gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Ayrıldığınız işe tekrar dönerseniz kıdem tazminat hakkınız..

Konu, 'Yeni Ssk Yasaları' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

tekrar işe başlamada yıllık izin hakkı [​IMG]

İşinden emekli olupta ayrılan yada işinden ayrılan işçinin kıdem tazminatı konusu ile ilgili şunları söylemek mümkündür.

Ayrıldığı işyerinde yeniden başlayanın yıllık izin hesabı nasıl yapılır?

Öncelikle İşten ayrılıp ya da emekli olup sonra yine aynı işyerinde çalışmaya başlayan işçiler için yıllık izin hesabının, sıfırdan başlanarak yapıldığını söyleyelim.

Burada dikkat edeceğiniz genel kural, kıdeme bağlı haklarını alarak işten ayrılmış ya da emekliye ayrılmış çalışanın, aynı işyerinde yeniden çalışmaya başlaması durumunda, kıdeminin sıfırdan başlatılmasıdır. Dolayısıyla yıllık izinden kıdem tazminatına kadar her şey yeni başlamış gibi hesaplanacaktır.

Bunun istisnası ise, ilk çalışması sonrası işten ayrılırken kıdeme bağlı
    haklarını (izin ücreti dahil) almamış olan çalışan, yeniden aynı işyerinde çalışmaya başlarsa, yıllık izni, kıdem tazminatı vs. eski çalışmaları da dikkate alınarak hesaplanır. Nitekim Yargıtay 9. Hukuk Dairesi'nin 2006/12556 E ve 30.01.2007 tarihli kararı da bu yöndedir.

Ayrıldığınız işe tekrar dönerseniz kıdem tazminat hakkınız.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evlenme nedeni ile işinizden ayrılırsanız Kıdem Tazminatı alabilirsiniz.

Evlenme nedeni ile işinizden ayrılırsanız Kıdem Tazminatı alabilirsiniz.

ssk evlilik tazminatı ssk evlilik tazminatı hesaplama nasıl alınır 2011 hesaplama 2011 İşyerince ödenen Kıdem tazminatı, 1475 sayılı kanunda gösterilen fesih hallerinde en az bir yıllık çalışması olan işçiye veya işçinin vefat etmesi halinde de bu işçinin hak sahiplerine işveren tarafından ödenmesi gereken paradır. Bir işyerinde çalışan işçilerin işten ayrılmaları durumunda hangi hallerde...
  2. Kıdem Tazminatı hesaplama

Kıdem Tazminatı hesaplama

tazminat hesaplama askerlik tazminatı hesaplama yıprama kıdem tazminatı nasıl hesaplanır örnek yıpranma Sevgili meleklerim... Önceleri bu hesap kitap işlerinden anlamazdım ama ne zamanki eşim askere gitmeye karar verdi ve kıdem tazminatı hak etti bende kolları sıvadım ve ney nasıl niçin oluyormuş hesapladım.. Hesaplamak içinde internetten yararlandım... Eğer sizlerinde eşi ssk'lı ise kıdem...
  3. Kıdem Tazminatı alan tekrar çalışabilirmi?

Kıdem Tazminatı alan tekrar çalışabilirmi?

15 yıl kıdem tazminatı hesaplama Arkadaşlar bu konuyu merak edenler çok sanıyorum.. Bende bir araştırma yaptım ve hemen paylaşıyorum .. 15 yılı ve 3600 günü dolduran işçilerin kıdem tazminatı alarak ayrılabildiklerini de ayrıca belirteyim..Kıdem tazminatını alamadıkları için çalışmaya devam eden çok sayıda işçi için adeta bir can simidi oldu 15 yıl 3600 günle kıdem tazminatı hakkı. Bu...
  4. 2012 Yılı Kıdem Tazminatı

2012 Yılı Kıdem Tazminatı

2012 Yılı Kıdem Tazminatı ne kadar oldu acaba bilen var mı ben duydumda ne kadar olduğunu öğrenemedim yaa:S
  5. Hamilelik veya doğum nedeni ile işten ayrılan işçinin kıdem tazminatı

Hamilelik veya doğum nedeni ile işten ayrılan işçinin kıdem tazminatı

hamileyim işten ayrılsam kıdem tazminatı alırmıyım,gebelik ve doğum nedeniyle işten ayrılsam kıdem tazminatı alırmıyım,doğum yapacağım işten ayrılsam kıdem tazminatı hakkım yanar mı, İşten kendi isteğiyle (istifa) ayrılan işçinin, herhangi bir tazminat hakkı oluşmamaktadır. Yasal düzenleme açısından hamilelik veya doğum nedenine dayalı işten ayrılmalar istifa olarak değerlendirildiğinden,...

Sayfayı Paylaş