1. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany

  Yabancılar banka hissesi satıyor

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

  Küresel kriz ve siyasi belirsizlik borsanın kimyasını bozdu. En büyük darbeyi bankalar aldı.
  Risk algılamasının arttığı yılbaşından bu yana, dünyanın en fazla düşen borsaları arasında ilk sıralarda yer alan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda yabancı satışı hızlandı.
  2006 ve 2007 yıllarındaki İMKB'de toplam 5.6 milyar dolarlık net alım yapan yabancılar, bu yılın ilk beş ayında ise 1.2 milyar dolarlık net satış gerçekleştirdi. Yabancıların İMKB'de 2007 sonunda yüzde 72,37 olan payları, bu yıl yüzde 69,69'a geriledi.
  Yabancı yatırımcıların bu yıl özellikle Akbank, Garanti Bankası, Vakıfbank ve İş Bankası'nda yüklü miktarda satış yaptı. Yabancılar bu yılın ilk beş ayında Akbank'ta 256.1, Garanti Bankası'nda 255.6, Vakıfbank'ta 158.7, İş Bankası C hisselerinde ise 129.3 milyon dolarlık net satış gerçekleştirdi. Yabancıların 4 hissedeki toplam net satışları ise 800 milyon dolar oldu.

  Hisseler hızlı düştü

  Yabancı yatırımcıların yoğun satış yaptığı hisselerde, bu yıl önemli düşüşler gözlendi. Yılbaşından bu yana kadar olan yaklaşık 5.5 aylık süreçte Akbank yüzde 38,2, Garanti Bankası yüzde 45,9, Vakıfbank yüzde 54,2, İş Bankası C ise yüzde 32,3 oranında değer kaybetti. Banka hisselerindeki satışların fazla olmasında, yabancı yatırımcıların son üç yıldır bu hisselerde yüklü pozisyon almasının yanı sıra, gündemde olan kredi kartı yasa tasarısının hayata geçmesi halinde banka kârlarının gerileyeceği endişesi de etkili oldu. Yabancıların söz konusu dört bankadan sonra, en fazla net satış yaptığı beşinci hisse 108.6 milyon dolarla Koç Holding oldu.


  hürriyet.com

   
Yabancılar banka hissesi satıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Banka

  Banka

  Bankada çok para görmek, zengin olacağınızın işaretidir. Banka görmek para kaybedileceğine işarettir. Para çekmek, para açısından rahatlayacağınız ve iş hayatında başarılı olacağınız anlamına gelir. Bankada çok para görmek, zengin olacağınızın işaretidir. Banka görmek para kaybedileceğine işarettir. Para çekmek, para açısından rahatlayacağınız ve iş hayatında başarılı olacağınız anlamına...
 2. satıyorum

  satıyorum

  satıyorum bölümü bence çok karışmış... el işleri ve diğerleri diye ayrılsa daha kolay olmazmı acaba...hem satış yapan bizler için hemde alacak olan arkadaşlar için.. ilginiz için teşekkür ederim...sadece bir öneri... sevgilerimle...:)
 3. Yabancı

  Yabancı

  Birazda şiir meleklerim.
 4. Papağan satıyorum

  Papağan satıyorum

  aranız da hayvan sever arkadaşlarım mutlaka vardır.benim bir jako timneh papağanım var konuşuyor cites belgelidir.bakamayacağımdan dolayı satmak zorundayım...fiat; 1.200 dür.sevgiler....
 5. Çıtçıtlarımı satıyorum

  Çıtçıtlarımı satıyorum

  Arkadaşlar çıtçıtlarım var sarı yarım ay iki tane tekli cok acil satmam gerekti 400tlye satıyorum almak isteyenler bana ulaşabilir mi

Sayfayı Paylaş