gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Anlaşmalı Boşanma Davası Nasıl Açılır ?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

boşanma davası nasıl açılır 2011 anlaşmalı boşanma protokolü, anlaşması, dilekçesi nasıl verilir nasıl anlaşılır hususunda bilgiler... Anlaşmalı boşanma nasıl yapılır?
    Evlilik birliğinin en az bir yıl sürdüğü ve her iki tarafın da boşanmak istediği hallerde Medeni Kanun’un 166. maddesi gereği “anlaşmalı boşanma” yapılabilir. Boşanma, taraflardan biri ya da her ikisinin dava açmasıyla neticelendirilir.
    Anlaşmalı boşanma açıldığı takdirde her iki tarafın da duruşmada hazır bulunması ve boşanmayı istediklerini beyan etmesi gerekir. Bu hususa ilişkin protokol yapılması önemlidir. Protokolün içeriğinde tarafların birbirlerinden nafaka ya da tazminat isteklerinin olup olmadığı, çocuklar varsa velayetin kime verileceği, malların nasıl paylaşılacağı konuları, tarafların görüşleri doğrultusunda şekillendirilir. Nafaka mal paylaşımı ve nafaka konusunda daha detaylı bilgi için Melekler Mekanı.Com'un yazısına tıklayın.

Kamu düzeninden kaynaklanan hallerde, hakimin düzenleme yetkisi vardır. Hakim eğer yeni düzenleme yaparsa, taraflar da bunu onaylarsa yine anlaşmalı boşanma gerçekleşir. Bu tip boşanmanın bunun dışında herhangi bir şartı yoktur. Eşlerin özellikle bir sebep belirtmelerine gerek yoktur. Tarafların boşanmayı istemelerine ilişkin beyanları yeterlidir.

Anlaşmalı Boşanma Davası Nasıl Açılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

boşanma davası, nedir, nasıl açılır, bilinmesi gerekenler, ayrıntıları, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Hiç kimse boşanmak için evlenmez.Gelin görün ki pek çok değişik sebepten boşanmak zorunda kalınabilir.Bu durumda olan ya da bilgi edinmek isteyen melekler için soru ve cevaplarla Avukat Halit Taygün'den boşanma davası hakkında ayrıntılı bilgi edinelim. Eşlerden...
  2. Anlaşmalı boşanma davası dilekçesi

Anlaşmalı boşanma davası dilekçesi

anlaşmalı boşanma davası ne kadar sürer dilekçe örneği ve bu davanın nasıl açıldığı ile ilgili genel bilgiler içeren bir konunuz var mı teşekkür ediyorum ?
  3. Nasıl Boşanılır, Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Nasıl Boşanılır, Boşanma Davası Nasıl Açılır?

bu konu;boşanma hakkında bilgiler,boşanmak için neler yapılması gerekir hakkında bilgiler vermektedir Eşlerden birinin veya ikisinin isteği üzerine, hakimin kararıyla evlilik bağının ortadan kalkmasına boşanma denir. Kadınlar çok zora gelmedikçe boşanmaya yaklaşmaz bence.Özellikle biz Türk kadınları vefakar ve sabırlı kadınlarız.Kadınların boşanma profili eğitim durumlarına göre değişiklik...
  4. Anlaşmalı Boşanma davası ne kadar sürer?

Anlaşmalı Boşanma davası ne kadar sürer?

Anlaşmalı boşanma,anlaşmalı boşanma davası ne kadar sürer,anlaşmalı boşanmalarda dava uzar mı,anlaşmalı boşanmada kararın kesinleşmesi ne kadar sürer Anlaşmalı boşanma davası şaşırtıcı bir hızla sonuçlanabilir. Taraflar usuli işlemleri ve yukarıda bahsettiğimiz hususları bildikleri ve bunlara uygun davrandıkları takdirde dava bir oturumda sonuçlanabilir. Duruşma için genellikle dava...
  5. Boşanma Davası Nasıl Açılır ?

Boşanma Davası Nasıl Açılır ?

boşanma davası nasıl açılır,boşanmak istiyorum neler yapmalıyım,boşanmak için ne yapmalıyım,boşanmak istiyorum yapmam gerekenler 1. En Önemli ve Öncelikli Adım Karar Vermektir : Boşanma Davasınınen olmazsa olmaz şartı gerçekten boşanmayı istemenizdir. Unutmayın ki bu yolda karşınıza çıkabilecek engelleri aşma azminiz sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Mutlaka hatırlanmalıdır ki ,...

Sayfayı Paylaş