Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Vücutta beliren Çatlaklar

  Konu, 'Estetik-Plastik-Cerrahi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  çatlaklı ünlüler ünlülerin çatlakları vücut yırtıkları ünlülerin vücut çatlakları olan ünlüler Çatlak, ‘derinin en sağlam kısmı olan dermis tabakasının yırtığı’dır. Buranın tamiri maalesef lazerle veya başka uygulamalarla mümkün olmamaktadır.

  Aşırı kilo almamak, sağlıklı beslenmek, vücudunda yapısal olarak şekil bozukluğu gösteren yağ toplanmaları varsa genç kızlarda bunları yağ emme metotları ile azaltmak, çatlaklara karşı alınabilecek bazı etkili tedbirlerdir.

  Örneğin, basen ve bacaklarda yağ çıkıntıları olan bir kişi hamilelik veya aşırı kalori almaktan şişmanlayacak olursa, en fazla bu çıkıntılı kısımlar yağ toplayacak ve deri içerden gelen basınca dayanamayıp çatlayacaktır.

  Bu nedenle, kadınlara doğum yapmadan önce ‘liposuction’ yaptırmalarını ve bu şekilde çatlaklara karşı önlem almalarını tavsiye ediyorum.

  Vücuttaki çatlakların ameliyatla veya alternatif başka yöntemlerle tedavisi mümkün mü?

  Çatlakların tedavisi günümüz imkânlarıyla maalesef şu anda mümkün değil. Bizim kliniklerimizde dokuz değişik lazer bulunuyor, bunların bazılarında çatlakların tedavisinin de yapıldığı iddia ediliyor.

  Ancak, bu kesinlikle doğru değildir. Bunu hastalarımıza her fırsatta açıklıyoruz.
   
Vücutta beliren Çatlaklar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Vücuttaki çatlaklara son!

  Vücuttaki çatlaklara son!

  kortizonun vücuttan atılması kortizonun vücuttan atılma süresi çatlak tedavisi izmir lazerle çatlak tedavisi izmir izmirde Uzmanlar, çatlakların büyüme çağındaki genç kızlarda, gebelerde ve kortizon tedavisi sonucunda ortaya çıkabileceğini belirtiyor. Vücut çatlaklarını tıpkı birer yara izi gibi değerlendirmek mümkün. Cilt aşırı derecede basınçla karşılaştığında yıpranır. Dolayısıyla...
 2. Vücut çatlaklarını önlemek için öneriler

  Vücut çatlaklarını önlemek için öneriler

  çatlaklara ne iyi gelir çatlaklara iyi gelen yağlar vücut çatlakları doğum çatlaklarına gelen yağlar hangi yağ gelir İşte çatlaklar için öneriler… Uzmanlar, çatlakların büyüme çağındaki genç kızlarda, gebelerde ve kortizon tedavisi sonucunda ortaya çıkabileceğini belirtiyor. Vücut çatlaklarını tıpkı birer yara izi gibi değerlendirmek mümkün. Cilt aşırı derecede basınçla karşılaştığında...
 3. Vücut çatlakları çözümsüz değil

  Vücut çatlakları çözümsüz değil

  büyüme çatlakları çatlak azaltma çatlaklarından kurtulan varmı çatlaklardan kurtulanlar Çatlaklar nasıl oluşur ve vücudun hangi bölümlerinde daha sık görülür? Oluşumunu önlemek ve mevcut olanları tedavi etmek mümkün mü? Uzmanlar, çatlakların büyüme çağındaki genç kızlarda, gebelerde ve kortizon tedavisi sonucunda ortaya çıkabileceğini belirtiyor. Vücut çatlaklarını tıpkı birer yara...
 4. Kızlar Vücuttaki Çatlaklar Geçer mi?

  Kızlar Vücuttaki Çatlaklar Geçer mi?

  Selam kızlar. Benim vücudumda çatlaklar var ve bu çatlaklar artık canımı sıkmaya başladı yaz geldi insan ister istemez vücudunu gösteriyor ama gel gör ki benim ki çatlak:S Acaba Vücuttaki Çatlaklar Geçer mi?
 5. Vücut çatlakları için mucizevi iksirler

  Vücut çatlakları için mucizevi iksirler

  Sık sık kilo alıp vermeyle oluşan vücut çatlakları tüm kadınların korkusu rüyasıdır. Ve genellikle çatlaklar oluştuktan sonra tedavi yöntemi olmadığı söylenir. Ancak şimdi vereceğim tarifle çatlaklarınızdan doğal yollarla kurtulabilmeniz mümkün ! Aloe vera jeli ve hindistan cevizi yağı ayrı ayrı cilt bakımında ve tedavisinde kullanılan çok değerli yağlardır. İşte bu ikisini harmanlayarak yeni...

Sayfayı Paylaş