gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Bursa'nın Meşhur İskender Kebabının Evde Yapılışı Tarifi

Konu, 'Kebaplar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Ev Yapımı İskender Tarifi Ev Yapımı İskender Resimli

Eğer biraz midenize düşkünseniz Bursa denilince aklınıza ilk olarak meşhur İskender Kebap gelir melekler :) Zaten Bursa'ya kadar gidip te İskender Kebap yenmeden dönülmez. Biz de bu yazımızda Bursa'nın meşhur yemekleri için de başı çeken İskender Kebabının evde nasıl yapılacağı hakkında bilgiler verceğiz sizlere. İşte ev yapımı İskender tarifi :)[​IMG]

Malzemeler

1 büyük pide
    600gr. hazır döner
    300gr. tereyağ
    6 yemek kaşığı domates salçası
    tuz

Hazırlanışı

ilk olarak pide küp küp doğranıp tost makinesinde kızartılır. Daha sonra dönerler bir tavada ısıtılır.salça, tuz ve biraz su eklenerek sos hazırlanır. En son tereyağ eritilip kızdırılır.
    kızarmış olan pideler tabağa konulur. Üstüne biraz salça sosu dökülür. Daha sonra dönerler dizilerek, tekrar salça sosu ve kızgın tereyağı dökülür ve isteğe göre yanında yoğurtla servis yapılır…

2. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    ahhhh memleketimin en güzel yemeği :) yemeye doyamaz insan ama yerinde yiceksin tabi :)

Bursa'nın Meşhur İskender Kebabının Evde Yapılışı Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ev UsÛlÜ İskender Kebap

Ev UsÛlÜ İskender Kebap

ev usulü iskender ev usulü iskender kebap usulu uslü kebap evde yoğurtlu MALZEMELER Bonfile veya biftek (isteğe bağlı miktar değişebilir) ben iki kişilik yaptım 1 adet soğan yoğurt zeytin yağ,tere yağ tuz,kekik,karabiber,kırmızıbiber 1 çorba kaşığı salça İSKENDERİMİZİN HAZIRLANMASI Etlerimizi olabildiğince ince ince kesiyoruz, ben derin dondurucuda bulunan etimi 10-15 dk öncesinden...
  2. Pideli Döner Kebap (İskender Kebap)

Pideli Döner Kebap (İskender Kebap)

pideli döner döner iskender tarifi pideli iskender tarifi yapımı video Pideli Döner Kebap (İskender Kebap) İskender Kebap olarak bilinen kebap 1867 yılında Mehmetoğlu İskender efendi tarafından yapılmaya başlanmış ve bütün Dünyaya yayılmıştır.Yatay olarak ateşin üzerinde pişirilen kuzu çevirmeyi ayağa kaldırarak kemikleri ve sinirleri ayıklanmış kuzu etini dikey metal bir çubuk üzerinde...
  3. Beyti kebap tarifi evde kolay tarif

Beyti kebap tarifi evde kolay tarif

evde beyti kebap tarifi beyti kebap nasıl yapılır Oldum olası beyti kebap ismini hep yadırgamışımdır ama tadına da baylımışımdır Melek'lerim. Sahi bu ismi nerden almış bu yemek onuda bir ara araştırmak lazım :) Neyse diyor ve size evde yapabileceğiniz beyti kebap tarifini sunuyoruz arkadaşlar :) Köfte icin: 600 gr. dana kıyma (yari yariya kuzu, dana olabilir yada tam kuzu) 1 yemek...
  4. Evde Pulbiber Yapılışı Tarifi

Evde Pulbiber Yapılışı Tarifi

evde pulbiber nasıl yapılır, evde pulbiber tarifi, pulbiber nasıl yapılır, pulbiber nasıl hazırlanır Millet olarak acıyı ve baharatı oldukça çok seven ve hemen hemen tüm yemeklerden, salatalara, çorbalardan tatlı ve kurabiyelere kadar birçok tarifte baharatları kullanırız. Kış hazırlıkları içine kendi pulbiberinizi kendiniz yaparak dahil edebilirsiniz. Acı ve tatlı pulbiberin malzemeleri ve...
  5. Pratik  çöp şiş  kebabı

Pratik çöp şiş kebabı

Bugün ne pişirsem kaygısını her bayan yaşar.Türk mutfağımız geniş olsa da bazen ne pişirmekte kararsız olabiliyoruz.Bazen zamanın yetersizliği ,yorgunluk ve koşuşturmacalar dan ötürü pratik yemeklerden yapmayı tercih ederiz.Ben sizlere çok lezzetli ve bir o kadarda pratik bir yemek tarifi vericem.Yemeğimizin ismi fırında çöp şiş kebabı.Öncesi Gaziantep usulu patlıcan kebabı , Orman kebabı...

Sayfayı Paylaş