Brezilya Fönü

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Brezilya Fönü
brezilya fönü brezilya fönü forum mersin yorumlar antalya
Geçenlerde bir kuaförün önünden geçerken kuaförün camına asılı "Brezilya Fönü çekilir" yazısını gödüm.Ne yalan diyeyim o ana kadar brezilya fönüyle ilgili ne duymuşluğum nede herhangi bir bilgim vardı..
Daha sonra sizler için internetten araştırma yaptığımda özellikle kıvırcık ve kabaran saçlardan şikayet edenleri yakından ilgilendiren Brezilya fönüyle ilgili bilgiler topladım.Sizlere bu bilgileri şimdi aktarmak istiyorum.
Öncelikle Brezilya fönü nedir nasıl yapılır ve fiyatı konusundaki bilgilere geçiyorum.
sac bakim2-4a.jpg

Brezilya fönünün ne olduğunu ne olduğunu tam olarak anlayabilmeniz için, botoksun ne olduğunu da hatırlayabilmemiz gerekiyor. Botoks, kırışıklıkları yok eden bir teknik ise, Brezilya fönü de saç telindeki kırışık olan noktaları tamamen ziftle kaplamışçasına kaplar ve saç telinin pürüzlerini tamamen örter. Dolayısıyla Brezilya fönü yapılan bir saç eskisinden daha kalın daha parlak ve daha düz olur.
Bu etki saçta kaldığı süre içerisinde saç her zaman parlak düz ve kalın olur. Eğer diplerinizden saçlarınız uzuyorsa, doğal saçlarınızdaki sağlık aynen devam edecektir. En azından 5-6 ayda bir diplerinize yeniden uygulatma şansınız olacaktır.

Aynı zamanda saçlarınız röfle, perma, saç açma işlemlerinden dolayı yanıp koptuysa ve saç tellerinizin üzerinde ciddi yıpranmalar varsa saç teli daha pürüzsüz pırıl pırıl ve kalın olduğundan dolayı uzun süre sağlıklı, canlı ve parlak olarak kalır.

Brezilya fönü çektirmenin avantajı nedir?
Eğer saçlarınıza Brezilya fönü uygulatırsanız yıllardır problem olan saç kırıklarınızdan kurtulursunuz. 1 saat sonra kuaför salonundan saçlar kalın olarak çıkarsınız. Kendiniz evde yıkadıktan sonra, banyodan sonra, saçınıza krem yapmadan saçlarınızı elinizde bile tarayacak kadar sağlıklı bir halde görürsünüz. Saçınız ne kadar yıprandıysa, brezilya fönünün artısını o kadar çok hissedersiniz.

Çünkü yıpranmış bölgelerden içeriye girip moleküller orada büyüdüğü için hiçbir zaman yaptıramayacağınız saç bakımını, tek seferde yaptırmış olursunuz.

Brezilya fönünün kalıcı olma etkisi saçınızın yıpranma süresiyle doğru orantılı olarak artar. Yani, saçınız çok yıpranmışsa 6 aya kadar etkisini hissedersiniz. Ama saçınız az yıpranmış bir saçsa etkisi 4-5 ay kalır. Çünkü saç tellerinizin kırıkları ve çatalları az olduğu için içeriye çok fazla girmesine gerek kalmadığından dolayı brezilya fönü ne kadar yıpranmış ve kuru bir saça sahipseniz etkisi o kadar uzun olur. Bunu etrafınızda insanlar saçlarınızın ne kadar parlak olduğunu söyleyerek hissettireceklerdir.

Arzu ettiğiniz takdirde Brezilya fönünü üstü üste ayda bir, üç ayda bir veya daha da sık yaptırabilirsiniz. Çünkü bu bir bakımdır. Ama normali dört ayda bir, beş ayda birdir.
sac bakim1-229.jpg

Eğer saçlarınızı çok açık, kıvırcık ve yıpranmış buluyorsanız, bir kere bu bakımı yaptırır ondan sonrasında da uzun müddet canlı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Brezilya Fönü Fiyatları

Brezilya fönünün fiyatı 350 TL ile 1000 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir. Bu fiyatın belirlenmesinde, kullanılan malzemenin kalitesi, kuaförün bu konuda teknik eğitime sahip olması etkilidir. Asla evde yapılabilecek bir bakım değildir. Profesyonel kişiler uyguladığında harika sonuçlar elde edebilirsiniz.
Ayrıca brezilya fönünü bakım olarak da düşünürseniz, saçları yanmış bir bayanın milyarlarca lira verip almış olduğu bakım kremleri yüzeysel bakım yapacağı için, oraya harcanan paradansa, brezilya fönüyle yapılan bakım ve düzleştirme sistemi sayesinde saçlarınızı eski haline getirebilirsiz.
Bu işlemi yaptıracaksanız kesinlikle kuaför seçimine dikkat etmeniz gerekiyor.

Ben daha önce duymuştum benim annem kuaför ondan duydum ..Eskilerde ismi defrüzeydi tabi bu defrüze perma ilacıyla yapıldığından saçı mahvediyordu..Şimdiki ismiyle brezilya fönü bu defrüzenin aksine kullanılan kimyasallarla saç onarımını gerçekleşiyor mawişim ellerine sağlık aşk:)

Artı bilgiler için çok mersi balım şekerim benim saçlar doğuştan Brezilya fönlü normal föne bile ihtiyacı yok iyikide yok valla fiyatlar çünkü bayağı uçuk:D

ne demek canımın içi :) bak seninkiler Allahtan ne güzel düz benimkiler iri su dalgası bazen gıvırcık la lahana gibin hahahaha gıcık oluyom ben kestim saçları kaynak yapacam hahaha kociş para verirse tabi:D:D

ya ben bide sey görmüştüm 6 aylık fön felan yazıyodu kuaförün camında bu mu acaba o
Budur canım evet fiyatlar pahalı ama veren veriyor valla birde bu kadar parayı veripte saçını başını yaptırıp beğenmeyip geri değiştirenler yokmu bak onlara sinir oluyorum millet ekmek bulamaz bunlarda beğenmez:)

Merhabalar arkadaşlar bir kere şunu belirtmek isterimki brezilya fönü devrim niteliğindedir.Brezilya fönü adından da anlaşılacağı üzere Brezilya menşeili bir üründür.Fakat bazı ard niyetli ve satıştan iyi para kazanmak adına cin taklitlerini Türkiye'ye getirip satan kişiler sayesinde Sağlık bakanlığından onay alamamış bir üründür.Kozmetik sektöründe bu yüzden tam anlamıyla yer edinememiştir.Diğer yandan bu işi yapan kuaförlere'de bu noktada önemli görevler düşmekte.İlk olarak bu işi yapan kuaförler birinci amac olarak sağlığı amac edinmelidirler.Aksi takdirde yanma vb. gibi olumsuz sonuclarla müşterinizle aranızda vahim sonuclar doğurabileceğini unutmayınız.Bu işi profosyonel yapan kişinin yanında kaliteli (Cin işi olmayan) bir malzemeyle mükemmel sonuclar almak mümkün.

Maxi'nin yani birebir Brezilya'da üretilmiş Bio Keratin(1000 ml) ürününü satmaktayım.Sadece bir bucuk hafta gibi bir sürecte 50 adet satmış bulunmaktayım.Geri dönüşü yüzde yüz olumlu müşteri memnuniyetidir.Yanında birebir orjinal sac maskesi ve şampuan ürünleride arzu edenlere ayrıca cüzzi bir fiyatla göndermekteyiz.İletişim için 0541 843 11 31 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

İyi günler dilerim.

Hoşcakalın.

Geri