Adetten hemen sonra hamile kalınır mı ?

Konu, 'Hamilemiyim Sorular Cevaplar' kısmında Editör tarafından paylaşıldı.

1. Editör

Editör Administrator

Adetten hemen sonra hamilelik olur mu Adetten sonra hamilelik
    Adetten bir hafta sonra hamile kalınır mı

Adetten bir kaç gün önce yada sonra gebe kalınabilinir mi konusunu çok düşündüğünüzü biliyorum kızlar bu konu hakkında istiyorum ki sizlerin aklındaki soruları bir nebze olsun azaltayım.

Öncekilke Adet hakkında bilgi vereyim size,

Adet olayı, olgunlaşan yumurtaların döllenmeden ( yani muhtemel bir hamilelik yok ise ) vücut tarafından belirli dönemlerde dışarı atılması olayıdır. Bu dönem, bağzı kadınlarda 40 veya daha fazla zaman sürmektedir. Bu durumda mutlak suretle doktora başvurularak adet dönemlerinin normal düzene çekilmesi gerekmektedir. Bunu da çoğu zaman ilaçlar sayesinde düzenleyebiliyoruz.

Tıbbi olarak adetten hemen önce hamilelik olmaz arkadaşlarım. Yani diyelim ki ayın 20 sinde sıtandart adet döngünüz var ise 15 indeki bir birliktelik sonucunda hamile kalma riski çok düşüktür.
    Hamile kalabilmek için mutlak suretle yumurtlama günlerinizi tam olarak tespit etmek durumundasınız.

Adetten bir hafta sonra hamile kalınır mı ?
    Adetinizden bir hafta sonra hamile kalabilirsiniz. Zira reglinizin birinci günü dahil olmak üzere ileriye doğru 10-11. gün saydığınızda, bu biz kadınlarda muhtemel yumurtlama dönemlerine denk gelmektedir.

Bu konu hakkındaki sorularınızı cevaplandırabilirim.

Herkese iyi yıllar dilerim.

Sevgiler.

ben066 bunu beğendi.
  2. adelayn

adelayn Yeni Üye

merhaba benim en son adetimin ilk günü 24 ekim 5 gün sürüyor 2 kasımda ilaçlı rahim filmi çekildim ve şu an 8.5 haftalık hamileyim doktoruma göre kafam çok karışık adetime yakın ve filmden öncemi hamile kaldım endişesi var doktorum rahat olmamı söylüyor ama değilim.

3. Editör

Editör Administrator

Ne farkeder ki fatoş, ha önce ha sonra... Bu durumda kesinlikle doktorunuza katılıyoruz. Rahat olmanız ve endişelenmemeniz gerekiyor. Bu, bebeğinizin sıhhatı ve sizin sağlığınız için son derece önem arzetmekte.
    Umarım sağ salim alırsınız kucağınıza.

Sevgiler.

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

merhabalar benim çok acil yardımınıza ihtiyacım var ben bu ayın 9 unda adet oldum ve 5 gün sürdü ayın 16sında ise ilişkiye girdim 2 gün sonra baş dönmem başladı hamile kalma ihtimalim varmıdır adet başlangıcından bir hafta sonra hamile kalınırmı? şimdiden teşekkür ederim.

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

merhaba ben adetimden 3 gün once ilşki yasadım ve adet gördüm hamile kalma sansım olabilir mi???

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Selamlar bende bu siteyi dışarıdan takip edenlerdenim. Kayıtlı değilim sorunuza cevap vermek istiyorum. Biliyorsunuz forumlarda ve gebelik sitelerinde bir çok kadının sorunu hamile kalamama durumu. Sizin durumunuza baktığımızda adetinizden 3 gün önce ilişki yaşadığınızı belirtmişsiniz. Hiç bir şekilde rist yokdur denilemese de hamileliğiniz çok düşüktür. Bence kesinlikle hamile kalamazsınız.

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

adetimden 1 gun sonra iliskiye girdik , hamile kalabilir miyim?

8. merak ediyorum

merak ediyorum Forum Okuru

bende aynı durumdan rahatsızım biran önce bu konuda aydınlanmak istiyorum adetim bitti ertesi gün ilişkiye girdik eşim içime boşaldı hamilelik olur mu ? 9 ay yasmin kullandım son adetimden önce bıraktım. kasıklarımda sancı var pazar günü adetim bitti bu kadar kısa sürede hamilelik gerçekleşir mi bilgisi olanlar paylaşın lütfenn..

9. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Selamlar değerli misafirimiz. Özellikle doğum kontrol hapı kullanan kişiler bebek isteseler bile hemen buna sahip olamazlar. Bu sizinki tamamen psikolojik bir durum. Regl ertesi girilen ilişkide hamile kalma riski son derece düşüktür. Hatta yok denilebilecek kadar azdır. Onun için ben sizin ve sizin gibilerin bu tür durumda hamile kalacağını düşünmüyorum. Kasıklarınızdaki sancı durumu da tamamen psikolojik bir durum bilginiz olsun.

10. halide iset

halide iset Forum Okuru

slm ben martımn 23 ünde adet gördüm hemem hemen 1 hafta sürdü nisanın 13 ünde tekrar adet gibi bişey geldi sadece 2 gün oldu acaba test yapsam çıkarmı bide üstüne görmüş olabilirmiyim belimde biraz agrım var karnımda şiş oturamıyorum sanki bişey var gibi şimdiden t.ş.k

11. dilekbinbir

dilekbinbir Yeni Üye

1-2 gün daha bekleyip evde test yaparsan yardımı olacaktır

12. halide iset

halide iset Forum Okuru

canım benim ben bu gün test yaptım ama öyleden sonra yaptım bişey çıkmadı acaba erken oldugu içinmi çıkmamış olabilir adetimi dün ve bu gün günü ben merakımdan yaptım arkadaşımda aynı gün adet görmüş o kantahlilinde çıkmış ben eczaneden alıp yaptım negatif bilmiyorum ya kafam çok karıştı

13. Karakiz1907

Karakiz1907 Yeni Üye

Merhaba arkadaslar burada yeniyim..benim söyle bi sorunum var...adet im 2 aydir sadece 3 gün sürüyor doktoruma göre bunda birsey yok ve hersey normal hamile kalirsin denildi...ben öncesinde hap kullaniyodum suan 1 senelik evliyim...ve 5 aydir hapi biraktim...son 2 aydir bebegimiz olsun diye ben bakilmaya gittim...benim bu ay adetim yine 3 gün oldu ve bittikten sonra iliskiye 1 kere girildikten sonra benim karnimda sancilar basladi halende devam ediyor:( göbegimi sariyor sanki ve göbegimin altinda cok sIk olmak üzere arada bir giriryor bu sanci...hamile olabilirmiyim? bir kac kez test yaptik bundan öncesinde ve negativ cikiyordu artik korkuyorumda yapmaya:(

14. zynp_nur

zynp_nur Forum Okuru

Mrb..Biz eşimle birlikte çocuk düşünüyoruz.Doktora gittim bana bir takvim verdi o takvime göre adetimin 3 gününde k...başlayan bir hap verdi bu ilaç yumurtalıklarımın çatlaması içinmiş ve 5 gün boyunca bu ilacı almamı istedi. 5 gün sonra ilişki 12. günü oluyor 1 gün boş 14. gün tekrar ilişki 1 gün boş ve 16 tekrar ilişki ve o gün akşamı d...başlayan bir hap verdi bu hapta bebgin ana rahmine tutunabilmesi içinmiş.D... başlayan hapı 10 gün sabah akşam içmemi söyledi..6 niasanda adetim bitti.Doktorun dediklerini uyguladım karın agrısı ve çok hafif mide bulantım var hamilemiyim yada ilaçların yan etkisimi bilmiyorum bugün sabah kalktığımda hafif sarının koyusu leke gelmişti..Artık vücudumu dinler oldum acaba hamilemiyimdir?Lütfen hemen cwp werirmisiniz?

15. hmmmnur

hmmmnur Forum Okuru

adetimin son günü sürtünme yolu ile ilişkye grdim temizlendm ama hamile kalırmıyım

Adetten hemen sonra hamile kalınır mı ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Adetten hemen sonra ilşkiye girilirse hamile kalınır mı?

adetten hemen sonra hamile kalınırmı adet bittikten hemen sonra hamile kalınırmı adetten ne zaman kalınır Arkadaşlar yumurtlamaydı adet günüydü derken kafam allak bullak oldu.Benim tanıdığım birkaç kişi adetten hemen sonra hamile kaldıklarını söylüyorlar ve çok eminler.Sizce adet bittikten hemen sonra ilişkiye girilirse hamile kalınır mı?
  2. ilişkiden hemen sonra hamile kalınır mı

Arkadaşlarım ilişkiden hemen sonra hamile kalınması mümkün mü bu konuyla ilgili bilgi ve acil yardım talep ediyorum saygılar sunuyorum.
  3. adetten nezaman sonra hamile kalınır

bu ayın 26sında adet oldu bugün adetim bitti nezaman hamile kalma şansım var :hıms:
  4. Adetten önce Adetten hemen sonra hamile kalınırmı?

adetten önce birliktelik gebe kalmayı sağlarmı,adetten sonraki birliktelikle gebe kalınırmı,adetliyen hamile kalınırmı,adetten 1 gün sonra ilişkiyle gebe kalınırmı,adetten 1 gün önceki ilişkiyle hamile kalınırmı hakkında bilgiler Melekler mekanı.com'a adetliyken ilşkiye girildiğinde hamile kalınırmı,adetten bir kaç gün önce ilşkiye girdim hamile kalma olasılığım nedir; gibi sorular...
  5. Adetliyken adetten önce hamile kalınır mı

Arkadaşlarım ben adetliyken eşimle birlikte olduk 2 çocuğum var hamile kalmak istemiyorum acaba adetliyken hamile kalınır mı bu mümkün mü bana lütfen bilimsel yazılar yazın birde gerçekleri söyleyin :Z

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. adetten hemen sonra hamile kalınır mı

,
  2. hamile kalmamak için adetten kaç gün sonra içime boşalabilir

,
  3. adetin son günü hamile kalınırmı

,
  4. adetten sonra hamile kalınır mı,
  5. adetten kac gün sonra hamile kalınır,
  6. Adetin son gunu hamile kalinir mi,
  7. adet olduktan sonra hamile kalınır mı,