gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113

Beyzadan havyar köfte tarifi

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

fırında kefal,fırında balık,havyar tarifi,evde havyar nasıl yapılır,havyar köftesi,değişik havyar yapımı,havyar hakkında bilgiler IMG_20130903_200650.jpg
    Balık severler ve havyar severler için lezzetli tarifime geçmeden önce havyar hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.Her tür balık yumurtasına Havyar denilir. Fakat bazı balıkların yumurtaları özel bir yiyecek olarak değerlendirilir. Bu havyarlar özellikle, Hazar Denizi’nde yaşayan Mersin balıklarının döllenmiş umurtalarından elde edilirler. Havyar siyah ve kırmızı olarak 2’ye ayrılırlar. İçlerinde en iyisi siyah havyardır. Siyah havyar tatlı sularda, ırmak ağızlarında yumurtlayan Mersin balığının yumurtasından yapılır. Siyah havyarın en özeli ve pahalısı “Beluga” havyarıdır. Havyarın iyisi genellikle kışın elde edilir. Somondan alınan kırmızı havyar ise siyah havyar kadar değerli değildir. En lezzetli havyar Rusya ve İran’da bulunur.Kaliteli bir havyarın tadına doyum olmaz diyor eşim :) farklı lezzetlere alışkın olmadığım için malesef ben tadına bakmadım.Masada alakasız makarna ve börülce ne demeyin söylediğim gibi yaptıklarımın tadına bile bakmadım.Eşim balık ve havyarı zevkle yerken,ben favori lezzetim börülce eşliğinde makarna yedim :)(Yemek konusunda çok seçiciyim.)Havyar genellikle, yumurta, soğan, limon kreması ve tost ekmeği ile servis edilir.Havyarı birde köfte olarak denemenizi öneriyorum

Havyar Köftesi Malzemeler
    500 gr havyar
    1 tepeleme yemek kaşığı un
    2 adet yumurta
    1 kaç dal maydanoz
    Tuz,karabiber
    Kızartmak için sıvı yağ
    Yapılışı

IMG_20130903_200905.jpg

Öncelikle havyarın etrafındaki ince zarı çıkarıyoruz.Unu iki yumurtayı iyice çırpıyoruz.Balık yumurtalarını harca alıyoruz.İnce kıyılmış maydanoz,tuz karabiberi ekliyerek iyice karıyoruz.Daha önce kızdırılmış yağa 1 yemek kaşığı karışımdan alıp dikkatlice bırakıyoruz .Altın sarısı rengi alana dek kızartıyoruz .Limon eşliğinde servis yapıyoruz
    NOT: karışımın içinde un olduğu için kızartma esnasında çatalınızı arkalı önlü köftelere batırın hamur olmaması açısından.

FIRINDA TOPAN KEFAL MALZEMELER
    yarım su bardağı zeytin yağı
    1 Adet kuru soğan (halka doğranmış)
    1 Adet domates (küp doğranmış)
    4 Adet defne yaprağı
    1 Yemek kaşığı tane karabiber,tuz

Yapılışı
    Balıkları borcama sıralı diziyoruz.1 adet küp doğranmış domatesleri eriyene kadar zeytin yağında pişiriyoruz.(yarım tatlı kaşığı tuz atıyoruz) Balıkların üzerine pişen harcı ekliyoruz.Defne yaprağı,karabiberi ,halka doğranmış soğanı ekliyerek önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında yarım saat pişiriyoruz..Afiyet olsun

IMG_20130903_200742.jpg

zuzu44 ve TİTAN bunu beğendi.
  2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Hamarat olduğunu bilirdimde bu kadarına pes diyorum:D:D Sunum harika eminim ki lezzette keza öyledir. Havyarı daha farklı düşünürdüm ne yalan diyeyim şimdiye kadar hiç cazip gelip yemedim ama bu tarif ve sunumdan sonra şu an bayıla bayıla bakıyorum ellerine sağlık beyzam:)

BEYZA21 bunu beğendi.
  3. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113
    Teşekkür ederim mawim :) Geldiğinde yaparım aynından ;)

MaWiM bunu beğendi.
  4. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Ellerine sağlık hacım :) Ama benim balıkla pek aram yoktur maalesef :D:D Ancak tekir gibi dip balıklarını, karidesi, kalamarı ve midyeyi çok severim. Havyar hiç yemedim o yüzden herhangi bir yorumda bulunamayacağım. Ama sunumun ve bu güzel masayı bizlerle paylaşman harika :) Afiyet olsun tekrar :)

BEYZA21 bunu beğendi.
  5. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113
    Teşekkür ederim Titan :) Balığı çok severim yalnız sadece tava ve buğulamasını ..Midyeyi bende sever_dim :D şimdilerde asla dediklerimden.Masa düzeni hakkındaki yorumunuz için teşekkürler efem lakin çok özensiz davrandım .. Ruh halimin esintileri :D

TİTAN bunu beğendi.
  6. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Midyeyi neden sever-din :) Bu önemli bir mevzu. Evet bu konuda pek çok şey söyleniyor. Midyenin özel bir durumu olması ve bu sebeple mekruhluk durumu. Ama öyle de lezzetli ki terbiyesiz hayvan :D:D Epeydir de yemedim :)

BEYZA21 bunu beğendi.
  7. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113
    Aynen mekruhluk düşüncesi canım :)

TİTAN bunu beğendi.
  8. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Valla doğru söze ne denir, önünde saygıyla eğilinir :D:D

BEYZA21 bunu beğendi.
  9. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113
    :D sen gelsene bi yamacıma pm

10. Facebookun başarılı admini yemek konusundada maharetli :) sunum gerçekten harika Beyza admin elleriniz dert görmesin :)

BEYZA21 bunu beğendi.
  11. beyzaam

beyzaam Forum Okuru

10 parmağında 10 marifet yine döktürmüşsün :))maviye varda bize yohmi öpüyorum o zarif maharetli ellerinden

BEYZA21 bunu beğendi.
  12. facebook

facebook Forum Okuru

BEYZA21 bunu beğendi.
  13. bir_sen

bir_sen Forum Okuru

özel misafirlerinize benim tarifimdende yapabilirsiniz beyza hanım tarifinize bayıldım hafta sonu aynısından yapıcam ve sizinle paylaşıcam
    2 adet beyaz tost ekmeği
    10 gr kırmızı havyar
    10 gr siyah havyar
    tost ekmeğine mayonez sürün.
    Siyah ve kırmızı havyarla süsleyin.

BEYZA21 bunu beğendi.
  14. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113

15. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113
    Tarifiniz için teşekkür ederim :) paylaşırsanız mutlu olurum (foruma üye olabilirsiniz)Sevgiler..

Beyzadan havyar köfte tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dalyan köfte tarifi

Dalyan köfte tarifi

dalyan köfte tarifi çiğ köfte tarifi cig çiğ yapılışı nasıl yapılır MALZEMELER 1 kg köftelik kıyma 2 adet orta boy kuru soğan 3 adet yumurta 1/2 bayat ekmek içi Karabiber Tuz İçine Koymak İçin; 1 orta boy havuç 2 yumurta 1 çay bardağı bezelye Sosu İçin; 1/4 paket margarin 1.5 çorba kaşığı margarin 6 diş sarımsak 1 tatlı kaşığı kekik 1 litre su HAZIRLANMA Rendelenmiş kuru soğanı,...
  2. ıslama köfte tarifi

ıslama köfte tarifi

ıslama köfte, tarifi, malzemeleri, resmi, hazırlanışı hakkındaki herşey burda meleklerim... Adapzarııslama köfte tarifi ramazanda ne pişirsem diye düşünen yada akşam şöyle ne hazırlasam hem gösterişli durucak hem kolay olucak diye düşünen hanımlar işte sizle için ıslama köfte tarifi meleklerime afiyet olsun... Malzemeler : yarım kg. dana kıyma 1 kuru soğan kurutulmuş ekmek içi köfte...
  3. İçli Köfte Tarifi

İçli Köfte Tarifi

İçli Köfte Tarifi istiyorumm bana kim İçli Köfte Tarifini yazarsa çok tşk ederim şimdiden
  4. Haşlama İçli Köfte Tarifi

Haşlama İçli Köfte Tarifi

İçli Köfte Resimli İçli Köfte Tarifi Yapması el mahareti isteyen , zorluğu kadar lezzetiyle de meşhur içli köfte tarifi vereceğiz sizlere melekler :) İçli köfte malzemeleri -1 su bardağı ince bulgur - 1 su bardağı un -1 yemek kaşığı biber salçası -Tuz İçi için -Yarım kilo kıyma -1 adet orta boy soğan -1 yemek kaşığı domates salçası -125 gram margarin -Az miktarda tuz ve İçli Köfte...
  5. Beyzanın  zerdeçallı kurabiye tarifi

Beyzanın zerdeçallı kurabiye tarifi

bu konu ;zerdeçallı kurabiye,keten tohumlu kurabiye hakkında bilgi vermektedir. Meleklerim malum sonbahar geldi ve ani mevsim dönüşlerinden ,hastalanma riskimiz bayağı bir yüksek.Birazdan paylaşacağım kurabiye hem bağışıklık sistemini kuvvetlendiren,hemde hazmı kolaylaştıran şifalı bir kurabiye.Böyle aromatik baharatlı kurabiyeleri pek sevmem ama bu kurabiyenin lezzetine resmen...

Sayfayı Paylaş