Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  peygamberimiz(S.A.V)'den kur'an ile ilgili hadisleri:

  Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  kuran ile ilgili hadisler kuranla ilgili hadisler peygamberimiz ile peygamberimizin kuranla hadisleri peygamberimizle Resülüllah S.A.V. Ashabına hitaben buyurduki:
  ---Ashabım, siz Allah'tan başka ibadete layık kimsenin olmadığına şahitlik etmezmisiniz.?
  Ashabı Kiram dedilerki:
  ---Evet, ederiz ey Allah'ın Resulü.
  Bunun üzerine Resulüllah şöyle buyurdu:
  ---Bu Kur'an,ın bir ucu Allah'ın kudret elinde, diğer ucuda sizdedir. Ona sıkıca sarılınız. Şüphesiz Cenab-ı Hak siz kur'an la amel ettikten sonra sizi sapıtmaz ve sizde helak olmazsınız.

  PEYGAMBERİMİZ (s.a.v) BUYURUYORKİ:

  "Bu kur'an bir şefaatçi olup, kıyamette şefaati kabul olacak,tır. Yine şikayeti de önemi büyük olan bir şikayetçidir. Kendisine yapışanı tutar ve cennet tarafına gider. Kendisiyle amelden yüz çevireni de cehennem ateşine sevkeder." "Kur'an okuyan ve onu gereğiyle amel eden kimsenin annesine ve babasına kıyamet gününde ışığı ve aydınlığı dünya evlerinde var olan güneş ışığından daha parlak bir taç giydirilir.(Hal böyle iken) ya kur'an ile amel edenin kendisine(giydirilecek olan tacın) nasıl olacağını düşün."
  "Bu (yüce kitap olan) Kur'an Allah'ın bir ziyafetidir. O halde sizde elinizden geldiğince Allah'ın hediyesini kabul ediniz. Bu kur'an Allahü Zülcelal'in açık bir nuru, sağlam ipi ve şifasıdır. Cenab-ı Hak onun her harfine on sevap ihsan eder. Biliniz (dikkat edin) ki, elif, lam, mim'in tek harf olduğunu söylemiyorum. Elif ayrı bir harf, lam ayrı bir harf, mim' de ayrı bir harftir."
  "Yakın zamanda bir fitne zuhur edecektir. (İnsanları) ancak Allah'ın kitabı kurtarır. Onunla amel eden kurtuluşa erer. Çünkü onda sizden evvel olanların eserleri ile sizden sonra meydana gelecek haberler ve aranızdaki hükümler mevcuttur. Allah'ı Zülcelal onu terkeden (ondan yüz çeviren) zorbaları helak eder."
  "Kur'an öyle bir kitaptır ki, onu cinler duyunca onun hükmünden yüz çevirmezler. Onlar Cin suresinde de beyan buyrulduğu gibi:
  Bizler insan sözlerine benzemiyen acaib, insanları dinde ve dünyada hayra, iyiliğe götüren bir kur'an,ı duyduk ve ona (Hak kitap olduğu hususunda) iman ettik. Artık bundan sonra Rabbimize hiçbir şeyi şirk (ortak) koşmayız dediler.   
 2. Ayışık

  Ayışık Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2008
  Mesajlar:
  2.241
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  adana
  Cevap: peygamberimiz(S.A.V)'den kur'an ile ilgili hadisleri:
  elerine emeğine sağlık
   
 3. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  ya iyi ama aha kısa olamaz mı???
   
peygamberimiz(S.A.V)'den kur'an ile ilgili hadisleri: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. "AHLAK" ile ilgili hadisler

  "AHLAK" ile ilgili hadisler

  güzel ahlakla ilgili hadisler ahlakla ilgili hadisler güzel ahlak ile ahlak ile ayet ve Ahlakınızı güzelleştiriniz) [İbni Lal] (Sizin imanca en güzeliniz, ahlakça en güzel olanınızdır.) [Hakim] (Ya Rabbi senden, sıhhat, afiyet ve güzel ahlak dilerim.) [Harâiti] (Ben ancak güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim.) [Beyheki] (Güzel ahlak, büyük günahları, suyun kirleri temizlemesi gibi...
 2. EDEP ile ilgili hadisler

  EDEP ile ilgili hadisler

  edeple ilgili hadisler edeple ilgili ayetler edep ile ayetler edep ve haya ile hadisler UTANMA DUYGUSU (HAYÂ), DEĞERİ VE BU DUYGUYA SAHİP OLMAYA TEŞVİK ETMEK 682. İbni Ömer radıyallâhu anhümâ’dan rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem, utangaç kardeşine bu huyunu terketmesini söyleyen Medine’li bir müslümanın yanından geçerken ona: “Onu kendi haline bırak; zira hayâ...
 3. Bazı Peygamberlerin Fazileti İle İlgili Hadisler

  Bazı Peygamberlerin Fazileti İle İlgili Hadisler

  peygamberlere iman ile ilgili hadisler peygamberlerle ilgili hadisler HZ. İBRAHİM ALEYHİSSELÂM VE OĞLU 4305 - Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'a bir adam gelip: "Ey Hayru'l-Beriyye (yaratılmışların en hayırlısı)" diye hitabetmişti. Aleyhissalatu vesselam hemen müdahale etti: "Bu söylediğin İbrahim aleyhisselâm(ın vasfı)dır."...
 4. Kötülük İle İlgili Hadisler

  Kötülük İle İlgili Hadisler

  Kötülük İle İlgili Hadisler var mı sizde? Selam millet Kötülük İle İlgili Hadisler ve bilgiler istiyorum sizden ve rica ediyorum inş sorumu yanıtsız bırakmazsınız.
 5. Fakirlik İle İlgili Hadisler

  Fakirlik İle İlgili Hadisler

  Fakirlik İle İlgili Hadisler hakkında konu açmanızı rica ediyorum. Hayırlı ve iyi günler olsun hepimize kardeşlerim.

Sayfayı Paylaş