gebe
  1. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Buzlu kahve içmeyin

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

Kahveye çok seven biri olarak beni uyandıran, zinde tutan içeçek olarak biliyorum .Bağımlılık,selülit falan gibi etkileri var derken şimdide müthiş kalorili olduğunu öğrendim ama buzlu kahvenin.
    [​IMG] Buzlu kahve kalori tuzağı

Mükellef bir yemekten daha kalorili...

Dünya Kanser Araştırma Fonu (WCRF) adlı kanserle mücadele kuruluşu, sayıları giderek artan zincir kahve salonlarında satılan bazı buzlu kahvelerin, mükellef bir yemekten daha fazla kalori içerdiği uyarısında bulundu.

WCRF, bu alanda yaptığı araştırmaya göre, bazı buzlu kahvelerin 561 kaloriye ulaştığını, bazılarının 450 kalori olduğunu, çoğunluğunun ise 200 kaloriyi geçtiğini belirterek, şeker, yağlı süt ve kaymakla hazırlanan bu soğuk içeceklerin verdiği aşırı kaloriye dikkati çekti.

Bu buzlu içeceklerin bir kadının günlük kalori gereksiniminin dörtte birinden fazlasına karşılık geldiği uyarısında bulunan kanser kuruluşu, buzlu kahvelerin yarım yağlı sütle hazırlananlarının bile yüksek oranda kalori içerdiğine işaret etti.

WCRF, sigara alışkanlığının terk edilmesinden sonra, "kanserin önlenmesinde sağlıklı kilo muhafazasının, yani kalori alımının" öneminin altını çizerek, bu yıl sadece Birleşik Krallık'ta 19 bin kanser vakasının eğer insanlar normal kilolarını aşmazlarsa önlenebileceği uyarısında bulundu.

Eğer kahve içilecekse, şekersiz ve yağsız sütle hazırlanmış olanının tercih edilmesi gerektiğini belirten WCRF, sıradan bir küçük kahvenin sadece 4 kalori, buzlu Amerikan kahvesinin 11 kalori, yağsız sütle hazırlanmış buzlu kahvenin de 68 kalori olduğunu kaydetti.

2. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    Kahvenin buzlusunada tuzlusunada alerjim var:DKahve içmeyen ve içemeyen biri olarak kahve tutkunlarına bir uyarı gibi oldu bu.Çok iyi oldu:D:D:Dİçmeyin canlarım içemeyen var:D emeğine sağlık tatlım.

3. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    saol bidenem ama ben işyerimde alıştım kahveyi çok severim ve sade içerim başım ağrınca bile etkisini gördüm buzlu içmem ama asla

4. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    coook severim ama nedense firsat bulup icemem bak iyikide icmiyo musum :zuha:
    sagol

5. Dj Aşık

Dj Aşık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aa ben buzlu kahveyi normal kahveyi türk kahvesini çok severim özellikle buzluyu ne yapıcam ben

Buzlu kahve içmeyin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sakın içmeyin

sakın içmeyin

Anne adayları dikkat!.. Bebeğinizin sağlığı için uygulamanız gereken önemli ayrıntılar. Türkiye'de 12 bin bebek doğuştan kalp hastalığı riski taşıyor. Doç. Dr. Arda Saygılı, bu hastalıkların tanısının anne karnından itibaren konulabildiğini belirterek uyardı: Anneler hamilelik döneminde yeşil çay içmemeli. Çünkü yeşil çay tüketimi bebeğin kalbinin açıklığını kapatıp, hayatını...
  2. Kahve

Kahve

(Coffea / Kaffee / Café / Coffee ) Vatani Afrika olan fakat bugün tropikal bölgelerde yetistirilen küçük boylu agaç ve agaççiklar. Kisin yapraklarini dökmez, çiçekleri beyaz, meyveleri 1-2 tohumlu olup kirmizidir. Yabânî olarak yetisen kahve agaçlarinin boylari 5-7 m oldugu hâlde kültür olarak yetistirilenlerin boylari 2-3 metreyi geçmez. Kahve agaçlarinin en iyisi Arabistan’da yetisenidir....
  3. Buzlu dekorasyon...

Buzlu dekorasyon...

Buzlu dekorasyon... İç ve dış mekanlarda, süslemeden dekorasyona, düşlediğiniz her noktada çağdaş tasarımlar yaratabileceğiniz buzlu cam; otel salonları, ofis, lokanta, bar, havuz kenarları gibi ortamlarda estetik zenginlikler yaratır. Evin oda ve salon kapılarında koridor gibi loş bölümlerde kullanıldığında aydınlığı yok etmeden çekici, gözlerden uzak bir ortam yaratır. Özel işlemle...
  4. Buzlu kahvede gizli tehlike

Buzlu kahvede gizli tehlike

rocco kalori Şahsen içmiyorum.Kahvenin içinde bulunduğu hiçbirşeyi yiyip içemiyorum.Neden mi:D alarjim varda ondan:DYapılan araştırmalar sonucunda buzlu kahvenin içinde gizli bir tehlikenin olduğunun alarmını verdiler.Buyrunuz buzlu kahve severler... Dünya Kanser Araştırma Fonu (WCRF) adlı kanserle mücadele kuruluşu sayıları giderek artan zincir kahve salonlarında satılan bazı buzlu...
  5. kahve:)

kahve:)

hayatın anlamı yaşananlarda gizlidir.:)eğer hayatı keşfetmek isterseniz çevrenize ve yaptığınız işlerde hangi duygular içinde olduğunuza dikkatlice bir bakının... :) Her kahve aynı tadı taşımaz... Nerede içiyorsan, kiminle içiyorsan ona göre değişir... :):) *Sahilde oturduğun rüzgarlı bir sonbahar günü, en sevdiğin dostun ağlarken içtigin kahvenin tadı kederlidir... Kahve telvesine...

Sayfayı Paylaş