Trewavas Çiklit (Labeotropheus trewavasae)

E

EspanOL

Forum Okuru
Trewavas Çiklit (Labeotropheus trewavasae)
benekli çiklet turuncu ciklet balığı ciklet balığı hamilelik belirtileri turuncu benekli

Yaşadığı Yer:Afrika malawi gölünde yaşarlar.Malawi kıyılarının mbuna bölgesinde yaşamlarını sürdürürler.Aşağıdaki haritada Trewavas ın yaşam alanı gösterilmektedir.


Cinsiyet:Erkeklerin anal yüzgeçlerinde yumurta benekleri vardir. Erkekler mavi disiler ise sari ve turuncu renkte olurlar.Aşağıdaki örnektekten dişi-erkek ayrımı kolaylıkla bilgiye göre yapılabilir.

Üreme:Ağızda yalşaık 20-21 gün kadar kuluçkaya yatırır.Sarı prensesler kadar 20-40 arasında yumurta verebilirler.

Beslenme: Genellikle bitkisel ağırlıklı yem yapılmalıdır.Malawi kayalıklarındada yeşil yosun ve algleri yerler.Yemleri severek tüketirler.

Su şartları-Sıcaklık:pH:7.0-8.5 olmali, akvaryumun isisi 22-25 C arasindaki bir isida sabit tutulmalidir. 200 litrelik akvaryumlarda rahatça gelisirler.Akvaryumda bol kayalık ve saklanabilecekleri yerler olursa tüm cikletler açısından faydalı olacaktır.

Genel Yorum:Sert sulardan hoşlanırlar.25 derecede rahatça yaşayabilirler.Dayanıklı bir balık olduğu kanıtlanmamıştır.Genellikle saldırgan bir tutum içerisindedir.14 cm ye kadar büyüyebilme özellikleri vardır.

Kişisel Yorum:Özellikle bu balığın ağız kısmı bana çok hoş geliyor.

pH:7.0-8.5 olmali, akvaryumun isisi 22-25 C arasindaki bir isida sabit tutulmalidir. En az 100 litrede beslenmelidir.Geniş hacme ihtiyaç duyar tüm cikletler gibi. 
Geri
Üst