gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Beyzadan ev usulü ketçap tarifi

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Ketçap sevmeyen varmı acaba ? Pizzalarda ,patates kızartmalarında kumpirde daha sayamadığımız bir çok yemeğe aromatik bir lezzet katan ketçabı evde yapmayı hiç denedinizmi? Hazır tüketime bir çoğumuz sağlığımızı hiç düşünmeden atlıyoruz.Marketlerdeki raflarda yer alan ürünlerin çoğu koruyucu maddeler içerirken raf ömrünü uzatıyor lakin sağlığımızı da tehdit ediyor.

Bu yüzden bazı gıdaları özelliklede çok sık tüketilen çocuklarımız tarafından sevilen bu besinleri evde yapma taraftarıyım.Şimdi sizlere evde ketçap nasıl yapılır tarifini vericem..Hem sağlıklı hem lezzetli hemde ne yediğinizi bileceksiniz..

ketçap yapılışı.jpg

6 Kişilik ketçap için malzemelerimiz

1 su bardağı zeytinyağlı kurutulmuş domates, süzülmüş

2 yemek kaşığı kırmızı üzüm sirkesi

2 çay kaşığı bal

1 adet küçük, kırmızı acı biber

Yarım çay kaşığı sarımsak tozu

Yarım çay kaşığı soğan tozu

Yarım çay kaşığı tuz

Hazırlanışı

Sevgili hanımlar domatesleri 1 su bardağı kaynar suda bekletin.Bekleme süreniz yarım saat..Domatleri daha sonra süzün.Tüm malzemeleri bir kaba alın ve blendırla püre haline gelinceye kadar ezin.Kıvamı koyu yakalarsanız şayet çok az suyla inceltebilirsiniz..Elde ettiğiniz ketçabı 1 gün dinlendirdikten sonra tüketmenizi öneriyorum.Afiyet olsun..

MaWiM bunu beğendi.
Beyzadan ev usulü ketçap tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evde Ketçap Yapımı

Evde Ketçap Yapımı

Evde Ketçap Yapımı hakkında bilgisi olan hanımlar bana evde ketçap nasıl yapabilirim diye yardım edin ne olur.
  2. Evde Ketçap Nasıl Yapılır?

Evde Ketçap Nasıl Yapılır?

Evde Ketçap Yapılışı Evde Ketçap Yapımı Tarifi Makarna, tavuk, köfte hele de patates kızartması ketçapsız gitmez melekler :) Marketten ketçap alırken de katkısız olmasına da dikkat ederiz. Ancak ne olursa olsun dışardan alınan her üründe katkı maddesi olması kaçınılmazdır. Peki ya ketçabınızı evde kendiniz yapsanız, nasıl olur ? :) Malzemeler 1 kilo yumurta domates 1 orta boy kuru...
  3. Ev Yapımı Ketçap Tarifi istiyorum sizden

Ev Yapımı Ketçap Tarifi istiyorum sizden

Selam arkadaşlar ben sizden Ev Yapımı Ketçap Tarifi istiyorum iki çocuğum da ketçap çok seviyor ketçap sıkılmaması gereken yemeklerde bile ketçap istiyorlar bende onlar için evde kendim yapmak istiyorum.
  4. Evde Hazırlayabileceğiniz Ketçap Tarifi Katkısız !

Evde Hazırlayabileceğiniz Ketçap Tarifi Katkısız !

Ev Yapımı Ketçap Ev Yapımı Ketçap Tarifi Resimli Herşeyin en doğalı tercihimiz olmalı melekler :) Bunun için de mümkün mertebe hazır satılan soslar, ketçaplar, salçalar gibi katkı maddeli ürünlerden uzak durmaya çalışmalıyız. Tıpkı evde cips yapabileceğimiz gibi ev yapımı ketçap da kullanabiliriz. Nasıl mı yapacağız ? İşte ev yapımı ketçap tarifi :) Malzemeler 1 kilo yumurta domates...
  5. Beyza dan ev de simit  tarifi

Beyza dan ev de simit tarifi

Simit sevmeyen varmıdır acaba? Sabah kahvaltılarında,iş koşuşturmalarında,öğlen arası paydoslarda ekonomik yoldan karnı doyurmanın en avantajlı yiyeceğidir simit.Susamla kaplı yuvarlak biçimli bu lezzetli atıştırmalığın diğer ismi gevrektir.Günümüzde simit evlerinde servis edilen simit,eski usul tablalarda küçük camekanlı arabalardada satışa sunuluyor. Peki bu harika lezzeti hiç evde...

Sayfayı Paylaş