Adetten hemen sonra hamile kalınır mı ?

Konu, 'Hamilemiyim Soru Cevap 2013' kısmında Editör tarafından paylaşıldı.

 1. Adetten hemen sonra Hamilelik olur mu
  Adetten sonra Hamilelik
  Adetten bir hafta sonra hamile kalınır mı

  [​IMG]
  Adetten bir kaç gün önce yada sonra gebe kalınabilinir mi konusunu çok düşündüğünüzü biliyorum kızlar bu konu hakkında istiyorum ki sizlerin aklındaki soruları bir nebze olsun azaltayım.

  Öncekilke adet hakkında bilgi vereyim size,

  adet olayı, olgunlaşan yumurtaların döllenmeden ( yani muhtemel bir hamilelik yok ise ) vücut tarafından belirli dönemlerde dışarı atılması olayıdır. Bu dönem, bağzı kadınlarda 40 veya daha fazla zaman sürmektedir. Bu durumda mutlak suretle doktora başvurularak adet dönemlerinin normal düzene çekilmesi gerekmektedir. Bunu da çoğu zaman ilaçlar sayesinde düzenleyebiliyoruz.

  Tıbbi olarak adetten hemen önce hamilelik olmaz arkadaşlarım. Yani diyelim ki ayın 20 sinde sıtandart adet döngünüz var ise 15 indeki bir birliktelik sonucunda hamile kalma riski çok düşüktür.

  Hamile kalabilmek için mutlak suretle yumurtlama günlerinizi tam olarak tespit etmek durumundasınız.

  Adetten bir hafta sonra hamile kalınır mı ?
  [​IMG]
  Adetinizden bir hafta sonra hamile kalabilirsiniz. Zira reglinizin birinci günü dahil olmak üzere ileriye doğru 10-11. gün saydığınızda, bu biz kadınlarda muhtemel yumurtlama dönemlerine denk gelmektedir.

  Bu konu hakkındaki sorularınızı cevaplandırabilirim.

  Herkese iyi yıllar dilerim.

  Sevgiler.
  1 kişi bunu beğendi.
 2. merhaba benim en son adetimin ilk günü 24 ekim 5 gün sürüyor 2 kasımda ilaçlı rahim filmi çekildim ve şu an 8.5 haftalık hamileyim doktoruma göre kafam çok karışık adetime yakın ve filmden öncemi hamile kaldım endişesi var doktorum rahat olmamı söylüyor ama değilim.
 3. Ne farkeder ki fatoş, ha önce ha sonra... Bu durumda kesinlikle doktorunuza katılıyoruz. Rahat olmanız ve endişelenmemeniz gerekiyor. Bu, bebeğinizin sıhhatı ve sizin sağlığınız için son derece önem arzetmekte.

  Umarım sağ salim alırsınız kucağınıza.

  Sevgiler.
 4. merhabalar benim çok acil yardımınıza ihtiyacım var ben bu ayın 9 unda adet oldum ve 5 gün sürdü ayın 16sında ise ilişkiye girdim 2 gün sonra baş dönmem başladı hamile kalma ihtimalim varmıdır adet başlangıcından bir hafta sonra hamile kalınırmı? şimdiden teşekkür ederim.
 5. merhaba ben adetimden 3 gün once ilşki yasadım ve adet gördüm hamile kalma sansım olabilir mi???
 6. Selamlar bende bu siteyi dışarıdan takip edenlerdenim. Kayıtlı değilim sorunuza cevap vermek istiyorum. Biliyorsunuz forumlarda ve gebelik sitelerinde bir çok kadının sorunu hamile kalamama durumu. Sizin durumunuza baktığımızda adetinizden 3 gün önce ilişki yaşadığınızı belirtmişsiniz. Hiç bir şekilde rist yokdur denilemese de hamileliğiniz çok düşüktür. Bence kesinlikle hamile kalamazsınız.
 7. adetimden 1 gun sonra iliskiye girdik , hamile kalabilir miyim?
 8. bende aynı durumdan rahatsızım biran önce bu konuda aydınlanmak istiyorum adetim bitti ertesi gün ilişkiye girdik eşim içime boşaldı Hamilelik olur mu ? 9 ay yasmin kullandım son adetimden önce bıraktım. kasıklarımda sancı var pazar günü adetim bitti bu kadar kısa sürede Hamilelik gerçekleşir mi bilgisi olanlar paylaşın lütfenn..
 9. Selamlar değerli misafirimiz. Özellikle doğum kontrol hapı kullanan kişiler Bebek isteseler bile hemen buna sahip olamazlar. Bu sizinki tamamen psikolojik bir durum. regl ertesi girilen ilişkide hamile kalma riski son derece düşüktür. Hatta yok denilebilecek kadar azdır. Onun için ben sizin ve sizin gibilerin bu tür durumda hamile kalacağını düşünmüyorum. Kasıklarınızdaki sancı durumu da tamamen psikolojik bir durum bilginiz olsun.
 10. slm ben martımn 23 ünde adet gördüm hemem hemen 1 hafta sürdü nisanın 13 ünde tekrar adet gibi bişey geldi sadece 2 gün oldu acaba test yapsam çıkarmı bide üstüne görmüş olabilirmiyim belimde biraz agrım var karnımda şiş oturamıyorum sanki bişey var gibi şimdiden t.ş.k

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. Adetten hemen sonra hamile kalınır mi

  ,
 2. adetin son günü hamile kalınırmı

  ,
 3. adetten sonra hamile kalınır mı

  ,
 4. hamile kalmamak için adetten kaç gün sonra içime boşalabilir,
 5. adet olduktan sonra hamile kalınır mı,
 6. adet döneminden hemen sonra hamile kalınır mı,
 7. adetten kac gun sonra hamile kalinir,
 8. adet gününden kac gün sonra hamile kalınır,
 9. adetten hemen sonra hamile kalınırmı,
 10. adet döneminden sonra nezaman hamile kalınır,
 11. adet gördükten sonra hamile kalınır mı,
 12. adetten sonra hamile kalınırmı,
 13. adet döneminden kaç gün sonra hamile kalınır,
 14. adetin son gününde hamile kalınır mı,
 15. adetin son gününde hamile kalınırmı