Prostat enfeksiyonu iltihabı

nisan

Yeni Üye
Üye
Prostat enfeksiyonu iltihabı
prostat iltihabı tedavisi prostatit bitkisel tedavi prostat iltihabı bitkisel tedavi kronik prostatit belirtileri
PROSTATİT
Prostatit terimi, birkaç ayrı sendromdur.Bunlar :
1- Akut bakteriyel prostatit,
2- Kronik bakteriyel prostatit,
3- Nonbakteriyel prostatit
3-a)Enflamasyonlu Nonbakteriyel prostatit
3-b)Enflamasyonsuz Nonbakteriyel prostatit
4- Asemptomatik prostat enflamasyonu
AKUT PROSTATİT
Akut prostatit prostat bezimim enfeksiyonudur. Hastalarda yüksek ateş, titreme, ağrı, sık idrara çıkma, ani sıkışma hissi, idrar yaparken yanma, halsizlik vardır. Hastaların çoğu idrar yapma zorluğu çekerler. Hastaların hastaneye yatırılmaları gerekir. Serum ve antibiyotik tedavisi başlanır. Ayrıca ağrı kesici, antienflamatuar tedavi yapılır.
Hastanın ateşi düşüp şikayetleri geçtikten sonra bile oral antibiyotik tedavisine 30 gün süreyle devam edilmelidir.
KRONİK PROSTATİT
Kronik prostatitli hastalarda ağrı, sık idrara çıkma, ani sıkışma hissi, idrar yaparken yanma gibi belirtiler vardır. Ateş olmaz. Prostatik sıvıda bol miktarda lökosit saptanır. Orta idrardan yapılan kültür temiz çıkarken, prostatik masajla alınan sıvının kültürü veya masaj sonrası alınan idrarın kültüründe üreme olması tanı koydurur. Kronik prostatitin tedavisi oldukça problemlidir. Üriner enfeksiyonlarda etkili olan ilaçlar kronik prostatitte etkili olmayabilmektedir. Trimetoprim-sulfometoksazol ile 4-16 haftalık tedavi, %30-40 oranında kür sağlamaktadır. Kültürleri pozitif olmaya devam eden hastalar için 6-8 aylık tedaviler gerekebilir. Ancak antibiyotikler kesildikten sonra tekrarlama olabilmektedir. Böyle hastalar devamlı baskılayıcı antibiyotik tedavisinden yararlanabilir. Örneğin trimetoprim-sulfometoksazol�ün normal tabletinden günde bir adet veya nitrofurantoin100 mg., günde 2 veya 4 kez kullanılabilir.
NONBAKTERİYEL PROSTATİT
En yaygın prostatit sendromudur Prostatın bilinmeyen bir nedenle enflamasyonudur. Aynı kronik prostattaki gibi ağrı, sık idrara çıkma, ani sıkışma hissi, idrar yaparken yanma gibi belirtiler vardır. Bu hastaların kültürleri negatiftir ve üriner sistem enfeksiyonları yoktur. 2-4 hafta süreyle doksisiklin veya eritromisinle tedavi yararlı olabilir. Şikayetlerin düzelmesinde antienflamatuar ajanlar ve antikolinerjikler faydalı olabilir.
ASEMPTOMATİK PROSTAT ENFLAMOSYONU
Çok az idrar yakınmaları ve pelvik ağrı, ASEMPTOMATİK PROSTAT ENFLAMASYONU için karakteristiktir. Hastalar genellikle 20-45 yaşlarındadır. Prostatik sekresyonda enflamasyon hücreleri yoktur ve enfeksiyon saptanmaz. Nedeni; işeme esnasında mesane boynu ve sfinkterin gevşemesini önleyen bir fonksiyonel bozukluk olabilir..
Antibiyotikler etkili değildir. Alfa adrenerjik blokerler işemeyi kolaylaştırırlar. Diazm ve kas gevşeticiler faydalı olabilir.
 
KRONİK PROSTATİT SEMPTOMLARI ve BİTKİSEL KÜRMERHABA

Sayın arkadaşlar sizlere kendi yaşadığım; hasta ve kronik prostatit şikayetleri ile ilgili bazı
bilgiler vermek istiyorum


---- Eğer idrar yaparken yanma

---- İdrarı tam boşaltamama

---- Sürekli idrar varmış gibi bir his

---- Çok sık idrara gitme isteği

---- İdrar yaparken zorlanma ve kesik kesik idrar yapma

---- İdrar kalibresinin ve tazyikinin azalması

---- Penisin ucuna doğru sürekli bir sızlama hissetme

---- Penis kökü ile makat arasında ağrı

---- Kasıklarda ağrı

---- Ağrılı boşalma ve boşalma sonrası yanma,

---- Dizlerle kuyruk sokumu arasındaki bölgede ,ağrı ,sızlama veya üşüme hissi

---- Bu semptomlarla birlikte başlayan cinsel sorunlar

Yukarıda belirtmiş olduğum semptomlardan birkaçını veya hepsini sürekli olarak yaşıyorsanız ;;;;

KRONİK PROSTATİT hastası olmanız olasılığı çok yüksektir.(Kesin teşhis için mutlaka uzman bir doktora danışınız)

Prostat bezinizin deformasyonu,sertliği ve ödemden dolayı şişliği geçmedikçe şikayetleriniz GEÇMEZ.

Prostat bezinizin bu deformasyonu,sertliği ve şişliği ortadan kalktığı zaman göreceksiniz ki bütün bu semptomlarınız yavaş yavaş geçecek ve normal yaşantınıza geri döneceksiniz.

Ben kronik prostatiltihabi hastalığını 16 yılı tüm bu semptomları çok şiddetli olmak üzere toplam 26 yıl yaşadım.

Bu süre içinde 2 kez kolonoskopi.4 kez rektoskopi.1 kez defakografi.sayısını unuttuğum ultrason.tahlil yaptırdım.Herşey normal fakat ben çok kötüydüm.

Kullandığım BİTKİSEL KÜRLE prostat bezimin sertliği.deformasyonu ve şişliği azalınca tüm şikayetler çok şükür yavaş yavaş ortadan kalktı.


BİTKİSEL KÜR Kronik prostatitin semptomlarını gidererek normal yaşantınıza devam etmenizi sağlıyor.
Sık sık idrara gitme ,idrar yaparken zorlanma, idrarda yanma,idrar yapamama, idrar bitince sıkışıklık hissi olması penisin kökünde ve ucunda ağrı ve yanma, makat bölgesinde ağrı ve yanma ,kasıklarda ağrı, sancılı boşalma ,boşalma sonrası yanma,cinsel isteksizlik gibi semptomları gidermektedir.


Sayın arkadaşlar bu hastalık adı üstünde kronik prostatit.Yıllarca yerleşen şikayetlerin bir anda geçmesini bekleyemeyiz. Sabırlı ve disiplinli bir şekilde mücadele edersek sağlığımıza kavuşabiliriz.

Herkese acil şifalar dilerim

Kimyager EROĞLU

0-533-427 77 86


kimyager1960@hotmail.com
 
Geri
Üst