Mercimek Sevdalıları Gebelik Bekleyenler Hamile Kalmak isteyenler buraya

Allah sag salim kucaginiza verip,anali babali büyütmeyi nasib etsin insallah canim...Ne güzel heyecanlar bunlar,Allah kimseyi mahrum etmesin.Hele ilk bebegin heyeca´ni bir baska...
lara kaç çığlık atılır nasılbağırılır doğumda öğret bize :)[/QUO
Canim,benim hamileligim problemli gecmisti ama dogumum rahatti cok sükür.Hesaplanan dogum tarihinden üc hafta önce sali gecesi kanamam olmustu.Araligin 3ü 1996 buz gibi bir kis gecesiydi.Arabayla 11 km ilerideki hastaneye gittik.Ama yolda öyle filmlerdeki gibi bagirma cagirmam olmadi.Aksine Allah öyle bir sakinlik veriyor ki.Arabanin icinde en sakin bendim:)Neyse hastaneye vardik gece iki gibiydi.Muayene ettiler,dogum baslamis ama daha sürer dediler.Gece yanimda kim kalacak kavgasi basladi.Annem kizkardesime diyor sen git ben kalayim.O da annemi göndermeye calisiyor.Benim icin farketmedi.Yeterki esim kalmasinda:DNeyse,kardesim annemi yolladi ve benimle o kaldi.Kardesimde o zaman 16 yasinda ve bekar:DBana gece boyunca sancilar geliyor gidiyor.Beni öyle görünce kardesim dayanamadi basladi aglamaya:DBende kendi derdimi unutup basladim onu teselli etmeye:DTamam sanciya dayanmak zor ama yaninda olan icin yasayandan daha zor.Velhasil 12 saat sürdü.Ertesi gün öglen saat ikide oglum dünyaya geldi.O kadar uzun sürdügü icin belden asagisini uyusturan igne yapti Dr.Aslinda ben riskleri oldugu icin bu igneye karsiydim ve Dr um yinede yapti.Iyikide yapmis.Böylece sancilari duymadim son evrelerde.Hatta tam biraz uyuyayim diyordum ebe geldi,kontrol etti ve dogum basliyor dedi.Bana en kötü gelen kismi ebenin ve Dr un bebegi cikarmak icin karnima basmalariydi.Anesteziye ragmen onu cok hissettim.Hatta bebek dogduktan sonra ebe bastirmaya devam ediyordu ve bagirdim ona daha ne basiyorsun bebek geldi ya diye.Meger esi gelmedigi icin basiyormus.Sonra esi kendiliginden gelmedi ve beni uyutup Dr cikardi.Sonucta oglum sadece 3 kg oldugu icin kesik yada yirtigim olmadi.Ilk bebekte oluyormus normalde.Iste böyle biraz uzun oldu ama.Birde benim bir arkadasim var,iki kizi var.O da hep söyle derdi bana"filmlerde o bagiran cagiranlar cok abartikli.Ne varmis dogum yapmaya?Afedersin kabiz olmusun gibi Wc ye gitmeye benziyor bence".Dedigim gibi kizlar,herkeste farlik bu isler.Allah herkese kolay dogumlar versin...

canımm benim allah o doğumu bidaha yaşatsın ikinciyide hemen versin sana inş allah oğşunun da bahtını açık etsin ona sağlklı hayırlı bir evlat nasip etsin inş kuşum benimmm

Bu arada silam nisa ve aysegül,hosgeldiniz kizlar:)Dogum hikayemi yazarken gelmissiniz anca yazabiliyorum:D
Aysegülcüm,dün chatboxta yazisirken baglantim kopmustu canim.O yüzden veda edemeden kayboldum...

evet ayşegülüm iyi bi hastanedeki iyi bi doktordu.aylarca ağladım onun yüzünden ama sonraki dr hep aksini söyledi.hiçbir sorun olmadığını söyledi hep umut verdi.

Allah sag salim kucaginiza verip,anali babali büyütmeyi nasib etsin insallah canim...Ne güzel heyecanlar bunlar,Allah kimseyi mahrum etmesin.Hele ilk bebegin heyeca´ni bir baska...

canımm benim allah o doğumu bidaha yaşatsın ikinciyide hemen versin sana inş allah oğşunun da bahtını açık etsin ona sağlklı hayırlı bir evlat nasip etsin inş kuşum benimmm
Sagol birtanem,insallah canim.Allah sana ve diger isteyen herkesede nasib etsin insallah.Hamileyken dogumdan korkardim ama sonra söyle düsündüm:Ne kadar zor olsada bir dogum sonucta en fazla bir gün sürüp gececek ama karsiliginda sahib oldugun sey icin buna katlanmaya deger...

laram canım yazmışın uzun uzun sağol ya.inşaalla oğluna kardeş gelir tez zamanda
Insallah canim benim.Cok duygulandim yaw,sanki tekrar yasamis gibi oldum herseyi.Bebek ciktiktan sonra insanin karni sanki balon gibi sönüyor kizlar,cok ilginc oluyor.Bebek tamamen ciktiktan sonra basardim basardim diyerek sevincten aglamistim...
Basardim basardimi almanca söylemistim,oradaki alman Dr ve ebede anlasinlar diye:D

Son düzenleme:
Sagol birtanem,insallah canim.Allah sana ve diger isteyen herkesede nasib etsin insallah.Hamileyken dogumdan korkardim ama sonra söyle düsündüm:Ne kadar zor olsada bir dogum sonucta en fazla bir gün sürüp gececek ama karsiliginda sahib oldugun sey icin buna katlanmaya deger...
ben de aynen öyle düşünüyorum.nasıl olsa geçecek ve bebeğim o sancılar sayesinde gelecek.ve binlerce yıldır her kadın aynı şeyi yasşıyor ve hayat onlar için de yine devam ediyor.benim onlardan ne farkım var diyorum

Bu arada silam nisa ve aysegül,hosgeldiniz kizlar:)Dogum hikayemi yazarken gelmissiniz anca yazabiliyorum:D
Aysegülcüm,dün chatboxta yazisirken baglantim kopmustu canim.O yüzden veda edemeden kayboldum...

hb tatlımm benimm olsun kuşum önemli diğil zaten habersiz gitmiyceni biliyorum ben seninn yerim seni tontişşş

evet ayşegülüm iyi bi hastanedeki iyi bi doktordu.aylarca ağladım onun yüzünden ama sonraki dr hep aksini söyledi.hiçbir sorun olmadığını söyledi hep umut verdi.

bitanem neresi iyi onun allah aşkına iyi bir dr olsaydı seni yokyere aylarca ağlatmazd çok sinirlendim şimdi gider yolarım odr u haaaaaaaaaaaa

en büyük desteğim sizsiniz aileme içimi dökemiyorum çünkü dayanamıyolar onlarda 8 sene evlat hasreti çekmişler çok zor olduğunu anlıyolar ve bende daha çok kahrolduklarını hissediyorum sen şimdi bir anne adyısn düşünki daha doğmadan en ufak sacıda ona bişey olcak diye endişeleniyosun acıy çekersin dayab,ilğin kadar ama evladını acı çekmesi seni kahreder o yüzden sizi çokkk seviyorum destekleriniz olmasaydı belkide ben şimdi ruh ve sinir hastanesinde tedavi görüyodumm canımsınız benim canımm iyiki varsınzz

Geri