2010 Haziran Anneleri

şu steril olayını anlamadım hala ya şimdi ben biberonu felan önce bulaşık makinesinde yıkasam sonra 5 dakika içme suyunda kaynatsam olurmu nasıl yaptı herkes çantamı hazırlıycam bu hafta

kızlar dün carsıya cıktım bıraz fazla yürümüsüm galba
eve geldıgımde sol klacam ya resmen su dökmüs gibi yanıyordu
agladım acısından resmen.. sızede yorulunca oluymu böyle ..

HAYIRLISI OLSUN CNMMMMM OHHHHH NE GÜSEL YA TARİHLER BELLİ OLMAYA BAŞLADIIIIIIIIIII:humble:

maşallah elifzele..benden tam 2 hafta önce olacak sezeryanın :)hayırlısı rahim darlığımı varmış ondan mı normal doğuramıyorsun

selam kızlarrrrrr

Gulkurusu doğumgünün kutlu olsun şekerim.

Elhim maaşallah kızına epd sezeryandan korkma sakın biraz sıkıcı sadece bebek çıkana kadar keyifli sonra onu yanağına koyuyorlar o kısmı mükemmel ama sonrasında ameliyathaneden çıkarıyorlar senin işlerin bitene kadar azıcık sıkılıyorsun. Hayırlısı olsun bakalım.

Esmerden son haber varmı kızlar doğurmuşmu ??

elh maşallah kızına :nazar::nazar::nazar: rahim darlığı yüzündenmi sezeryan olucaksın
sagolun kızlar hayırlısıyla hepimiz kurtulalım inşallah...
aslında son dkya kadar bekleteyim diyodu dr rahim darlığı olmasına rağmen
bende cok üstelemedim

çünkü regl olduğum dönemlerdende biliyorum
ölücek gibi oluyorum o sancıyla bile
geçen günkü sancıdada anladım dayanamıycak benim bünyem
e tamam dedim sez olsun dendi
sonra güne karar verdi dr
ne yalan söylüyim çok sevindim
geçen hafta cok korkmuştum çünkü...

şu steril olayını anlamadım hala ya şimdi ben biberonu felan önce bulaşık makinesinde yıkasam sonra 5 dakika içme suyunda kaynatsam olurmu nasıl yaptı herkes çantamı hazırlıycam bu hafta

ben 5 dakika kaynatmıştım sonrada kurulayıp paketlemiştim. Çantamı hazırlarken. Daha doğrusu bunları annem yaptı çünkü ben o sırada doğum sancısı çekiyordum. Son dakikaya kalmıştıda. Ama hastanede benim götürdüğüm biberon kullanılmadı. Zaten bir kere biberon kullanıldı onuda hastane verdi. Ertesi gün kaşık biberon verdi bize hastane annenin memesini doğru düzgün alana kadar normal biberon vermiyorlar. Hastanede sterilazör vardı bu arada silikon göğüs uçlarını falan kullandıktan sonra steril edip geri verdi hep hemşireler

zeynep hoşgeldin taze annecik aysenazımız 1 haftalık olmuş bile maşallah

sana bebek yıkama sorusunu sorcam hastanede yıkadılarmı bebişini
birde şimdi evde yıkıyormusunuz yoksa göbeginin düşmesinimi bekliyorsunuz

kızlarr ben geldim sancı mancı bişeycik çıkmadı. Nesil hanımın keyfi yerinde sanırım..

Biberon emzik vs. işini ben de dün akşam hallettim. Önce 5 dakka kaynar suda beklettim sonra da sterelizatörde steril ettim. Buzdolabı poşetine koydum sonrasında da öylece koyacağım çantaya.

ayyy zeynepp ne kadar kıskandım sımdı senı valla... bu beklesyıs cok kötü bırsey
ınan heyecandan delırıyorum nerdeyse.. ne güzel senın kzızın yanın da sımdı ...

gülkurusu face den yazdım ama bir de burdan yazayım doğum günün kutlu olsun canım.

elhim senin de doğum günün belli olmuş sana da mutlu olsun :puha:

zeynep hoşgeldin taze annecik aysenazımız 1 haftalık olmuş bile maşallah

sana bebek yıkama sorusunu sorcam hastanede yıkadılarmı bebişini
birde şimdi evde yıkıyormusunuz yoksa göbeginin düşmesinimi bekliyorsunuz

Sağol canım valla 1 hafta nasıl geçti anlamadım bile.
Doğum anında sıcak havluyla sildiler şekerim. Sonra bir sonraki sabah yıkadılar. Doktorumuz ve doğum hemşiremiz yıkamamamızı silme banyosu yapmamızı söyledi göbeği düşene kadar. Ama 2. kontrole gittiğimizde doktorumuz göbeğine çok çok dikkat etmek ve yıkayacağımız suyu önce kaynatıp sonra ılıtmak kaydıyla yıkayabileceğimizi söyledi. Hanfendi uyanırsa bugün yıkamayı denicez sanırım ama silme banyosuda aynı işi görüyor ılık besle hani ağız bezleri varya onları önerdi doktorumuz yumuşak diye heryerini siliyoruz başı dahil.

Geri