1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Yağcı Müdür

  Konu, 'Okul ve Öğretmenler' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Son dönemde bazı bürokratlar yerel seçim öncesinde belediye başkanlığı adaylığı için akla gelmedik yağcılık örnekleri sergiliyor.
  Son örnek Burdur'dan. Burdur İl Milli Eğitim Müdürü bugüne kadar hiç bir dönemde rastlanmadık bir olaya imza attı. Müdür RecepYiğit, "hükümete yakın zannettiği" Yeni Şafak ve Star gazetelerinin okullarda öğrencilere aldırılması için talimat gönderdi. Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde çalışan bazı yetkililer şu yorumu yaptılar: "Müdürün amacı bu uygulama ile birilerinin gözüne girmek. Aklı sıra bu gazeteleri aldırttığını hükümete ve iktidar partisine duyurarak dikkat çekmek istiyor."

  Bir başka yetkili ise şu iddiada bulundu: "Yaklaşan yerel seçimler öncesinde 'Acaba AKP'den Burdur Belediye Başkanlığı'na aday olabilir miyim?' diye düşünüyor, onun için hem AKP'nin hemde AKP'ye yakın zanettiği medyanın desteğini almak istiyor."

  Milli Eğitim camiasında günün konusu olan olayla ilgili Doğan Haber Ajansı'nın elde ettiği gelişmeler ise şöyle:  Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Recep Yiğit, kentteki 131 okul müdürlüğüne 2'şer kez e- posta yollayarak ‘Yeni Şafak' ve ‘Star' gazetelerinin satın alınması ve velilerin buna özendirilmesi talimatını verdi. Milli Eğitim Müdürü Recep Yiğit, bu gazetelerden ‘Yeni Şafak'ın kuponla İngilizce- Türkçe sözlük, Star'ın ise kitap verdiğini belirterek, diğer gazetelerin de aynı şeyi yapması halinde onları da tavsiye edeceğini belirtti. Sendikalarının şube başkanları olayı gerici kadroların gazetelerini öğrencilere okutturmaya çalışmak olarak değerlendirdi.
  Burdur Milli Eğitim Müdürü Recep Yiğit tarafından ildeki 131 okul müdürlüğüne gönderilen e- postaların ilkinde, Star Gazetesi'nin 26 Şubat tarihinden itibaren başlattığı 59 kupona 60 kitap kampanyasından söz edilerek okul müdürlüklerinin öğrenci ve velilerine gazeteyi satın almaları tavsiyesinde bulunmaları istendi. Yiğit aynı gazete için aynı gün gönderdiği ikinci e- postada ise “Bugün bu konuyla ilgili e-posta göndermiş olmamıza rağmen yinelemek de yarar görüyorum. Star gazetesi 26 Şubat tarihinden itibaren 59 kupona 60 kitap veriyor. İlimizde 1 Nisan'da başlatacağımız ve tüm Burdur halkını hedef kitle olarak alacak olan proje için bu kampanyanın fırsat olduğunu düşünüyorum. Yerel imkanları kullanarak bu fırsatın değerlendirilmesini, katkı sağlamak isteyen öğrencilerimizi ve velilerimizi teşvik ederek, alacakları kitapları okulumuza bağışlamalarının sağlanmasını önemsiyorum” diye konuştu.

  Yiğit'in ikinci talimatı Yeni Şafak Gazetesi'nin desteklenmesine yönelik oldu. Müdür Yiğit, Yeni Şafak Gazetesi'nin 5 Mart'tan itibaren 59 kupona vereceği İngilizce- Türkçe Sözlük ve İngilizce Gramer kitaplarını gördüğünü ve baskılarının kaliteli olduğundan bahsederek, öğrencilere tavsiye edilmesi istedi.

  Okul müdürlerine e-posta yoluyla her 2 gazete içinde tavsiyede bulunduğunu doğrulayan Milli Eğitim Müdürü Recep Yiğit, şöyle konuştu:

  “Yeni Şafak 59 kupona İngilizce- Türkçe sözlük ve gramer veriyor. Bu kitapları inceledim, baskısı da güzel. Piyasa değerinin de 120 YTL olduğunu öğrendim. Burdur'da eğitimi geliştirme adına çaba sarf ediyoruz ve yürüttüğümüz projelerde bu doğrultuda. Hem yabancı dil sınavları için de öğrencilerimize faydalı olacaktır. Star Gazetesi için de aynı tavsiyede bulundum. Ancak şu an gösterimde olan 120 filminin de eğitici yönünü bulduğum için aynı tavsiyede bulunuyorum. Eğitim öğretim ve çocuklarımızın amacına sunulmak için yapıyoruz. Aynı şekilde diğer gazetelerde yapsın onlar içinde tavsiyede bulunurum.”

  Okul müdürlerine ‘Yeni Şafak' ve ‘Star' gazetelerinin aldırılmasına yönelik talimatı değerlendiren eğitim sendikalarının şube başkanları olayı kupon bahanesi ile gerici kadroların gazetelerini öğrencilere okutturmaya çalışmak olarak değerlendirdi. Eğitim İş Burdur Şube Başkanı Kadir Koç, şöyle konuştu:

  “AKP Hükümetine yakın olarak bilinen bu gazetelerin satın alınmasına yönelik Milli Eğitim Müdürü'nün okul müdürlerine verdiği bu talimatı üzüntüyle karşılıyoruz. Atatürkçü düşünceyi bilerek ve yavaş yavaş unutturmaya çalışıyorlar. Gerici kadrolaşmaları zaten ortada. Kupon bahanesi ile bu gazetelere hem satın alınarak maddi destek sağlanmaya çalışılıyor hem de öğrencilere okutturulması hedefleniyor” dedi.

  Hürriyet.com


   
 2. *GüMüŞ*

  *GüMüŞ* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Şubat 2008
  Mesajlar:
  3.094
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Yağcı Müdür
  paylaşımın için teşekkürler emeğine sağlık canım.
   
Yağcı Müdür konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Düsündün mü?

  Düsündün mü?

  DÜŞÜNDÜN MÜ..? Taş altında böcekleri Kırda açan çiçekleri Beyaz, kırmızı renkleri Kim yarattı düşündün mü.? Deryaları denizleri Parmak ucundaki izleri Semadaki yıldızları Kim yarattı düşündün mü.? Senin güzel kaşını Ekmeğini aşını Bedenindeki başını Kim yarattı düşündün mü.? Bakan elâ gözlerini Yükü çeken dizlerini Yazlarını, güzlerini Kim yarattı düşündün mü.? Dağlar, taşlar, ağaçları...
 2. Müdür

  Müdür

  İş yerinde sorun yaşayabilir, hatta işinizden bile olabilirsiniz demektir. İiş yerinde sorun yaşayabilir, hatta işinizden bile olabilirsiniz demektir
 3. Yağcı user'den Admine iltifat :D

  Yağcı user'den Admine iltifat :D

  selam -selam naber? -iim senden? -iim bende tşk. -adminim bugun çok şıksınız. -tşk ederim -adminim bugun dişleriniz pek beyaz -tşk ederim -adminim .. -yeter ulan -selam naber -iyim sen nasılsın -iim bende -adminim -efendim canım -cay içermisiniz. -yok tşk -kahve -sagol -nescafe -hay senin -admin kardeş selam kolay gelsin -sağol -ee sen nasıl admin oldun anlatsana...
 4. GÜLÜM müsün ÖLÜM mü

  GÜLÜM müsün ÖLÜM mü

  Ne denir böyle bir durumda bilmem ki.. Sanki bütün kelimelerim kifayetini yitirdi.. Sustu isyanlarım, haykırışlarım, umutsuzca kucağıma düştü göklere uzanıp seni dilenen ellerim.. Son bir umudum vardı, ama artık onu da kaybettim.. Senin için, senin adına her gün binlerce kez yanarken ben, ne fayda senin haberin bile yok bundan! Evet, benim de hatalarım, yanlışlarım vardı kabul! Ama ya sen?...
 5. Menü mü Mönü mü ?

  Menü mü Mönü mü ?

  menümü mönümü mönü mü menü mü menü mönü Merak ediyorum melişler Menü mü mönü mü ? Googleyede yazdım sözlüktende baktım ikiside oluyor anlamadım ki ben hangisi doğru bir yardım ediverin melişler.

Sayfayı Paylaş