gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Buzlu kahvede gizli tehlike

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

rocco kalori
    Şahsen içmiyorum.Kahvenin içinde bulunduğu hiçbirşeyi yiyip içemiyorum.Neden mi:D alarjim varda ondan:DYapılan araştırmalar sonucunda buzlu kahvenin içinde gizli bir tehlikenin olduğunun alarmını verdiler.Buyrunuz buzlu kahve severler...

Dünya Kanser Araştırma Fonu (WCRF) adlı kanserle mücadele kuruluşu sayıları giderek artan zincir kahve salonlarında satılan bazı buzlu kahvelerin mükellef bir yemekten daha fazla kalori içerdiği uyarısında bulundu.

WCRF bu alanda yaptığı araştırmaya göre bazı buzlu kahvelerin 561 kaloriye ulaştığını bazılarının 450 kalori olduğunu çoğunluğunun ise 200 kaloriyi geçtiğini belirterek şeker yağlı süt ve kaymakla hazırlanan bu soğuk içeceklerin verdiği aşırı kaloriye dikkati çekti.
    Bu buzlu içeceklerin bir kadının günlük kalori gereksiniminin dörtte birinden fazlasına karşılık geldiği uyarısında bulunan kanser kuruluşu buzlu kahvelerin yarım yağlı sütle hazırlananlarının bile yüksek oranda kalori içerdiğine işaret etti.
    WCRF sigara alışkanlığının terk edilmesinden sonra "kanserin önlenmesinde sağlıklı kilo muhafazasının yani kalori alımının" öneminin altını çizerek bu yıl sadece Birleşik Krallık'ta 19 bin kanser vakasının eğer insanlar normal kilolarını aşmazlarsa önlenebileceği uyarısında bulundu.
    Eğer kahve içilecekse şekersiz ve yağsız sütle hazırlanmış olanının tercih edilmesi gerektiğini belirten WCRF sıradan bir küçük kahvenin sadece 4 kalori buzlu Amerikan kahvesinin 11 kalori yağsız sütle hazırlanmış buzlu kahvenin de 68 kalori olduğunu kaydetti.

2. RoCCo

RoCCo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    pff kuzumm kahveyi cok seviyom biliyon:D:Dniyee gitigimiz heryerde bna kahve ısmarlıyon ozamn ule:seker: öldürcenmi bni:seker:

Buzlu kahvede gizli tehlike konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gizli tehlike olan,nefs

gizli tehlike olan,nefs

hayvani arzular gizli tehlikesi olan Nefs, Allahü tealanın düşmanıdır. Nefsin arzularının, insanı Allah yolundan saptırıcı oldukları, Kur'an-ı kerimde haber verilmiştir. Çünkü nefs, daima Allahü tealayı inkar, O'na inat, isyan etmek ister. Bunun için, nefsin her istediği kendi zararınadır. Her işte, nefsin arzularına uymak, nefse tapınmak olur. Nefsine uyan, küfre veya bid'at sahibi...
  2. Evlerimizdeki Gizli Tehlike

Evlerimizdeki Gizli Tehlike

Dünya genelinde görülen akciğer kanseri vakalarının yüzde 15'ine neden olduğu belirtilen radon gazına karşı evlerin sürekli havalandırılması gerekiyor. Açıklama, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Eğitim Fakültesi Kimya Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Uslu'dan geldi. Günümüzde sağlık açısından büyük tehlike olarak insanların karşısında duran radon gazının çok fazla bilinmediğini...
  3. Baharatlardaki gizli tehlike

Baharatlardaki gizli tehlike

Kalıntı izleme çalışmalarının sonuçlarına göre, gıda gruplarında en büyük risk baharatlarda bulunuyor. Tüketicilere bu konuda şu tavsiyeler öneriliyor. Baharatlarda, küflerin salgıladığı, aflatoksin maddesinin yaygın olarak görüldüğü bildirildi. Kocaeli Tarım Müdürlüğü Kontrol Şube Müdürü Halide Sancar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gıdalarda kalıntı izleme çalışmaları yaptıklarını...
  4. Buzlu kahve içmeyin

Buzlu kahve içmeyin

Kahveye çok seven biri olarak beni uyandıran, zinde tutan içeçek olarak biliyorum .Bağımlılık,selülit falan gibi etkileri var derken şimdide müthiş kalorili olduğunu öğrendim ama buzlu kahvenin. Buzlu kahve kalori tuzağı Mükellef bir yemekten daha kalorili... Dünya Kanser Araştırma Fonu (WCRF) adlı kanserle mücadele kuruluşu, sayıları giderek artan zincir kahve salonlarında satılan...
  5. Yoğurttaki Gizli Tehlike

Yoğurttaki Gizli Tehlike

Yoğurttaki Gizli Tehlikeİhbarlar sonrası yapılan kontroller ilginç sonuçlar ortaya çıkardı.Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı denetimleri artırırken, ihbarlar sonrası yapılan kontrollerde ilginç sonuçlara ulaşıldı. Bazı firmaların yoğurdun maliyetini azaltmak amacıyla sütün içerisindeki yağı alarak yerine margarin kullandığı ortaya çıkarıldı. Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü'nün yaptığı...

Sayfayı Paylaş