağım, dalga geçmiyorum. Tuvaletin deliğine telefon kaçtı nasıl alabilirim acaba? Gelip alabilir misiniz?"

  Görevli: "Kolunu sıvayacaksın..."

  Arayan kişi: "Ağabey kolum sığmıyor, klozet değil, normal tuvalet bu"

  Görevli: "Ben nasıl çıkaracağım onu?"

  Arayan kişi: "Yani sizin aletiniz falan yok mu?

  Görevli: "Öyle alet olur mu, tuvaletten telefon almak için... Senin telefonunu kaydettim. Bak bir daha arama. Tamam mı?".


   
konya itfaiyesiyle telefon diyalaogları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Konya

  Konya

  saraylar iç mekan ahşap rölyefte Konya Mevlana Türbesi ve Dergahı (Merkez): Türbenin çekirdeği 1230 yılında, Mevlana’nın babası Sultan-ul Ulema Bahaeddin Veledin vasiyeti üzerine buraya gömülüp, üzerine basit bir türbe yapılmasıyla oluşmuştur. Mevlana’nın ölümünden sonra ise Pervane Muiniddin ve karısı Gürcü Hatun tarafından buraya bir türbe yaptırılmıştır. Türbe daha sonra dini ve sosyal...
 2. Konya Hastane Adres ve Telefon Bilgileri

  Konya Hastane Adres ve Telefon Bilgileri

  meram araştırma hastanesi doktorları konya kızılay hastanesi doktorları konya belediye hospital vakıf Akşehir Devlet Hastanesi Akşehir, Konya Telefon: (332) 812 24 00 Beyşehir Devlet Hastanesi Beyşehir, Konya Telefon: (332) 512 16 52 - 512 88 77 Bozkır Devlet Hastanesi Bozkır, Konya Telefon: (332) 426 10 43 Cihanbeyli Devlet Hastanesi Cihanbeyli , Konya Telefon: (332)...
 3. itfaiyenin numarsı kaçtır

  itfaiyenin numarsı kaçtır

  itfanin numarası kactır acil cevap istiyorum
 4. konya

  konya

  ne türbesi konyadadır
 5. telefon

  telefon

  telefon markası samsung galaxy beam olanlar projeksiyon kullanıyor mu

Sayfayı Paylaş