1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.301
    Ödül Puanları:
    113

sübye tarifi

Konu, 'Deniz Ürünleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

sübye tarifi subye sübye nasıl pişirilir nasıl yapılır 1 ila 2 kilo kadar sübyeyi temizleyebilyosanız kendiniz bilmiyorsanız balıkçınıza temizletin(dişlerinin çıkması gerekior)hepsinin mürekkep keselerin aldırın ama 2 tanesininkini bıraktırın çünkü yemeğin içine karışacak.iri parçalar halinede doğradığınız sübyeyi tencereye koyun.üzerine bir şişe maden suyu-bir bardak sirke yada şarap-bir tatlı kaşığı şeker-bir tatlı kaşığı tuz-bir bardak zeytinyağı koyun.ayırdığınız 2 mürekkep kesesini patlatıp onlarıda üstüne dökün yarım bardakta su ilave edip kısık ateşte yumuşayana kadar pişirin. (bardak ölçüsü rakı bardağı)bu tarif gemici usulü sübye tarifidir.yemek piştiğinde içindeki mürkkepten dolayı siyah olacak.ama görüntüsüne aldanmayın lezzeti gerçekten enfestir.

sübye tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tarif

Tarif

Tarif Adamın biri, ilk defa gittiği küçük bir kasabada şaşkın şaşkın gezindikten sonra yol kenarında duran bir arabanın yanına sokulmuş ve arka koltukta tek başına oturan çocuğa: - Buraların yabancısıyım, demiş. Parkın hemen yanı başındaki fırını arıyorum, çok yakın olduğunu söylediler. Çocuk, arabanın penceresini iyice açtıktan sonra: - Ben de buraya ilk defa geliyorum, demiş. Ama sağ...
  2. Pide Tarifleri

Pide Tarifleri

pide tarifi pide tarifleri pıde tarıfı pıde tarıflerı kıymalı tarifi pide tarifi,pide tarif,pide tarifleri,pide tarifi oktay usta,pide tarifleri resimli,pide tarifi resimli, Türk mutfaklarında bir çok çeşide sahiptir pideler. Yapımı da isterseniz çok pratiktir. Tabi fırına gönderirseniz :D:D Yok şayet evde yapacak olursanız ise o pratik kelimesini unutalım :D:D Ama ne şekilde olursa olsun,...
  3. Çörek Tarifleri

Çörek Tarifleri

çörek tarifi,çörek tarifi resimli,çörek tarifleri oktay usta,çörek tarifleri resimli,çörek tarifler Çay saatlerine eşlik eden ve çocuklarımızın çok sevdiği çörek tariflerini sunuyoruz Melek'ler:) 5 çayına bekleriz, tüm Melek'leri :D:D Kıymalı Ay Çöreği MALZEMELER 750 gr. (6 bardak) un. 50 gr. (2 yemek kaşığı dolu) yaş maya ya da 10 gr. (1 yemek kaşığı dolu) kuru maya. 1 bardak ılık...
  4. pandispanya tarifleri

pandispanya tarifleri

pandispanya, tarifi, malzemeleri, çeşitleri, resmi, aradığınız herşey burda meleklerim... ben pastayı hazır almayı sevmiyenlerdenim herşeyini ince ayrıntısına kadar kendim hazırlamalıyım oğlumda bu ara pasta diye tutturmaya başladı ee bende durumuyum yaptım tabiki.oğlumun yedikten sonraki ifadesi şuydu" hım yezzetli olmuş anne beğendim". bende diğer meliş anneler için pastanın...

Sayfayı Paylaş