1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Nişantaşı - Türkiye'nin Champs Elysees'i

  Konu, 'Satıyorum & Arıyorum' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  abiyeler ve fiyatları nişantaşı abiye mağazaları nişantaşındaki abiyeler osmanbey abiye mağazaları nişantaşı dükkanları Nişantaşı, dünyanın en ünlü markalarının yer aldığı mağazalarının yanı sıra, art arda açılan kafeterya ve eğlence mekanlarıyla Paris’in ünlü caddesi ’Champs Elysees’ gibi 24 saat yaşayan bir bölge haline geldi. Gayrimenkul fiyatlarının her geçen gün arttığı Nişantaşı’nda en çok pirim yapan yerler mağaza ve kafeteryaya çevrilen zemin katlardaki dükkanlar olurken, fiyatlar binanın üst katlarına çıkıldıkça düşüş gösteriyor.
  1920’li yılların konaklar semti Nişantaşı, yılın her döneminde hareketli günler yaşıyor. Kentsel dönüşüm projelerinin yanı sıra dünyaca ünlü markalarının yoğunlukta bulunduğu Nişantaşı’nda gayrimenkul fiyatları her geçen gün artıyor. Bu da, Nişantaşı’nı İstanbul’daki gelir seviyesi yüksek kesimin çekim merkezi haline getiriyor. Bölgede en çok pirim yapan gayrimenkuller zemin katlardaki dükkanlar oluyor. Fiyatlar binanın üst katlarına çıkıldıkça düşerken, kafeteryaların kiraları 5 bin dolardan başlıyor.
  Dünyanın önde gelen markalarının yer aldığı mağazaların yanı sıra, organize edilen açık hava partileri, peş peşe açılan kafeterya ve eğlence mekanlarıyla Abdi İpekçi Caddesi bir anda, Paris’in ünlü caddesi ’Champs Elysees’ gibi 24 saat yaşayan bir cadde konumuna geldi. Bölgedeki tarihi konaklarda gerçekleştirilen restarasyon çalışmalarının da Nişantaşı’ndaki gayrimenkul fiyatlarının artmasında önemli rol oynadığı belirtiliyor.
  Kafeteryalar da canlandı

  İstanbul’un önde gelen bölgelerinden Nişantaşı, gerek kafeterya ve barları, gerekse ünlü markaların mağazalarıyla dolu sokakları ve tarihi konaklarıyla İstanbul’da her geçen gün prim yapan bölgelerin başında geliyor. Bölgenin en ünlü caddelerinden Abdi İpekçi, yeni açılan kafeterya ve barlarıyla artık İstanbul’un gece ve gündüz çekim merkezi konumuna geldi. Bu da emlak fiyatları ve kira bedellerinde önemli artışlara yol açtı. Abdi İpekçi Caddesi’nde bugün, 100 metrekarelik mağazaların kiraları 10 bin dolardan başlarken, mağazaların fiyatları da 2 milyon dolara kadar çıkabiliyor. Abdi İpekçi’de bundan, konut fiyatları da nasibini alıyor. 140 metrekarelik dairelerin 1500 YTL’yle 3 bin 500 YTL arasında kiralandığı bölgede, satılık konutlar 200 bin dolardan başlıyor. Bölgede çok az deniz manzaralı daire bulunması, boğaz manzaralı evlerin fiyatlarını da etkiliyor. Bu evlerin fiyatı, 800 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında değişiyor.
  En fazla talep zemin katlara

  Dünyanın önde gelen Tommy, Lecoste, Boss, Armani, Marks and Spencer gibi markalarının vitrinleriyle aydınlanan Vali Konağı ve Rumeli Caddesi’nde en fazla primi zemin katlardaki mağazalar yapıyor. Aynı binada bulunan mağaza ve büroların fiyatları, katlara göre değişiyor. Kat faktörünün fiyatlara etkisi, yüzde 70’e kadar çıkabiliyor. 150 metrekarelik bir zemin katın kirası 10 bin dolarken aynı binada beşinci katta yer alarn ofisin kira bedeli 3 bin dolara kadar düşebiliyor.
  Vali Konağı ve Rumeli Caddesi’nde mağazaların kiraları 5 bin dolardan başlayıp 15 bin dolara kadar çıkabiliyor. Bu mağazaların fiyatları, yerine göre 5 milyon dolara kadar çıkabiliyor.
  Alışveriş turisti geliyor

  Dünyaca ünlü markaların mağazaları, restoran ve kafeleriyle turizminde merkezi olmayı başaran Nişantaşı özellikle yaz aylarında gece eğlencelerinin vazgeçilmez adresi oluyor. 1920’li yılların konaklar semti Nişantaşı’na her yıl yüzlerce turist geliyor. Bu turizm daha çok alışveriş turizmi olsa da bölgedeki eğlence merkezleri yabancıların da ilgi odağı haline geliyor.
  80 bin dolara ev

  Son yıllarda İstanbul’daki tekstil firmalarının toptan satışlarını yapabilmek için seçtiği mekanlar arasına giren Nişantaşı Şair Nigar Sokak’ta ise fiyatlar Vali Konağı, Rumeli ve Abdi İpekçi Caddesi’ne oranla biraz daha makul seviyelerde bulunuyor. Tekstilcilerin rağbet ettiği Şair Nigar Sokak’ta kiralık dükkanların fiyatları 3 bin dolar ile 7 bin dolar arasında değişiyor. Konut fiyatlarınında nispeten ucuz olduğu bölgede 120 metrekarelik dairelerin fiyatı, 150 bin ile 200 bin dolar arasında değişiyor. Osmanbey ve Teşvikiye de cazibesini koruyor. Hüsrev Gerede Caddesi’ndeki Boğaz manzaralı, kalın duvarlı eski Rum apartmanları, yenilendikçe prim yapmaya devam ediyor.
  Nişantaşı’nda gayrimenkul fiyatlarının uygun seviyelerde bulunduğu Pangaltı’da 80 bin dolara ev bulmak mümkün. Kiralık dairelerin de 600 YTL’ye kadar bulunabildiği semtte dükkan kiraları da 1500 YTL ile 3 bin dolar arasında değişiyor.
  Trafik ve otopark büyük sorun

  Bugün Nişantaşı’nın en büyük sorunu ise trafik ve otopark oluyor. Daha çok dar sokakların bulunduğu bölgede konut sahiplerinin otomobillerini park edeceği alanlar kısıtlı. Yol kenarlarına park edilemeyecek kadar dar sokakların bulunduğu bölgede akşam ve gündüz saatlerinde de trafik oldukça büyük bir problem oluyor. Belediyenin bu konuda bazı çalışmaları bulunsa da Nişantaşı sakinleri birçok yolun trafiğe kapanmasını istiyor. Şişli Belediyesi ise bölgedeki trafik sorunu için yeni yeni çözümler üretiyor. Yetkililer Vali Konağı ve Rumeli Caddesi’nde yoğunlaşan trafiğin tek çözümü olarak tünel yola işaret ediyor. Belediye tarafından bölgenin otopark sorunu da giderilmeye başlandı. Birçok yerde açılan yeni otoparklar Nişantaşı sakinlerinin bir nebze de olsa nefes almasını sağlıyor.
  Yüzlerce konak yenilendi

  Yetkililer Nişantaşı’nın tarihi konakları ve konumu açısından İstanbul için önemli bir semt olduğuna işaret ediyor. Belediye ise kentsel dönüşüm projelerini bu bölgede hızla gerçekleştiriyor. Özellikle bölgeye zaman zaman oldukça fazla turist çeken Nişantaşı’nda bölgedeki konaklar yenilenerek turizme kazandırılmaya çalışılıyor. Bunun yanı sıra caddelerin daha güzel görünmesi için de birçok bina restore ediliyor. Turistlerin bile Paris’in ünlü caddesi ’Champs Elysees’a benzettikleri Nişantaşı’nın daha güzel görünmesi için bugüne kadar yüzlerce konak restore edildi. Belediye ise bölgede en çok Abdi İpekçi Caddesi’ne yoğunlaşıyor. Buradaki kafeterya ve barlara bir çeki düzen veren belediye yaz aylarında bölgenin çekim merkezi olması için çalışıyor.
   
Nişantaşı - Türkiye'nin Champs Elysees'i konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Caraibi - nişantaşı

  Caraibi - nişantaşı

  caraibi nişantaşı Sektör : Güzellik ve Bakım Kategori : Cilt Bakım Ürünleri Firma Adı : CARAİBİ - NİŞANTAŞI...
 2. Midpoint - Nişantaşı

  Midpoint - Nişantaşı

  midpoint nişantaşı midpoint menü menü fiyatları fiyat listesi fiyatlar (0212) 219 94 01 Yer : Nişantaşı Adres : Abdi İpekçi Caddesi Kızılkaya Apartmanı No : 59 Nişantaşı Ücret : TLTL Kredi Kartı : Visa-Master Park : VAR Web : MIDPOINT
 3. Panini Nişantaşı

  Panini Nişantaşı

  panini nişantaşı 0212 234 81 61 Yer : Nişantaşı Adres : Mim Kemal Öke Cad. 1/D, Nişantaşı Ücret : TLTL Kredi Kartı : Visa-Master Park : VAR Web : nic.tr: alan adı duraklatılmış.. Pazar hariç her gün 09.00 - 00.00 arasında açık.
 4. The North Shield / Nişantaşı

  The North Shield / Nişantaşı

  north shield nişantaşı 0212 246 48 46 Yer: Nişantaşı Adres: Abdi İpekçi Cad. No:40/1-2 Nişantaşı İstanbul Ücret: TLTL Kredi Kartı: Butun Kartlar Gecerli...
 5. Epiderm Nişantaşı İletişim Bilgileri

  Epiderm Nişantaşı İletişim Bilgileri

  epiderm, nişantaşı, yeri, iletişim bilgileri, nerede, ile ilgili bilgiler burada melekler Sadece Lazer Epilasyon uygulanan, epilasyon konusuna odaklanmış ve uzmanlaşmış bir kuruluş olan Epiderm'de bunun dışında uygulama yapılmıyor melekler.:) Son teknoloji Amerikan FDA onaylı CYNOSURE Apogee 5500 Elite Lazer Epilasyon sistemi kullanılan Epiderm Estetik merkezine ulaşmanız için iletişim...

Sayfayı Paylaş