gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

acil yoğurtlu mezeler lazım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Misafirlerim gelecek ve yarın hazırlık yapmam lazım.Bana acilen bildiğiniz yoğurtlu mezeleri yazabilirmisiniz, şimdiden sağolun :D

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Yoğurtlu havuç rendesi
    3 adet büyük havucun rendesi
    3 yemek kaşığı zeytinyağı
    ½ çay kaşığı toz şeker
    1 avuç maydonoz (ince kıyılmış)
    4 yemek kaşığı süzme yoğurt
    2 diş sarmısak
    Tuz

Havuçlar üzerlerine şeker serpilip zeytinyağında sularını salıp çekene kadar pişirilir. Sarmısaklı süzme yoğurtla karıştırılır. Maydonozu eklenir, kırmızı biber ile süslenip servis edilir.

Kırmızı lahana mezesi

¼ orta boy kırmızı lahana (ince kıyılmış)
    2 dilim bayat ekmek içi
    1 tatlı kaşığı sirke
    2 diş sarmısak
    1 yemek kaşığı zeytinyağı
    1 tatlı kaşığı tuz

Kırmızı lahana tuzla ovulur ve mutfak robotunda zeytinyağı eklenerek püre haline getirilir. Bayat ekmek içleri suda yumuşatılır ve fazla suları süzüldükten sonra robottaki lahanaya eklenir ve hep birlikte bir iki kez daha karıştırılır. Bu püre sarmısaklı süzme yoğurtla karıştırıldıktan sonra sirkesi ve tuzu eklenir. Kırmızı biber ile süslenip servis edilir.

Babaganuş

4 adet ince patlıcan (közlenecek)
    1 yemek kaşığı tahin
    1 tatlı kaşığı limon suyu
    2 diş sarmısak
    Tuz

Patlıcanlar is tadı almaları için önce ocağın üzerinde közlenir. Kabuğu hafıfçe yandıktan sonra 200 C (400 F) fırında içleri iyice yumuşayana kadar pişirilir. Soğuduktan sonra kabukları soyulur ve içleri bir süzgece koyularak kara suyunun akması sağlanır. Bu işlemden sonra çatalla ezilerek sarmısaklı yoğurt, tahin, zeytinyağı ile karıştırılır. Tuzu ayarlanır, kırmızı biber ile süslenip servis edilir.

Haydari

2 diş sarmısak
    1 yemek kaşığı nane
    Tuz

Nane sarmısaklı yoğurtla karıştırılır. Zeytinyağı ve tuzla tadı ayarlanır, kırmızı biber ile süslenip servis edilir.

ceylinn ve CeMoŞ bunu beğendi.
acil yoğurtlu mezeler lazım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mezeler.

mezeler.

kırmızı biber meze kebap mezeleri kırmızı biberle yapılan mezeler kabakla yapılan mezeler çıtır kabak kızartması HAVYARLI PATATES 1 minik kavanoz siyah havyar 50 gr 2 orta boy patates, haslanmis, kabuklari soyulmus ve kucuk karelere kesilmis veya 10 adet kadar mini patates, haslanmis ve ortadan ikiye bolunmus (kabuklarini soyun veya birakin) Suzme yogurt veya sour cream Once hazirladiginiz...
  2. memati acil helikopter lazım

memati acil helikopter lazım

memati acil helikopter lazım - usta, nereden bulayım ben hemen? - işin bu memati - tamam abi. memati dışarı çıkar bir dk sonra gelir - ne oldu memati? - usta alex ile konuştum haberler iyi, helikopter yolda - tamam .................................................. .................................................. ................... -memati acil helikopter lazim -abi acil kolu kafanın az...
  3. istemeye geliyolar  acil zayıflamam lazım

istemeye geliyolar acil zayıflamam lazım

acil zayıflamam lazım zayıflamam lazım çok acil acilen zayiflamam lazim mrba arkadaşlar 1 hafta sonra 13 eylülde istemeye gelicekler sevdiğim adam ve ilk defa ailesi ile tanışıcam boyım 1.55 klom 53 3 kilo bir htada nasıl verilir sttresten daha çok yemek yiyesim varrr dudağım uçuk stresten ve vücüdum stresi dışarı vurmaya başladı hastalık olarak :S içimdede önceki yaşdığım olaydan doalyı...
  4. Acil Para lazım  ( önemli mühim acil! )

Acil Para lazım ( önemli mühim acil! )

acil para acil para lazım çok lazım bulmam bulmam bir ayın içinde toplam 5 bin TL bulmam gerekiyor. bu benim için çok önemli. hayallerim için. ne yapabileceğimi bilmiyorum. önerileriniz nedir? (öneri açısından bu yazabilirim dedim)
  5. acil cevap lazım

acil cevap lazım

ya arkadaşlar ben 15 yaşındayım ve 36 ytl borcum var tamam fazla bir para değpil fakat bana göre fazla. annem ile babama diyemiyorum çünkü kızarlar. ya nasıl ödüycem bilemiyorum lütfen yardım edin. ne yapmam lazım.ne olur yardım edin. hep arkadaşım yüzünden oldu sınıfa avon satan bir kız girdi dediki ben avondan malzeme satıyorum alıcak olan varmı dedi ben sadce ilk başta 18 ytl lik malzeme...

Sayfayı Paylaş