1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  tok karnına denize girmek tehlikeli!

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  denize hangi saatlerde girilir denize hangi saatlerde girilmeli Sıcak havanın sağlık üzerinde olumsuz etkilerine karşı uzmanlar vatandaşları uyarıyor. Denize ya da havuza tok karnına girmenin olumsuz etkileri olduğunu vurgulayan uzmanlar, mümkünse yemekten en az iki saat sonra suya girilmesi gerektiğini belirtti.

  Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. İbrahim Erdinç, aşırı sıcaklarda, yemek yedikten hemen sonra denize girilmemesi gerektiğini belirtti. Özellikle kalp hastası olan ya da hastalık riski taşıyan kişilerin daha dikkatli olması gerektiğini ifade eden Op. Dr. Erdinç, "Tok karnına ve özellikle çok sıcak havda denize girmek ya da vücut yükünden fazla kuvvet uygulamak sağlık açısından risk taşıyabilir. " dedi.

  Sıcak havada fazla yemek yemenin veya aşırı yağlı ve hazmı zor yemek yemenin vücudun metabolizmasını hızlandıracağı için , kalbe aşırı yük bineceğini ve kalbin zorlanmasına neden olacağını belirten Erdinç, "Kalp rahatsızlığı ya da hipertansiyonu olan kişilerde kalpte yorulma ve zorlanma meydana gelir. Bu nedenle yemek yedikten en az iki saat sonra denize ya da havuza girilmeli, kalp rahatsızlığı olan ya da risk taşıyan kişiler fazla efor sarfetmemeli, suya girilecekse bu saatler 10. 00 ile 16. 00 dışındaki saatler olmalıdır" dedi.   
tok karnına denize girmek tehlikeli! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hormon testi tok karnına yapılırmı???

  hormon testi tok karnına yapılırmı???

  arkadaşlar hormon testi tok karnına yapılırmı yani aç olduğumuza göre çok fark olurmu değerlerde ve ayrıca prolaktin seviyesi 11 olması normalmii?
 2. bu şeker yuklemesı aç karnına yada tok karnına fark eder mi?

  bu şeker yuklemesı aç karnına yada tok karnına fark eder mi?

  bu şeker yuklemesı aç karnına yada tok karnına fark eder mi?randevum ögleden sonra eger acsa o saate kadar nasıl ac beklerım.bebek şimdiden açıktı sanırım.karnım kazınıo.
 3. Denize Girmek Sinüzite Birebir!

  Denize Girmek Sinüzite Birebir!

  sinüzit için deniz suyu denize girmek sinüzite iyi gelir mi Sevgili melekler, yaz mevsiminin gelmesiyle deniz sezonunun açılması sinüziti olanlara ilaç gibi geliyor. Medical Park Tarsus Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Haktan Ergin Bağış'ın da yaptığı açıklamalara göre deniz suyu sinüzite birebir. Tuz oranı yüksek deniz suyunun sinüslerde meydana gelen iltihaba bağlı ödemi...
 4. Denize Lensle Girmek Sakıncalımıdır?

  Denize Lensle Girmek Sakıncalımıdır?

  denize lensle girmek zararlımıdır,denize lensle girmek sakıncalımıdır,gözünde lensle denize girilirmi,denize lensle girme hakkında bilgiler Kontakt lensin yapısının bozulması veya gözüzerinde oluşturduğu değişikliklere bağlı komplikasyonların en sık görülen sorunlar olduğunu dile getiren prof.Küçükerdönmez, şunları söyledi: "Kontakt lensler gözümüzde bazı değişikliklere yol açar,...
 5. Tesettürlü haşemayla denize girmek caizmi?

  Tesettürlü haşemayla denize girmek caizmi?

  Kadınların tam tesettürlü haşema ile bayanlarla beraber denize girmesi niye caiz değildir? CEVAP Kadınlara pantolon ve benzeri şeyleri, başkalarının yanında giymesi caiz olmaz. Bir de suya girince haşema ıslanıp yapışabilir. Saliha kadının, saliha kadına göbek ile diz arasını göstermesi haram olur. İnce ve vücuda yapışık elbise yok hükmündedir. Fâsık ve gayrimüslim kadınlara vücudunu...

Sayfayı Paylaş