Sorumsuzluk

M

Misafir

Forum Okuru
Sorumsuzluk
sorumsuz nickler sorumsuzluk
Sorumsuzluk Hastalığı
Sorumluluk sahibi olmak kişinin davranışı hakkında cevap vermesi anlamına gelen geleneksel bir değerdir. Eğer soru sormak gerekirse yada bir şeyler ters giderse, sorumluluk sahibi kişinin üstlenmesi beklenir. "henüz bitmedi" ve "henüz bitiremedim" ifadeleri arasında önemli bir fark var. Yaptıklarınız ve yapamadıkarınız için sorumluluğu üstlenmeniz karakterli olmanın en önemli işaretidir.

Sorumsuz insanlar bahaneler arasında dolanır, başkalarını ve içinde bulundukları şartları suçlarlar, çok az iş üretir, işlerin yürümesini engeller, anlamamış görünür ve yardıma muhtaç insanı oynarlar. Kapılarının, bilgisayarlarının, dosyaların, argonun ve başka insanların arkasına saklanarak bilmiyormuş gibi davranırlar. "Bilmiyordum, "Orda değildim," "Zamanım yok," "Benim işim değil ," Napalım ben böyle bir insanım," "Kimse bana söylemedi," "Kimseye zararım yok," ve "Ben sadece emirleri yerine getiriyorum." gibi laflar sarfederler. Sorumsuz insanlar hareket etmekte çok yavaş ama şikayet etmekte çok hızlıdırlar. Firmalarda sorumsuzluk oldukça bulaşıcı bir hastalıktır.

Geri