gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

acilen yörük ali efe hakkında bilgi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Acilen yörük ali efe hakkında bilgi lazım ne olur yardım edin, bekliyorum :(

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Yörük Ali Efe 1895 Sultanhisar'da doğmuş ve 23 Eylül 1951 yılında Bursa'da hayatını kaybetmiş, Kurtuluş Savaşı sırasında 16 Haziran 1919' da Malgaç Baskını ile düşmana ilk darbeyi vurmak suretiyle Aydın yöresinde düşman kuvvetlerinin ilerlemesini durdurmuş olan efedir.
    Dört yıldan fazla dağlarda dolaşan Yörük Ali Efe, bu süre içinde daima ezilenin, mağdur edilenin, güçsüzün yanında oldu. Haklı olarak halk tarafından sevildi, itibar ve destek gördü.

Cumhuriyet döneminde Yörük soyadını alan Ali Efe, Kurtuluş Savaşından sonra altı sene İzmir’de yaşadı, 1928 senesinde, Kurtuluş Savaşında bir süre karargahı olan Yenipazar’a taşındı. 1951 senesinde, İzmir'de geçirdiği talihsiz bir tramvay kazasında bacaklarını kaybetti. 1951 yılında tedavi için gittiği Bursa’da ölmüştür.

acilen yörük ali efe hakkında bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ali Gül hakkında bilgiler

Ali Gül hakkında bilgiler

ali gül hakkında bilgiler, haberler, kimdir, seslendir, dublaj, sesi, hayatı, kısaca hayatı, filmleri, resimleri, biyografi Ali Gül, tiyatro mezunu ve seslendirme dublaj sanatçısıdır Melek2lerim. Şimdi gelin Ali Gül hakkında bilgiler edinelim. Ali Gül, (d. 1958, Adana), Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı. Sanat hayatına, Adana'da amatör tiyatro topluluklarında...
  2. TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar Hakkında Bilgiler

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar Hakkında Bilgiler

mehmet ali aydınlar hayatı biyografisi çalışmaları görevi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Son dönemde meydana gelen şike iddialarıyla adı gündem den düşmeyen Mehmet Ali Aydınlar ,sanırız başkan olduğuna olacağına pişman olmuştur melekler.Her geçen gün son dakika şike haberleriyle gündemin çalkalanmasına neden olan bu olaylar umarız en kısa zamanda bir sonuca ulaşır.Futbolun...
  3. Zembilli Ali Efendinin hayatı hakkında bilgi arıyorum.

Zembilli Ali Efendinin hayatı hakkında bilgi arıyorum.

Merhabalar, Zembilli Ali efendi kimdir ? Zembilli ali efendinin hayatı hakkında bana geniş bilgi lazım paylaşırsanız sevinirim. Teşekkür ediyorum.
  4. İstiklal Marşının Uyak Şeması hakkında acilen bilgi istiyorum sizden

İstiklal Marşının Uyak Şeması hakkında acilen bilgi istiyorum sizden

Merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize iyi ve keyifli günler diliyor ve bir rica da bulunuyorum. Ben sizden acilen İstiklal Marşının Uyak Şeması hakkında bilgi istiyorum.
  5. Ali Kuşçu hakkında bilgi var mı ?

Ali Kuşçu hakkında bilgi var mı ?

Merhaba arkadaşlar. Bir araştırma yazısı için Ali Kuşçu hakkında bilgi toplamam lazım.Forumunuzda Ali Kuşçu hayatı hakkında ne gibi bilgiler var ?

Sayfayı Paylaş