gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.518
    Ödül Puanları:
    113

Adetliyken ilişkiye girdim hamile kalırmıyım?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

adetliyken hamile kalınırmı,adetliyken gebe kalınırmı,adetliyken hamile kalmak mümkünmü,adetliyken gebe kalan varmı,adet dneminde gebe kalma hakkında bilgiler
    19 yaşındayım, adet dönemindeydim ve birlikteliğim oldu. Bu dönemde hamile kalınabilir mi?

Cevap:

Normal koşullarda adet görürken hamile kalmak hemen hemen mümkün değil. Fakat literatürde yumurtlamanın bu tarihte olduğu veya bu tarihte ikinci bir yumurtlama olması nedeniyle gebeliğin görüldüğü yazılıdır. Uzman doktorların yıllar boyunca binlerce hasta üzerinde yapılmış muayeneler sonucu adetliyken de gebe kalma ihtimalıda oldugunu testlerde görünmüştür. Peki adetliylen hamile kalmamak için neler yapmalıyız eger hamile kalmak istemiyorsanız gereken önlemleri alarak istenmeyen gebelikleri önlemiş olursunuz.

g.jpg

Özellikle hormonları ortak seyreden ve adetleri düzenli olan kişilerin adetliyken pek gebe kaldığı görünmüyor, oysa kadının ne zaman yumurtladığı da tam olarak anlaşılan bir durum değildir. Bu nedenle kadınların mutlaka önlemlerinizi almalısınız ve gebe kalmamak için adet tarihinize bakıp eger hamile kalmak istiyorsanız yapmanız hiçbirşey yoktur eger istenmeyen gebelik olmaması için gereken önlemleri almanız yeterli olacaktır.

adetliyken hamile kalma

genelde genetik olarak ailede bu tarz durumları yalayanlar varsa, kişi de daha fazla bir risk taşıyor olabilir. Adetliyken gebe kalınmaz diye bilindiği için birçok kişi ilişkiye giriyor ve neticesinde de istenemeyen gebelikler oluşuyor. Bu sebeple adetliyken mutlaka önlemlerinizi almayı unutmayınız. Bu konuda eşinizi de mutlaka uyarmalı ve gerekenleri anlatmalısınız. hamilelik için en doğrusu bilinçli olarak karar verilmesidir. Bu şekilde hem bebek hem de kadın daha mutlu bir gebelik dönemi yaşayacaktır. Kulaktan kulaga yayılan adetliyken hamile kalınmaz söylentilere kulak vermemek ve eger adetliyseniz ve istemediginiz gebelik olmaması için size düşen görev korunmaktır. Gereken ilaçları alıp sıkıntı çekmeden sorununuza son verebilirsiniz.

Adetliyken ilişkiye girdim hamile kalırmıyım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adetliyken birlikte oldum hamile kalırmıyım?

Adetliyken birlikte oldum hamile kalırmıyım?

adetliyken hamile kalınırmı,adetliyken gebe kalınırmı,adetliyken ilişkiye girdim hamilemiyim,adetliyken birliktelik ve gebelik hakkında bilgiler Merhaba. Ben geçen ay eşimle adetimin 4.günü yani son gün korunmasız ilişkiye girdim ve ilişki esnasında boşalma oldu. Adetliyken hamile kalınır mı ? Adet dönemi hamile kalma ihtimalinin en az olduğu dönemdir.Hamilelik için kadında yumurtlama olması...
  2. İlişkiden sonra idrarımı yaptım hamile kalırmıyım?

İlişkiden sonra idrarımı yaptım hamile kalırmıyım?

ilişkiden sonra idrar yapmak gebeliği önlermi,ilişki sonrası tuvalate gitmek gebeliği önlermi,ilişki sonrası hemen kalktım hamile kalımıyım,ilişkiden sonra idrar yapma ve gebelik hakkında bilgiler İlişkiden sonra idrar yapmak genellikle önerilmeyen durumların içinde yer alıyor. Bunun nedeni ise elbette hemen ayağa kalkmanız ve tuvalette oturmanız dolayısı işle spermlerin dışarıya çıkıyor...
  3. Adetliyken ilişkiye girdim hamile kalırmıyım? melekler yardım lütfen

Adetliyken ilişkiye girdim hamile kalırmıyım? melekler yardım lütfen

adetliyken hamile kalınırmı,adet döneminde hamile kalınırmı,adet döneminde hamile kalmak mümkünmü,adetliyken hamile kalma hakkında bilgiler Adet döneminde hamile kalmamasınız diyen insanalara kesinlikle inanmayın. tıb dünyasında ve özellikle yüce Allahın imkânsız diye bir şey olamaz. Evet, genel olarak elbette kadınlar regl iken gebe kama şansınız çok azdır yani bazen regl kalan...
  4. İlişkiden hemen sonra adet oldum hamile kalırmıyım?

İlişkiden hemen sonra adet oldum hamile kalırmıyım?

Hamile kalma oranının en yüksek olduğu dönem yumurtlamadan dört gün önce ve yumurtlamadan bir iki gün sonrasıdır. Yumurtlama olduktan 12 -24 saat içerisinde döllenme olmaz ise yumurta ölür. Kadınların aklında olan bir şüphede adet oldum ama yine de hamile olabilirmiyim sorusudur. Bu genel olarak adet düzensizliğini de beraberinde getirir. Eğer üstüne görmekten korkuluyorsa son adet tarihine...
  5. Regl gecesinde korunarak ilişkiye girdik hamile miyim ?

Regl gecesinde korunarak ilişkiye girdik hamile miyim ?

Merhabalar. Eşimle regl dönemimin ilk gecesinde korunarak ilişkiye girdik. Bunun ardından çok az bi akıntım daha oldu ve reglim hemen bittii. Hamile kalma riskim olabilir mi

Sayfayı Paylaş