gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

boşanmalarda evden uzaklaştırma hakkında bilgi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Melekler acilen bir soruya yanıt bulmam lazım, yardım ederseniz sevinirim.Boşanma davalrında evdev uzaklaştırma hakkında bilgi almam lazım. Lütfen..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bu ceza 4320 numaralı kanunla güvence altına alınmıştır. Aynı evde yaşadığınız eşiniz yada bir başkası size veya çocuklarınıza sözlü yada fiziksel şiddet uyguluyorsa evden uzaklaştırma cezasından yararlanabilirsiniz.
    Bu yasa ile şiddet uygulayan üç aydan altı aya kadar hapis ile cezalandırılır. Bu yasadan yararlanmak için sizin başvurmanız gerekmez şiddete şahit olan yakınlarınız yada komşularınız da başvurabiir.Ancak bu yasanın tedbirleri geçicidir. Örneğin eşiniz şiddet uyguluyorsa en fazla altı ay evden uzaklaştırma alır. Kalıcı cezalar için başka davalar açmanız gerekir.

boşanmalarda evden uzaklaştırma hakkında bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Boşanma davası hakkında bilgi

Boşanma davası hakkında bilgi

boşanmak için gerekli evraklar boşanma davası için gerekli evraklar boşanan erkek ne zaman evlenebilir boşanma davası açmak belgeler Boşanma veya Ayrılık Davalarında yetkili mahkeme,eşlerden birinin yerleşim veya davadan önce son defa 6 aydan beri birlikte oturdukları yer mahkemesidir. Boşanma ve Ayrılık Davalarında uyulması gereken kurallar nelerdir? Boşanma ve Ayrılık Davalarında,Hakim...
  2. TALÂK (boşanma) Suresi hakkında bilgi ve Türkçe Meali

TALÂK (boşanma) Suresi hakkında bilgi ve Türkçe Meali

boşanma duası boşanma ile ilgili hadisler boşanmak için dua talak duası bosanma duasi TALÂK "Talâk", boşama anlamına gelir. Sûre boşama konusunu ihtiva ettiği için bu ismi almıştır; Medine'de inmiştir. 12 (oniki) âyettir. Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla. 1. Ey Peygamber! Kadınları boşayacağınızda, onları iddetlerini gözeterek boşayın ve iddeti de sayın. Rabbiniz Allah'tan...
  3. Safranbolu evleri hakkında bilgi

Safranbolu evleri hakkında bilgi

safranbolu evleri hakkında bilgi safranbolu evleri hakkında kısa bilgi ile ilgili kısa Merhaba arkadaşlarım merak eden arkadaşlarımız için safranbolu evleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmaları mümkündür. Şehir eski çağlarda Homeros'un İlyada destanında geçen Paflagonya bölgesinde yer almaktadır ve bilinen tarihi M.Ö. 3000 yıllarına kadar gider. M.Ö. 3000 ve 4000 tarihli...
  4. Anlaşmalı Boşanmada Nafaka hakkında bilgi

Anlaşmalı Boşanmada Nafaka hakkında bilgi

Anlaşmalı boşanmada nafaka tespiti nasıl yapılıyor ? Sözleşmesi mi var ? Yata taraflardan erkek olanı " ben eşime bin tl ödemek istiyorum " gibi cümleler kurabiliyor mu ? Yani ben eşime boşandığım zaman vereceğim nafakayı mahkeme haricinde ( yüksek istiyorum çünkü ) kendim anlaşma yada sözleşme ile belirte biliyor muyum ? Bu nafaka olayında rakkam nasıl ve neye göre belirleniyor ?
  5. Evde Spor Yapılırmı Hakkında Bilgi

Evde Spor Yapılırmı Hakkında Bilgi

Evde Spor Nasıl Yapılır Evde Spor Yapılırmı Hakkında Bilgi Evet Melek'ler, genç ve sağlıklı, fit görünmek için spor yapmak şart bunu artık hepimiz biliyoruz. Peki ya evde nasıl spor yapacağım mı diyorsunuz; o halde buyrun Melek'ler. Bu yazımızda evde spor yapma konusunda bilgiler aktarıyoruz. Sağlığınız için özellikle evde ve salonda uygulayabileceğiniz egzersizlere dikkat edilmesi...

Sayfayı Paylaş